Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát tudtok...

Milyen kutyafajtát tudtok ajánlani amelyikre nem jellemző az ásás?

Figyelt kérdés

Kertben szeretnék kutyát tartani (házőrzési célból), és az érdekelne, hogy elsősorban milyen fajta az, amelyikre nem jellemző az állandó ásás (rágás)? Elég sok fiatal növényem van, amiben kárt tudna tenni egy rosszcsontabb fajta.

Szóval nyugodtabb vérmérsékletű fajta kellene, akinek nincs a vérében a "pusztítás". :)


A feladat jellege miatt ne törpekutyát ajánljatok, légyszi.


A válaszokat előre is köszönöm.


2010. máj. 24. 12:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%
bemész a menhelyre, előadod az igényeidet és javasolni fognak egy-két kutyát, ami az igényeidnek megfelel ;)
2010. máj. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%

Plüss.

Minden kutya ás.

2010. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
58%
nevelés kérdése
2010. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
A nagyobb méretű, házörzésre tartott kutyák bizony ásnak. Nem véletlenül mondják, hogy vagy kutya, vagy szép kert. A kettő együtt nem megy. Esetleg, ha meg tudod oldani, hogy futóláncon tartod, ahova nem ér el, ott szép marad a kert. Szomszédunkban, hosszú telken a kutyának végig van a vezetődrót a bejáraton. Nagy a mozgástere, de csak a feljárón tud szaladgálni, és a kert is szép.
2010. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
68%
Ez teljesen a nevelés függő. A legtöbb kutya ás, illetve megrágja a dolgokat. De ha megfelelően van nevelve, akkor nem csinálja.
2010. máj. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Ne kölyköt válassz. menj be egy menhelyre, és ott mutatnak majd érettebb, nyugisabb kutyát.
2010. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Én egy yorki, havanese, csivava gazdi vagyok. Mind a 3 kutyám kint van a kertben ha jó idő van. És sajnos ők is ásnak. Mert kezdenek leszokni róla mert elég keményen nevelem őket. De még az ilyen "zsebkutyákba" is megvan ez az ösztön. Szóval kétlem hogy ilyen fajta létezik.
2010. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ez két dolgon múlik elsősorban, az egyik a nevelés, a másik a kellő mennyiségű fizikai és szellemi foglalkozás, lefárasztás. Mindegy, milyen kutyád van, ha unatkozik, ásni és rágni fog. A nagy kert nem mentesít téged a foglalkozás alól, a mindennapos séta, futás, labdázás és tanítgatás mellett viszont nem valószínű, hogy ilyen probléma lesz.
2010. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Na, kicsit pontosítok: van már 2 kutyám, és mind2 befogadott kutya. Épp ezért olyanok amilyenek, de így szeretem őket. Viszont ásnak, mint 2 exkavátor. Most a telek lekerített végén vannak (ami azóta Hiroshima 1946-os látképével vetekszik), de így elzárva sajnos nem túl hatékony házőrzők.


Ha elölre kiengedem őket, és csak egy percig nem figyelek oda, már egy fél bokor lóg a szájukból.

Épp emiatt gondoltam, hogy elölre bevállalnék egy harmadikat, de mindenképpen valami nyugisabbat szeretnék. Ezzel a kettővel nem tudok eleget futni meg labdázni, hogy reggelre ne legyen 1-2 halott sün, béka, madár, meg pár méretes gödör az udvaron.


Tudom hogy fajtán belül is nagy a szórás, de gondoltam hátha tudtok olyanról, amelyik nem igazán szeret túrni. Pl. ismerettségi körömben van összesen 3 bulldog: na, azok tutira nem ásnak. Persze más egyebet sem nagyon csinálnak sajna...

2010. máj. 24. 15:11
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
Meg kell nevelni és foglalkozni kell vele és akkor egyik sem ás. Az én kutyámnak könyörögni kell hogy csináljon már valami kuyához illő dolgot legalább a saját kenneljében hogy ne legyen olyan jó xD De ő mudi, nem egy őrkutya. De bármelyiket le lehet szoktatni róla.
2010. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!