Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a tapasztalataitok a...

Mik a tapasztalataitok a kuvasszal kapcsoltban?

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég sokszor kérdeztek már kuvasszal vagy komondorral kapcsolatban. Szerintem keress rá, azt lesz mit olvasnod.
2009. nov. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
a kuvasz nagyon agressziv kutya!a nagymamámnak van kettö is! sokszor összeverekednek!az egyik anyukáját el kellett altatni mert szétszedett egy embert!a gazdájukat nem bántják, de én nem tartanám otthon! maximum valami telek örzésére v valami hasonló!én nem tanácsolnám!
2009. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó kutya! Szépö és okos. Nekünk is volt mielőtt megszülettem. A szüleim mesélték, hogy a vlük lakó nagynénit megtámadta felnőtt korában. Azrán kiszedtem belőlük, hogy amikor kölyök volt, az a nagynéni rugdosta mert zavarta ahogy a kiskutyák viselkednek... -.-' Ismerek más kuvaszokat is, mindegyik nagyon kedves, és szót fogadó, van kettő amelyik munkaversenyeket nyer sorban, pedig tudtommal nem az a szolgakutya. És volt komondorunk is. Meg voltak kötve, ennek ellnére imádtak engem is pedig még kisebb voltam a kutyáknál.

Összefoglalva, a kuvasz egy nagyon jó kutya, csak foglalkozz vele rendes, neveld meg, jó helyről hozzad, ne kösd meg stb! Akiknek rossz a tapasztalata, azok rosszul bántak a kutyával, vagy örökletes dologról volt szó. Ne higyj nekik.

2009. nov. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy barátnőmnek volt ilyen kutyája. Még kicsit voltunk, úgy 9-10 évesek. Arra emlékszem, hogy a kertben volt a kutya, de nem volt megkötve és nem volt kennelben sem, szabadon mozoghatott az udvaron. Nagyon szerettük és ő is minket. Húztuk, nyúztuk, mindig játszottunk vele és soha meg sem rezzent, mindent eltűrt. Aztán örökbe fogadtak egy bernáthegyit is, úgy fél évesen. Na hát attól rettegtünk, csak akkor mentünk ki az udvarra, ha ott volt a barátnőm apja is, mert az a kutya elég vad volt. Pedig a két fajtát illetően a szóbeszéd pont az ellentétét járja... Hát nem tudom. Igazából ezt a bernáthegyit kivéve mindet nyugodtnak ismerem, de kuvasz csak ez az egy volt az életemben és nagyon pozitív élményem kötődik hozzá. Szerintem ha egy kutyával gond van, azért nem a kutya vagy a fajtája okolható, hanem mindig az ember!!!
2009. nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk is volt már kuvaszunk. Apró kölyökkoromban rajta lovagoltam, éveken keresztül. Imádta őt, máig emlékszem a szőre tapintására.

Másoktól is hallottam már, milyen jól kijön a gyerekekkel, ennek ellenére nem igazán alkalmas kedvencnek. Nem lehet bezárni, megkötni, és hajlamos nekiesni a látogatóknak. Őrző-védő kutya, különösen nagy területek őrzésére, és a gazda tulajdonának megvédésére. Megvesztegethetetlen és megijeszthetetlen. Harapós kutya, ráadásul egygazdis, vagyis nem családja lesz, hanem gazda és egyéb potyadék, vagyis másnak nem igazán fogad szót. Nem igényli a kedveskedést, sőt, elég rosszul tűri. Az igazat megvallva, nem tapasztaltam ugyan, de állítólag a kan kuvaszok szeretnek főnökösködni, azaz néha elengedik a fülük mellett a parancsszót, és ha ezt nem torolják meg fizikailag, akkor mindig a saját feje után megy majd.

Egyébként tényleg szép kutya, okos is, kicsit önfejű, viszont őrkutyának nincs nála jobb.

2009. nov. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

18:17 es vagyok!

elhihetitek hogy a nagymamámnál nincs rosz dolga.mamám csirkézöbe dolgozik és viszi neki haza a finomságokat játszik vele a mamámám egy egész udvara van játszani plusz egy óriási kert.vele jóba is van a kutya,meg ha ő otthon van akkor mindkivel.de volt olyan hogy ök elmentek nyaralni és egyik nap nem egedtek be.meg olyan is volt h apukám simogatta öket és egyszer csak odakapott.és még mielött az lenne h nincsenek megnevele elég sokmindet tudnak!leülnek lefexenek visszahozzák a játékot pacsit adnak...mindent amit egy idös ember meg tud neki tanitani!

2009. nov. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor utolsó még van egy-két lehetőség. 1, a mamád egy idős ember, sosem fogják úgy tisztelni ilyen kemény kutyák ahogy mondjuk a középkorú, erős, kemény akaratú férfit. Érted... 2, a mamád gondolom nem tenyésztőtől vette->öröklött dolgok-> nincs szűrés stb->idegrendszeri dolgok->neveléssel nem kiküszöbölhetők, ránézésre nem megmondhatók (és most szídjál, hogy én a nagy sznob..) .... 3, a mamád kutyája. Ő egy kuvasz. Kemény kutya. Azért mert ti a rokonai vagytok a mamádnak, még nem tartoztok a falkába. Ezt nem kéne egy kutyától elvárni. Ezt a szüleim sem értik. Azt mondogatják, hogy hiszen az a nővéred stb... Csakhogy a kutyának nem az számít, hogy milyen rokonságban vagyunk, hanem hogy kölyök korában sosem látta őt, kifejezetten úgy lett nevelve, hogy másnak ne fogadjon, szót, sosem parancsolt neki stb.... Szóval akármit mondasz, nem a kuvasz a rossz kutya.
2009. nov. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nekem "csak" mudim, van de még ő sem szereti másokat, és kicsit sme érdekli, hogy az a nővérem vagy akárki. Nem ismeri, akkor nem ismeri. Sőt még azokat sem szereti akik velem laknak, mert úgy neveltem, hogy csak én vagyok a falkája, és a többiekkel nincs kapcsolata. Ha ott vagyok akkor elvan velük, de elég egy rossz mozdulat... Pedig most épp a szüleimről beszélek, de a kutyának ez nem számít...
2009. nov. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én még annyit fűznék hozzá, hogy a nevelést és a képzést külön kell kezelni. Lehet a mamád kutyája tud ülni, feküdni stb., de az még nem jelenti azt, hogy el is ismeri a mamádat falkavezérnek. Amúgy szerintem nem lehet egyik fajtára sem ráhúzni sztereotípiákat, persze vannak a fajtáknak jellembeli sajátosságai, de alapjáraton a genetika a személyiségfejlődésben nagyon kicsi százalékot tesz ki a külső behatásokkal szemben.
2009. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!