Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nehéz és hogy kell...

Mennyire nehéz és hogy kell egy bullmasztiffot szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 28. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hetesen szobatisztán hoztam el, és sosem volt baleset. Azt mondják fajtajellemző hogy hamar szobatiszták lesznek, és mindemellett borzalmasan lusták is, nagyon sokáig tudják tartani ha kell. Mi 7-kor visszük ki este, majd másnap ha lehet alszik 11-12-ig is.
2013. dec. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nem is tudtam hogy a gyors szobatisztaság fajtajellemző
2013. dec. 28. 14:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de áruld már el első, hogyan lehet 8 hetesen szobatiszta egy kutya? Az enyém 5 hónapos, de még nem az, pedig mindent megteszek, betartok.


Mi a titok? Mert az, hogy leviszem 2 óránként, nincs kutyapelus, felkelés, kaja, játék után egyből, dícséret, mindig ugyanoda, nekünk nem jött be.

2013. dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as, sajnos nem tudom a titkát, mert így hoztuk el. :( Aznap este már vittük is le (tudom nem szabad, de nagyon vigyáztunk rá és nem lett beteg!) és lent pisilt/kakilt automatikusan, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga, nem is várt dicséretet érte. Másnap 6X voltunk lent, de időnként keltegetni kellett, így 1 héttel később már csak 4X és ez maradt is.

Talán az lehet a titka, hogy a tenyésztő "előnevelte" nekünk. Nyár közeledett, jó volt az idő, és azt mondta az anyakutyával minden nap ugyanakkor ki voltak engedve a kertbe pisi/kakira. Látták az anyukától hogy a fűre pisilni/kakilni nagy buli, így a kicsik eleve ezt tanulták meg, és mivel sosem látták anyut a lakásban pisilni ez eszükbe sem jutott. Talán valami ilyesmi lehetett a titok, de én nagyon boldog voltam hogy nem kellett ezzel szenvedni, megzakkantam volna. :S Ellenben te mindent jól csinálsz, így szerintem meg fogja tanulni csak kicsit lassabban.

2013. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát én már nem emlékszem pontosan meddig, de 4 hónapos koráig egész biztos, h voltak balesetek. Ez inkább az én hibám volt, nem az övé. Pl. az éjszakákat az első naptól végigaludta, soha nem pisilt/kakilt be éjszaka. Reggelente viszont túl lassú voltam öltözködésnél és szegénykém sokszor nem tudta kivárni, amíg leérünk :D

Általában ilyeneken csúsztunk el, ha felkelt, vittük le és a többi szabályt is betartva (mi sem pelusoztunk soha, az első perctől levittem) mentünk mindig, tényleg a legtöbb pisi akkor fordult elő, amikor felkelt és nem voltam elég gyors.

De az tuti, h 5 hónapos korától már teljesen szobatiszta volt, a sógorom járt hozzá át még délben (5 hónapos koráig vittem magammal dolgozni, bent volt velem az irodában), 7 hónapos korától már 8-10 órákra is egyedül volt hagyva.

2014. jan. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!