Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor lehet csontot adni...

Most akkor lehet csontot adni vagy sem?

Figyelt kérdés
Ma néztem a tévét és az Ebugatta című műsorban egy állatorvos azt nyilatkozta, hogy ne adjunk csontot a kutyának (semilyet) mert nem elég, hogy veszélyes lehet (nyersen a fertőzés miatt, főtten a főtt csont szerkezete miatt), hanem alapvetően a csontban nincs semmiféle tápanyag, így tök felesleges azt adni a kutyának. Ezen mondjuk elgondolkoztam, mert tényleg nem hiszem, hogy bármi vitamin vagy tápanyag lenne a csontban. A rajta levő hús persze más, de itt a csontról volt szó. Mi a véleményetek erről?
2013. dec. 28. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
általában csontot a fog tisztitás miatt szoktak adni a kutyának
2013. dec. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

csontvelő (csontbeleseje) az szerintem jót tesz a kutyának,

plusz a fogának sem árt ha kicsit használja arra amire való.

Én simán adok neki csontot és 1 perc alatt befalja.

2013. dec. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Gyöngy9400 ***** válasza:
A fogak tisztítására tényleg jó. De baromfi csontot ne adj neki, főleg ne a combok, szárnyak csontjait, mert ez üreges csont, szilánkosan törik és akár átszúrhatja a beleket is. Én sertés lábszár csontot szoktam venni, megfőzöm és úgy kapja kb. 2 hetente. De akkor se hagyd neki megenni mindet, mert szorulása lesz tőle.
2013. dec. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A csont nagyon fontos! Én is láttam azt a műsort, és hatalmas baromságokat mondanak benne. Kell a fogaknak, a benne lévő anyagok is jót tesznek. Sertést szoktam adni főve, a csirkecsontot is lehet adni, de azt csak nyersen! BARF-nak az egyik alapja.
2013. dec. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam, hogy jó, csak elbizonytalanodtam, mivel ezt állatorvos nyilatkozta...
2013. dec. 28. 17:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Állatorvosok közt is vannak olyanok akik szerint a szukáknak egyszer szülnie kell, meg csontot adni tilos, stb... Nem kell mindenkire hallgatni.
2013. dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Talán egyszerűbb egy ilyen tiltás, mint megmagyarázni az embereknek, hogy nem mindegy, milyen méretű kutyának, nem mindegy, milyen csontot, és nem mindegy, mennyit adhat.

Akinek érzéke van a kutyájához, az pl már tudja, mennyi az a csontmennyiség és milyen fajta, amitől a kutya szorulást kap, netán kihányja a felesleget. De a kutyatartók többsége nem ilyen.

2013. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyersen mindenféle baromficsontot lehet adni nyugodtan hússal együtt, a főtt csont törik csak szilánkosan. A kutya húsevő, régen is megette a csontokat, nehogy már ez probléma legyen. Az állatorvosok többsége a tápokat javasolja, lehetőleg azt, amelyik cég támogatja.
2013. dec. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es: ebben igazad lehet...
2013. dec. 28. 19:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem a csontban lévő velő elég értékes tápanyag a kutyának. Nem keresek most rá mit tartalmaz, mert fáradt vagyok, de nézzetek utána. :D


Nálunk a kutya vígan ropogtatja a farhátat, ha van gyenge szárny/ comb azt is adok neki. Pulykacombcsontot is kap, bár azt fogom, míg a végéről lerágja a porcogót, és a velős részt (kb szempillantás alatt) a közepét nem adom oda.

Van hogy veszek marha-leveshúst,a húsból nekünk lesz leves, de a porcogós/ csontos részt a kutya kapja.

Olyan csontot ami nagy/kemény neki nyilván nem adunk a kutyának, de feltételezem ez értelemszerű minden átlagos értelmiségi képességgel bíró ember számára.


A csontban van Kálcium szintén nem mondanám, hogy egy haszonatalan dolog.

2013. dec. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!