Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több hírdetésben is olvastam,...

Több hírdetésben is olvastam, h ivartalanítási kötelezettségel olcsóbb a kutya?

Figyelt kérdés

Nem félnek a tenyésztők,h visszaélnek vele? pl én az ország másik végén lakok,ő honnan tudja ellenőrizni,h ivartalanítva van?Vagy bekamuzom azt,h persze volt dokinál én meg röhögök otthon...

Félre értés ne essék nem ilyenek a szándékaim és inkább macskás vagyok, igaz azoknál is láttam több ilyen hírdetést.Én inkább befogadom őket,de ivartalanítva vannak :)



2013. dec. 29. 13:38
1 2
 11/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem lehet kijátszani. Mivel nem csak az ivartalanítás, de a kapcsolattartási kötelezettség is benne van a szerződésben.

Mivel nem kapja meg, csak a törzskönyv másolatát, nem tudja a nevére íratni, így almot sem tud törzskönyveztetni rá.

Másfelől bizalmi kérdés is, nem adok olyannak kölyköt, akiben nem bízom meg, hogy be fogja tartani a megállapodást.

De végső esetben lebukás esetére még mindig ott van egy iszonyat magas kötbér.

Hogy miért olcsóbb? Mert nem várhatom el minden hobby kutyástól, hogy értékelje azt a törzskönyvi hátteret, amit kap a kutyával. Ha neki csak egy hobby kutya kell, akkor nem fogja értékelni, legfeljebb hogy jól szocializált és egészséges kutyát kap.

Egyébként nem értem, hogy macskás létedre ezen csodálkozol. Pont a macskásoktól vettem az ötletet.

2013. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Mint írtam én nem vettem még állatot csak befogattam és ezért lepődtem meg.Én automatikusan megyek vele a dokihoz.

Köszi a válaszokat :)

2013. dec. 29. 17:16
 13/14 Maxitabi ***** válasza:

Szerintem is nehéz követni és a szaporítók nagy része ezt is használta ki sajnos...

Az én maine coon cicám szerződésében is benne van (de én amúgy is ivartalaníttattam volna) és jónak tartom,a többi kutyás is átvehetné! Hátha kevesebb szaporított kutya volna..

2013. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Akiteki ***** válasza:
Az a baj, hogy aki ilyen feltételekkel adja el a kutyáját, az elenyésző többség. A szaporító meg úgy adja, hogy eleve kettesével, hagy szaporítsák tovább. És ebből van a több.
2013. dec. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!