Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lankadó lelkesedés?

Lankadó lelkesedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptemberben fogadtam be egy 1 éves kutyát. Nagyon pörgős, aranyos gyorsan tanul. Októberben elkezdtünk klikkerezni. Megértette, gyorsan, hogy a klikk után jutalom jön. Megtanulta az ül, fekszik, pacsi, forog, lábszlalom, kukucs, kerül, vezényszavakat/trükköket. Most a hempergést tanítom neki, de azt vettem észre, hogy nem sok kedve van tanulni. :( Elég lassan csinálja, és úgy viselkedik, mintha minimum megrugdostam volna gyakorlás előtt. Sosem bántom, egyszer sem ütöttem rá. A legnagyobb szidás, az a szóbeli, de azt is föloldom egy 5 perc múlva játékkal. Így nem értem miért viselkedik, így egyáltalán nem pörög annyira, mint az elején. Általában rövid, 10 perces gyakorlások szoktak lenni, sokszor a végén jackpottal, vagy nagy simogatással, játékkal. Nem tudom, szerintetek, miért lett ilyen furcsa?



2013. dec. 29. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem érzi már azt, amit régen, vagy van valaki más. Vidd el moziba, vacsorázni, lepd meg egy szexi fehérneművel, talán az visszahozza a korábbi lelkesedést.
2013. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lehet, hogy csak ma nincs kedve hozzá?

Huzamosabb ideje csinálj kedvetlenül?

Az én kutyámnak sem mindig van kedve tanulni, ekkor nem is erőltetem, mert ezzel csak nyúzom csórit, és csak még kedvetlenebb lesz. Ilyenkor én kimegyek vele egy jó nagyot futkározni, egy kb 2 óra múlva haza megyünk, és legfeljebb másnap újra próbálom ;)

Amúgy egy 3 éves labim van :)

2013. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáltál más jutalomfalatot használni? Talán az is segítene.
2013. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első te hülye vagy? o.O

Második válaszoló, köszönöm a választ. Nem tudom egy hete csinálja ezt kb. :(

3. Nagyon szereti a párizsit,nem hinném, hogy az a baj. :(

2013. dec. 29. 12:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia!!Próbáld vele akkor mikor ő kezdeményezi a játszást,neki is lehet olyan...nincs kedve stb.
2013. dec. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vagy még esetleg azt próbálhatnád, hogy máshol tanítod, még ez is be szokott válni nekem ;)
2013. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyétek le 2 hétre, és csak csináljátok azt, amit szerettek. Sétáljatok, játszatok, meg ilyenek. Mikor nekünk ilyen gondunk volt, ez bevált. Mikor 2 hét után elővettük a klikkert, tök boldog volt, és nagyon szépen dolgozott.
2013. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nekem személyes véleményem van, de nem vagyok egy hozzáértő. Szerintem neked sikerült kifogni egy munkakutyát. Leírásod alapján minden megvan benne hozzá, pörgős, gyorsan tanul, és szereti a feladatokat. Nem mondok újat, mikor azt mondom, hogy a kutyád unja ezeket "trükköket". Egy munkakutya számára a trükk tanulás csak az elején izgalmas, egy bizonyos pont után már legszívesebben ásítozna mikor kimondod a vezényszót.

Számára megfelelő feladat egy értelmese munka lenne pl. juhokat terelni, megkeresni az eltűnt személyeket stb. Persze nekem fogalmam nincsen milyen fajta kutyád van, csak próbáltam érzékeltetni merre kellene elmozdulnod. Ezeknek az értelmes feladatoknak azon egyedülálló tulajdonságuk van, hogy kétszer egyformán nem tudod megcsinálni. Mindig hoz valamit újat, váratlant és erre van szüksége a kutyádnak. Rendszeresen ül, fekszik, gyere ide és társai az dögunalom számára.

2013. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
mudi kutya. :) Igen eléggé munkakutya utolsó válaszoló. sajnos mennék én vele terelni, de közelben nincs erre lehetőség, a legközelebbi terelési lehetőég is egy óra. Egyáltalán nem apportos, pedig azzal le tudnám fárasztani, meg jó munka is lenne neki. Járunk kutyaiskolába engedelmesre, azt nagyon szereti, bár most a téli hideg miatt az kimarad. A másik válaszolónak is köszönöm, mos akkor elteszem két hétre pihenni, és akkor újult erővel kezdünk bele. :)
2013. dec. 29. 18:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Túl sok mindent tanult,túl rövid idő alatt.Lehet agyilag képes rá,de a kutyák is tudnak kifáradni,kiégni.Ha nincs kedve,ne tanítsd egy darabig,neki is kell a suli szünet.
2013. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!