Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát veszek külföldről, nem...

Kutyát veszek külföldről, nem kevés pénzért, és még a KUTYÁSOK is lenéznek emiatt. Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
5 éve várok erre a párosításra, jövő májusban végre lesznek kiskutyák. Amilyet én szeretnék 2600 euró. Nem mondtam pontos árat természetesen, de a futtatón és a kutyások közt a 99% ki van akadva, minek adok érte pénzt, ott a menhely, támogassam azt, stb... Van már egy ilyen fajta kutyám, őt a fajtamentőktől hoztam el, nem véletlenül. Tudom hogy magánügy, de nem tudtam magamban tartani hogy jön egy új kutyus, és egyből azt volt honnan, milyen, mennyiért... Nem szeretem a személyeskedést, de örömmel mesélek róla. Szeretnék vele dolgozni, tehát komoly céljaim vannak vele, sokadik kutya, és a fajtából sem az első. Mi a véleményetek erről? A mai világban tényleg nem érdemes kutyáért sok pénzt adni? Keveset meg nem éri meg, ha az ember olyan minőségben akar véleményem szerint...
2013. dec. 29. 16:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

Így látatlanban azt mondom, hogy örülök az örömödnek, és kívánom hogy minden úgy legyen a kutyussal, ahogy eltervezted.

Másfelől viszont én is megrökönyödtem volna, ha egy -gyakorlatilag- vadidegen arról mesél, hogy közel 800.000 forintért fog kutyát venni.

Ez nem irigység, de ilyenkor tényleg arra gondolok, hogy Te jó dolgodban már nem tudsz mit kezdeni a pénzeddel. Elhiszem, hogy vannak kiváló vérvonalú munkakutyák, de mi a csudát tudhat ennyiért, amit sok más kutya nem? Akár menhelyi keverékek is... Ez számomra is a rongyrázás kategóriát súrolja.

Magyarországon ennyi pénz sok embernek több havi (vagy akár évi) megélhetését jelenti. Szóval vagy ne mondd el, hogy mennyiért is veszed a kutyát, vagy ne csodálkozz, ha ezt mások is túlzásnak tartják.

2013. dec. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%
Ezeknek a kutyafuttatós gazdik nagy többségének halvány gőze sincs a kutyázásról, fogalmuk sincs mennyi különbség van még a törzskönyves kutyák között is. Azon bezzeg nem háborodnának fel, ha mondjuk tévét vennél fél millióért vagy mobilt 200 ezerért, de a kutya, akire 5 évet vártál és gyűjtögettél már "rongyrázás". Ha neked célod van a kutyával, akkor ne hagyd, hogy ilyen irigy, laikus emberek elvegyék tőle a kedvedet, én mondjuk nem árultam volna el a helyedben, hogy mennyiért veszek kutyát.
2013. dec. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%
Komolyabb kutyáknál ez az összeg egyáltalán nem égbekiálltó. Én is vettem már olyan összegért kutyát, hogy le sem merem irni, de mondjuk őt el sem akarta adni a tenyésztője:))))) Nekem talán annyi aggályom lenne, hogy mi van akkor ha nem felel meg a célnak, a külföldi nem szokta visszavásárolni a kutyát, de ha ilyen határozott vagy, akkor gondolom tudod mit csinálsz, és remélem, hogy kapsz választási lehetőséget is. Az én fajtámnnál már volt olyan, hogy vett külföldről kölyköt 3 ezer eu-ért, ráadásul még neves tenyésztő is volt az illető, és küldtek neki az oroszok egy olyan kiskutyát, hogy 2 hónap mulva elajándékozta.
2013. dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Ha megengedheted magadnak, miert ne tenned, amugy tapasztalatbol mondom, h a legtobb ilyen futtaton okoskodo "kutya profik" kozul kb 10% az, aki tenleg ert a kutyakhoz, es akire szukseg eseten nyugodtan ra tudnam bizni a kutyamat, sokszor olyanokat hallani arrafele is, hogy csak nyelni tudok rajta, plusz h az irigyseg is nagy ur. Amugy, ha nem vagyok indiszkret, milyen fajta kutyarol van szo?
2013. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%
Gratulálok és sok sikert a kutyushoz! Ha ennyit vártál rá, meg megteheted, hogy ennyiért megvedd, akkor ne hallgass másra, főleg ne olyanokra, akik nem is értenek hozzá. Meg sajnos a többségből az irigység beszél..
2013. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hát,ez rengeteg.De ki mire költi a pėnzét,magán ügy.Én nem mondtam volna el,mert vannak akik kutya lopásra specializáljál magukat és jó pénzért majd vásárolhatod vissza.De ne így legyen.
2013. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Maxitabi ***** válasza:
100%

Mi veled örülünk és szorítunk, hogy minden sikerüljön!

1. Annyi pénz csak nálunk sok egy jó kutyáért-nyugaton kb egy havi diplomás átlagfizetés..

2.Ne lepődj meg semmin,csak olvasni kell itt a kérdéseket - a kutyázás-kutyatartás színvonala sehol sincs..

3. A magyar kutyatartók kb 88-90 %-a semmit nem ért,nem tud a normális tartásról,etetésről,viselkedésről és nevelésről. Mégis van kutyája -sajna.De az a szomorú,hogy nem is hajlandó olvasni,tájékozódni sem róla.

Szóval ne te érezd magad rosszul..

2013. dec. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%
A probléma a kutyafuttatóban van! Csak azért mert valaki oda leviszi a kutyáját, még nem jelenti azt, hogy kutyás! Legtöbbjük semmivel sem ért többet a kutyákhoz mint egy olyan ember akinek nincs. Igazi kutyásokhoz menj (kutyaiskolások, tenyésztők, sportolók). Na ők nem fognak lenézni. Amúgy én is találkoztam ezzel, nem kell vele foglalkozni. Egyesek képtelen felfogni, hogy milyehn az amikor van egy szenvedélyed amiért bártmit megtennél.
2013. dec. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
45%
szerintem egy kutya bármennyi pénzt megér=)
2013. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
csak egy gyors fejszémolással az havi 12ezer körüli félrerakott pénzt jelent 5 évre...ami azért egy közepes keresetből megtehető...más autót vesz ennyiért te meg kutyát naés? hameg neked ez csak a félhavi fizetésed akkor mivan?nemszeretem ezt a majd én megmondom mi a jobb neked...énmeg dohányzom az viszi el a pénzt és menhelyről hoztam el a kutyám mert ez esett jól. valószínűleg ha teis hobbikutyát akarnál akkor onnan hoznál ahogy írtad hameg kell a vérvonal akkor kell...van aki a bmw-jére meg audijára költ ennyit(ahogy mondjuk énis megfizetem az audit) pedig a suzuki meg a fiat is elvisz a bol b be ugyanúgy csak sokkal olcsobban nincs ezzel semmi neked ez kell ezt veszed kész. véleménye lehet bárkinek de ha már úgyérzed h inkább beszolnak mint véleményt mondanak akkor felemelheted a hangod. hameg véleményt mondanak elmondhatod h igen tudod h drága és igen neked erre van pénzed konyhafelújításra meg nincs mert neked ez a fontos pont.
2013. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!