Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes németjuhász kiskutyáin...

6 hetes németjuhász kiskutyáinkon ma vettem észre, hogy a nemiszervük körül illetve a hasukon kisebb és nagyobb gennycsomók vannak. Betadinnal kenegetem őket, állatorvoshoz pedig nem tudom vinni őket. Valakinek volt már ilyen? Mit csinált vele?

Figyelt kérdés
2013. dec. 29. 22:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha elletni tudtad a kutyádat, akkor kutya kötelességed ellátni a kicsiket! Amúgy is 6 hetesen meg kell kapják az első oltást és a második féreghajtást, tehát az állatorvos elkerülhetetlen.
2013. dec. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem tudod őket elvinni az állatorvoshoz?
2013. dec. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

Így igaz, már túl kéne lenniük legalább két tablettás féreghajtáson, és ideje megkapniuk az első oltást és a microchipet. Így is, úgy is kellene menned orvoshoz velük, függetlenül ettől a problémától. Ha meg úgyis ott vagy, megnézetheted a kis csomóikat is.

Könnyen lehet, hogy a bőrirritációjuk a rossz higiénai körülmények miatt alakult ki, tehát azzal, ha megtisztogatod a hasukat és a környezetüket, nem ártasz, de önmagában ez kevés.

2013. dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Én sem értem, kell nekik oltás, chip, féreghajtás, ugye nem azt akarod mondani hogy ezek is elmaradnak? Ha meg úgyis a dokinál vagytok megmutatod a csomóért.
2013. dec. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Csomóért=csomókat. Bocs, hülye T9...
2013. dec. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

" Az impetigo gennyes, hólyagos bőrgyulladást jelent, fiatal kutyákban fordul elő, később kiütésekké, bőrfekélyekké alakulhatnak a felfakadt hólyagok. "

Keress rá a neten az impetigóra.

2013. dec. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%

Milyen választ vársz egyébként???


3 megoldás van.


-Imádkozol és hátha meggyógyul (maga a felelősség,remélem a lázas gyerekedért is imádkoznál orvos helyett)

-Végig nézed és majd lesz valami (no comm.)

-ELVISZED ORVOSHOZ


Bármilyen hihetetlen,az itt kérdezőknek,meg az idejáró okoskodó nagyszájú embereknek,itt NEM állatorvosok ülnek,akik távdiagnózist állítanak fel,majd egy 500 ft-os kezelési javaslattal meggyógyul minden kölyök.


Az ilyen embernek állatot nem lehetne tartania,nemhogy elletni.


Pénzed nincs rá,de azt elvárod,hogy ők hozzák a pénzt,ha eladod.A FELELŐSSÉG MOND NEKED VALAMIT?


A gyerekkel mindenki rohan az orvoshoz,ha kettőt tüsszent.A kutya félig a sírban van,de a gazdának csak akkor jut eszébe esetleg neten utána kérdezni,orvoshoz meg nem megyünk mert az drága.


NEM KELL KUTYÁT TARTANI.

Kérdésre a válasz: VIDD EL ORVOSHOZ,OLDD MEG HOGY HOGYAN.

Utána ivartalanítsd őket a kölyköknek meg ivartalanítási kötelezettséggel keress gazdát.

2013. dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Firestorm ***** válasza:
53%

Lehetséges,hogy allergia.Az én kutyámon tavasztól őszig jön elő pár darab ilyen gennyes pattanás szerűség a hasán,olyankor elkezdjük adni neki a doki által felírt allergia gyógyszert és akkor szépen elmúlnak ezek a dudorok.Mi Prednisolon Richter-t adunk neki,de nem hiszem,hogy az 6 hetes kölyköknek is való,a mienk 5 hónapos volt mikor előjöttek ezek.

A dokid nem nézi meg ingyen és nem ad tanácsot?A mi állatorvosunk ingyen megvizsgálta a kutyát,először teszteltette csirkeallergiára (3 hét megvonás,semmi csirkehús se származék),azt mondta,hogy a vérvételes teszt drága allergiára így azt nem ajánlja,főleg,hogy ezek az allergia tesztek nem 100%osak.

2013. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Na meggyógyultak a kiskutyák ? :)
2014. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!