Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van még itt olyan, aki előnybe...

Van még itt olyan, aki előnyben részesíti a menhelyeket, hogy onnan hozzunk el kutyát?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sokan vesznek drága, fajtatiszta kutyákat, holott naponta rengeteg szerencsétlen sorsú kutya kerül a menhelyekre. Nekünk 3 befogadott kutyánk van, és érdekelne, hogy van-e még valaki, aki szintén inkább befogad, mintsem, hogy költsön rá? 15/L
2013. dec. 30. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, sokan nem azért fogadnak be kutyát, hogy ne költsenek rá.

A "sajnos" jelzőt meg értelmeznéd kicsit bővebben?

Miért bánt az téged, ha valaki "drága, fajtatiszta kutyát" vásárol?

2013. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan en szemely szerint cicat fogadtam orokbe a Noe Allatotthontol, de a csaladban tobben tobbszor is hoztak el kutyusokat kulonbozo menhelyekrol.:)
2013. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy sajnos, mert a menhelyeken folyamatosan altatják el az állatokat, holott ők ugyanannyi szeretetet tudnak adni, mint fajtatiszta társaik. Sőt, ezek az állatok sokkal hálásabbak tudnak lenni, mert érzik, hogy meg lettek mentve. Menj el egyszer egy menhelyre, normális ember nem bírja ki meghatódottság nélkül, ahogy nagy szemekkel bámulnak ki a ketrecből, vagy amikor lelkesen csóválják a farkukat és ugrálnak, hogy megsimogassa őket valaki.
2013. dec. 30. 14:41
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Többszörös tévedésben vagy.

1) A menhelyeken NEM altatnak! Ahol altatnak, azok a gyepmesteri telepek, ott is végszükségben. A menhelyeken csak nem vesznek be több kutyát, ha "teltház" van, ami sajnos gyakran fordul elő.

2) Aki fajtatiszta kutyát vesz, az vette a fáradságot, hogy felkutassa a megfelelő tenyésztőt, mert megfelelő idegrendszerű, egészséges kutyára vágyik. Az ilyen emberek általában amint lehet, ivartalanítják is a hobbi célú kedvenceiket, így nem hoznak létre fölösleges szaporulatot. A tenyésztők akkor hoznak le almot, ha van rá megfelelő számú jelentkező, így nincs utcára került kutya.

3) Akikre mérgesnek lehet venni, azok szaporítóktól vásárolnak kutyát. Ők fajtatisztának tűnő kutyát akarnak, de olcsón, pedig a törzskönyv nemcsak dísznek van. A szaporítók kutyái árasztják el a menhelyeket és a felelőtlen gazdik meglepetés almai, mert "a szukának egyszer ellenie kell", "dehát fifike anya akart lenni", "az ivartalanítás barbárság". Rájuk kell haragudni, nem azokra, akik fajtatiszta kutyát szeretnének, és ezért hajlandóak várni és sokat fizetni!


Én szeretnék majd egy fajtatiszta Labrador kölyköt, mert az a kedvenc fajtám és szívesen befogadnék mellé egy menhelyi keveréket, de egyelőre még nincs rá lehetőségem, ezért hajlandó vagyok várni, hogy a megfelelő körülményeket előteremtsem.

2013. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mint minden másban az életben is, itt is az a lényeg, hogy mennyire felkészült, átgondolt, felelősségteljes hozzáállásról van szó.


És itt már nem kérdés, hogy menhely/tenyésztő!

2013. dec. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Akiteki ***** válasza:
100%
Tudod a szerencsétlen sorsú kutyákat az emberi felelőtlenség állítja elő. Miért is kellene mindenkinek a szaporítók után takarítani? Én is hozok haza ideiglenesen menhelyi kutyákat, de nem az az életcélom, hogy megmentsek mindenkit, amit más kidob.
2013. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon sajnálom a menhelyi kutyákat, és magamhoz is vettem egyet amikor még nem voltam egy fajta szerelmese sem. Ugyanakkor most már az vagyok, és konkrét céljaim vannak egy adott kutyával, így baromi nem mindegy hogy melyik vérvonalból, milyen szülőktől kerül ki, nagyon édes egy menhelyi kis keverék, de ha nem terel úgy ahogy kéne nekem komoly anyagi károm származik belőle. Az egyik ismerős kutyás pedig kiállításozni viszi a kutyáját, oda sem jó egy menhelyi mix, mert nagyon komoly elvárásoknak kell tökéletesen és hibátlanul megfelelni. Ezért vannak a fajták, amiket szintén életben kell tartani. Valóban ugyanúgy szeret a menhelyi kutya is, de azért hülyeség ez a szöveg mert van akinek nem csak azért kell hogy szeresse.
2013. dec. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

Ez nem azon múlik, hogy milyen állapotok vannak a menhelyeken. Van aki külön célra szeretne kutyát, és sok pénzt kifizet érte. Mert dolgozni akar vele, komolyabban sportolni, stb.

Ugyanakkor valóban igaz, hogy menhelyen nagyon sok kutya van, és szerintem többen közülük alkalmasak lehetnének komolyabb célokra is.

Nyilván ízlés kérdése, hogy ki honnan választ. Másodsorban pénztárca kérdése.


Bár az jutott eszembe, hogy a "fajtatiszta" kutyák is keverékek ha azt nézzük, mivel több fajta keveredéséből jöttek létre. Aztán kitaláltak "standardeket" hogy így kell kinéznie, és akkor az annak számít. :D


Én inkább azt nem szeretem, mikor valaki élesen különbséget tesz "fajtatiszta" kutya és "keverék" kutya közt. Mindannyian ugyanolyan kutyák, csak más "kabátban".

2013. dec. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég bicskanyitogató a stílusod, megmondom őszintén. Eltekintek tőle, mert 15 éves vagy.


Két kutyát fogadtam örökbe menhelyről, és egy cicát is. Támogatom a menhelyeket, ahogy csak tudom. Ideiglenes befogadóként, adóm 1%-val, pénzzel, ha éppen akad erre. Ha mással nem, hát kétkezi munkával, segítek hirdetni, gazdit találni.


DE...


Nálad fiatalabb korom óta álmom volt egy argentin dog. Sokáig kapcsolatban voltam a Dogo Mentéssel, próbáltam örökbe fogadni egy kölyökkutyát, hátha. Valaki mindig megelőzött, vagy meg sem hirdették a kutyákat. Mivel előtte már 2 felnőtt kutyát fogadtam örökbe, akiknek a nevelését már valaki más elbacta, most én magam akartam csinálni, az álomkutyával. Így vettem egyet tenyésztőtől, nem bántam meg. Nem fogok ezért bocsánatot kérni sem tőled, sem mástól. Nem kell mindenkinek menhelyről kutya. Van aki máshogy segít. Ha ezt te nem látod át, nagyon sajnálom, de nincs igazad, és a hátamon áll a szőr a stílusodtól.

2013. dec. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A gyeptelepeken altatnak,nem a menhelyeken.Sokan fogadnak örökbe,azért,mert nagyon sok a szerencsétlen,gazdátlan állat.Én is inkább gyepis kutya mellett döntöttem,pedig lehetett volna kennelből is.
2013. dec. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!