Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van még itt olyan, aki előnybe...

Van még itt olyan, aki előnyben részesíti a menhelyeket, hogy onnan hozzunk el kutyát?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sokan vesznek drága, fajtatiszta kutyákat, holott naponta rengeteg szerencsétlen sorsú kutya kerül a menhelyekre. Nekünk 3 befogadott kutyánk van, és érdekelne, hogy van-e még valaki, aki szintén inkább befogad, mintsem, hogy költsön rá? 15/L
2013. dec. 30. 14:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
49%
Elég sokan éltek álomvilágban. Méghogy nem altatnak menhelyeken...Érdekes is lenne....A legtöbb menhely altat, csak rohadtul nem reklámozza. Erről ennyit.
2013. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Pontosítok: LEGÁLISAN csak gyepmesteri telepen altatnak, de ott kötelező minden kutyát bevenniük a körzetükből, nem mondhatják azt, mint a menhelyek, hogy tele vagyunk, nem lehet leadni. Az, hogy illegálisan mit csinálnak a menhelyek, megint egy másik kérdés...
2013. dec. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én önkéntes vagyok egy menhelyen, csak ajánlani tudom, hogy mindenképp menhelyről/gyepmesteri telepről fogadj örökbe! Igaz, a legtöbb menhelyen hozzá kell járulni az orvosi költségekhez (hiszen ők is adományokból élnek), illetve gyakori feltétel az ivartalanítás is, de még így is jobban jársz anyagilag, mintha fajtatiszta kutyát vásárolnál. Mellesleg léteznek fajtamentők is, de sokaknak mégis a törzskönyvezett kutya kell..Én egyetértek veled, szerintem abszolút fölösleges az ilyesmi, egy keverék kutya is ugyanannyi szeretetet képes adni..!
2014. jan. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy fajta egy adott munkára alkalmas. HA az embernek arra a munkára kifejlesztett kutya kell, akkor azt a kutyát fogja megvenni és abból a párosításból, ami a céljaihooz leginkább közel áll. MErt elhozhatja Morzsit a gyepiről, csak Morzsit valszeg nem lehet vinni vadászatra, vagy mentőkutyának, vakvezetőnek, terápiás kutyának, stb.


Ne keverjétek a szaporítókat a tenyésztőkkel.

2014. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!