Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a mopszról?

Mi a véleményetek a mopszról?

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Tudom ilyet nem illik mondani, de szerintem buták, ez a személyes tapasztalatom velük. Egyik nekiszaladt az üvegnek véletlen, másik meg nem tudott a kutyákkal úgy alapjáraton mit kezdeni.Tudom ez nevelés kérdése, de nekem nem lettek szimpik. Amúgy cukik, bírom ahogy röfögnek.
2013. dec. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A rövid orr miatt alig kapnak levegőt, szenvednek és ismerek olyat aminek ráncfelvarrás kellett az arcán.
2013. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem annyira nem a szívem csücskei. Bár nincs, nem volt, és nem is lesz ilyen kutyám, szóval csak az általam látottak alapján tudok véleményt mondani.

Engem kb egy kis röfögő malacra emlékeztetnek :D nem tűnnek túl értelmesnek, kicsik és tömzsik.


Szóval ez teljesen szubjektív, lehet az én "szegénységem" hogy nem sikerült bennük meglátnom a szépséget. Mindenesetre közkedvelt fajta, sokan tartják (valamiért) tehát biztos jók :D

2013. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

jellemük szerintem kicsit keményebb lehet, nevelésük biztos nem könnyű. Nem hallgatnak könnyen a szóra, elvannak azzal amit csinálni akarnak. Ha 200x rászólsz valamiért, 201edszer ugyanúgy megcsinálja. :D


Most hogy ez makacsság, öntörvényűség, vagy butaság, az jó kérdés. :D Ahogy elképzelem, kis termetük ellenére határozott, tapasztalt gazdira van szükségük.


Remélem egy hozzáértő illető felfedi az igazat. :D

2013. dec. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

sajnálom az egész fajtát.Tipikusan a buta embereknek lettek kitalálva,az összes természeti törvényt keresztül húzva.Nem számít az egészség,sem az élet élvezete,csak hogy cuki legyen,ráncos pofijú meg elférjen a táskában.

Minden levegővételért küzdenek,nyáron könnyen hőgutát kapnak,a szívük gyenge,a szemük sokszor kiugrik a helyéről,a pofijukat folyton ápolgatni kell,hajlamosak a bőrfertőzésekre és hullik a szőrük.

Nem élvezhetik miért jó kutyának lenni.


De biztos aranyosak,meg lehet őket szeretni,az én lelkiismeretem meg gyomrom,nem tudna minden nap úgy felkelni meg sétára vinni egy kutyát,akinek lényegében fáj az élet.

2013. dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem mopszom van és láthatóan nem fáj neki az élet. Sőt. Soha semmi baja nem volt még, a szeme sem szokott kiugrálni. Nem mellesleg megnéznélek utolsó, ahogy egy mopszot kis táskában hurcolászol. Ismered egyáltalán a fajtát? Ez nem yorki, hogy táskában vidd.
2014. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld túl sokat is láttam,de gondoltam,hogy jön egy hősies mopsz gazdi,aki védeni fogja.

Nem a fajtát szidtam,hanem a gyökér embereket,akik ennyire megnyomorítanak egy kutyát.Mert,ha tetszik,ha nem egyáltalán nem egészséges ahogy kinéz,ahogy levegőt vesz,amennyi baja van(lehet).


Neked mázlid van,kifogtál egy életképesebb példányt,de az egész fajtára NEM EZ jellemző.


És igen,állatorvosi rendelőben dolgoztam, 2 millió meg egy mopsz jött hozzánk,és bizony táskában,mert olyan cuki.Meg ha sokat sétáltak,akkor hörög,és azt nem akarja hallgatni a gazdi,tehát berakja egy táskába...

De ugyanez elmondható a csivavákról is,meg a többi táskakutyáról.

2014. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha így ítélkezel akkor neked nem orvos mellett kéne dolgoznod.Táskába mopsz?Mekkora táska kéne és ki akar vállon cipelni 10 kg-ot?Van 4 lába és tud menni,nyáron is a 40 fokba is,de gondolom egy németjuhászt se a +40be sétáltatnak nem?

A mopsz okos fajta,sokmindenre megtanítható,könnyű együtt élni vele,hátrány lehet a szőrhullás,mert sok szőrt eldob pláne vedléseknél.Bőrbetegségről nemtudok mondani semmit mert nem volt,de feltételezem ehhez jó kaja és a fürdések is számítanak.A szeme se ugrik ki.Ami nagyon nagyon rossz tulajdonsága a fajtának az az,hogy mindent megenne,vigyázni kell a kajával,mert egy dagadt mopsz nem szép és nem is túl boldog.

2014. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A gazdákról ítélkezem,nem az állatokról.Nem ők tehetnek arról,hogy a legtöbb kistestű kutyának idióta gazdája van.Akinek nem inge...


Ettől függetlenül,hogy a te kutyád egy ellenpélda a pozitív oldalon,sajnos a legtöbb mopsz beteg.

2014. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!