Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok a Mopszról?

Tapasztalatok a Mopszról?

Figyelt kérdés
A kérdés egyszerű és világos! Nem?
2010. jan. 3. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk mopszunk van.Akaratos:)imádja a hasát,de nem szabad neki bedőlni,mert elhízhat.A mi kutyánknak hullik a szőre,ezt fésüléssel kell kompenzálni,de szinte naponta.Tartása prüszköléssel,horkolással,furcsa hangokkal jár:)De ehhez hozzá lehet szokni.Amúgy nagyon barátságos.Állandóan a lakás legkényelmesebb pontján,például az ágyon szeretne lenni:)Nagyon kell vigyázni a szemükre,mert kidülledő és sérülékeny.Esetleg még légzési nehézségei is lehetnek,a mi kutyunk is gyógyszert szed,de amúgy semmi gond nincs vele.
2010. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ngaoyn köszönöm! :)
2010. jan. 3. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy a szobatisztaságra elég nehezen szoknak rá,valamiért ez is egy ilyen fajtajellemző...,mi már majdnem feladtuk,aztán végül sikerült:) És olyanok mintha feneketlen lenne a gyomruk,szinte a nap bármely percében ennének...:)
2010. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hihi! Ez az utolsó mondat tök jó! :) Hihi
2010. jan. 3. 12:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is mopszom van. Elmúlt 9 éves.

Imádni való, vidám kutya! Tényleg bélpoklos! És valóban imád ágyban feküdni. :D

Viszont azt cáfolom, hogy nehezen lesz szobatiszta. A miénk nagyon hamar az lett. Tkp. napok alatt. Amíg nem tudtunk lemenni, alom volt. Jutalomfalattal pikk-pakk megtanulta. ;) Egyébként mindent könnyen tanul. Persze jutalomfalattal még hamarabb... :D

2010. febr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekünk 3 évig volt egy mopszunk ( vigyáztunk rá, mert a gazdijának nem vol rá lehetősége) és a következőket tapasztaltam:

-rengeteget eszik, ha hagyják. természetesen nem szabad hagyni . :)

-makacs és akaratos. ettől függetlenül (vagy ebből kifolyólag?) imádnivaló.

-kényelmes. semmit nem csinál feleslegesen, és kisajátítja a legkényelmesebb helyet.

-társaságkedvelő. bár övé a legkényelmesebb hely, az sem elég, ha nincs vele valaki. nem szeret egyedül lenni, igazi társasági kutya.:))

2010. febr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszy a válaszokat! :)
2010. febr. 26. 17:55
 8/8 anonim válasza:

Az én mopszom imádnivaló, kedves, szelíd, nagyon-nagyon barátságos, értelmes, egyedülálló személyiségű. Egyszerre lusta (bárhol és bármikor képes elaludni) és aktív (imád sétálni, kirándulni, szaladgálni, sokat játszani).

Szereti a hasát (bár nem az a tipikus zabagép mopsz:)), imádja a kényelmet, sokszor makacs és önfejű. Nagyon hamar szobatiszta lett, de úgy veszem észre, sajnos ez nem jellemző a mopszoknál. Nekem mégis pozitív tapasztalataim vannak.

A non stop szörcsögés, röfögés, prüszkölés, horkolás nélkül már nem is lenne teljes az életem.:))


Viszont ne csak ezekre a hozzászólásokra építkezz! Olvass sokat a mopszról, mielőtt úgy döntesz, veszel egyet, különösen a betegségekről, szőrhullásról.

Nem utolsó sorban fel kell készülni anyagilag is a tartására. (felszerelés, orvos, jó minőségű táp stb.)

2011. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!