Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktak meg ezen a napon...

Szoktak meg ezen a napon petardazni? Vagy mar kiengedhetem?

Figyelt kérdés
2 napja bentvan a kutyam a petardak iatt csak pisire/kakikra es egy kis szaladgalasra volt kint. Most megnyugodott es jokedve van most evett eloszor a ket nap utan. Viszont igy felek, hogy szetragja a cipoket (vagy barmi mast) vagy bekakil (tegnap nem kakilt, most kiengedtem most se, de mivel vegre evett igy rajohet). En meg mellesleg az ejszaka utan nagyon faradt vagyok es jolenne meg kicsit aludni. Szoval szoktak ma meg petardazni? Megvan az eselye, hogy bedobjak a kutya melle vagy nyugodtan kiengedhetem?
2014. jan. 1. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Kevés az esélye, de lehetséges. Nálunk ma reggel hatkor még dobálóztak. Törvény szerint úgy tudom, hogy ma már tilos petárdázni, de ez sok barmot nem érdekel. Én a macskám mellett virrasztottam fél éjjel.


Szerintem ma még ügyelj rá, ha kiengeded is, legyél a környékén, ha megijed, nyugtasd meg. Ha megteheted, szerintem csak holnap reggel engedd ki.


BÚÉK! :)

2014. jan. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ejszakara mar ki kel engednem, a szuleim nem turik tovabb, az is csoda, hogy ebbe beleegyeztek. De akkor meg napkozbe benthagyom es majd az esti seta utan mar nem engedem be:) koszi a valaszt
2014. jan. 1. 08:36
 3/10 A kérdező kommentje:
Amugy Neked is Boldog Uj Evet!:)
2014. jan. 1. 08:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Elvileg reggel 6-ig lehetett csak, tehát ha hallasz valamit akkor nyugodtan menj ki és kérd számon őket, hogy mivel szórakoznak és mondd, hogy hívod a rendőrséget, ha nem fejezik be mert esetleg nem ismernék a jogszabályt.

Elvileg már nem petárdáznak, legalábbis nálunk ilyenkorra már le szoktak nyugodni, de ezt biztosra nem lehet megmondani. Volt amikor júniusban kezdte el itt egy barom...

De szerintem már nem kell aggódni, valószínűbb, hogy nyugi lesz.

2014. jan. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk még szoktak, egyelőre alszanak, most sétáltatják itt a kutyákat, ha felébrednek még eldurrrogtatják a maradékot.
2014. jan. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha eldurdogtatnak egy parat az nem akkora baj csak ide nedobjanak be semmit.

Amugy kiengedtem, mert kaparta az ajtot, kakilt, vissza bejott na mondom akkor nyugivan es elkezdett ugatni es kereckedett ki. Remelem mar nem lesz semmi

2014. jan. 1. 09:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Kicsit off, de gratulálni akarok, hogy ilyen felelősségteljes vagy, jó látni ilyen fiatalt.
2014. jan. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
petárdázni évek óta tilos. szóval nem dobhatnak be semmit a kertbe..mármint nyilván megteszik, de ez szilveszterkor is illegális. a tűzijátékokat pedig ma már nem lehet fellőni. ettől függetlenül itt, ahol én lakom (Budapest kertváros) minden évben tűzijátékoznak még 1-2 hétig! szilveszter után.
2014. jan. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen szoktak még 1-2 hétig előfordul durrogtatás, a maradék tűzijátékokat és petárdákat elhasználják ilyenkor.
2014. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
amúgy már 2011 óta lehet egész évben nagyon sokféle tüzijátékot használni csak a nagyon komolyokat lehet reggel 6 ig és csak szilveszterkor meg ahogy most idén én észrevettem lehet máshol nem de nem volt olyan sok durrogás am nem csak petárda durrog pl sárkánytojás meg sok hasonlo is van
2014. jan. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!