Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4éves szuka németjuhászhoz...

4éves szuka németjuhászhoz hozzá lehet szoktani egy kölyök cicát? Hogyan?

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az elmúlt 4 évben nem volt szerencséje cicához, ne probálkozz.
2009. nov. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát ha látja a kertben a szomszéd macskáit, nem érdekli. közömbösek számára
2009. nov. 28. 17:35
 3/4 anonim válasza:

Rengeteg türelmet, és nagyon-nagyon sok figyelmet igényel a dolog. Én egy 1 éves cicát és egy másfél év körüli keverék vadászkutyát szoktattam össze sikerrel, most már együtt alszanak a kutyaházban. De majdnem 2 hónapomba került.


Először csak úgy mutasd meg a cicát a kutyusnak, hogy érezze a szagát és lássa, de ne tudjon hozzáférni, megijeszteni. Fokozatosan engedd közelebb őket egymáshoz. Simogasd őket egyszerre. (Ehhez eleinte lehet, hogy segítség kell)

Ha már nyugodtan sétálgat a cicád a kutya orra előtt még akkor sem lehet őket jó darabig felügyelet nélkül hagyni. Ha morog a kutyusod, vagy támadási szándékot mutat, határozottan szólj rá. Én ott is hagytam olyankor utána (macska nélkül) legalább 1 órára. De a macskára is rá kell szólni ha fúj, stb...


Talán egy kölyökkel könnyebb lesz...

2009. nov. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem bántotta a macskákat, akkor valószínűleg könnyen fog menni a dolog. Az első 1-2 hónapban azért ne hagyd őket együtt felügyelet nélkül, nehogy baj történjen. Ha a kutyád szagolgatja, csóvál neki, maga mellé engedi feküdni, mindig dicsérd meg, a cicát hasonlóképp. Ha bármelyik morog, vicsorog, fúj, karmol, harap, dorgáld meg őket.
2009. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!