Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánál emlődaganat eltávolít...

Kutyánál emlődaganat eltávolításnál mennyit kell fizetni az állatorvosnak?

Figyelt kérdés
A dolog elméleti szinten érdekel.

2014. jan. 3. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát ez függ a kutya súlyától,a daganat méretétől,mennyi daganata van.

Nem lehet erre semmit se írni,mivel egy csivava meg egy dán dog között kb. 50 ezer ft is lehet a különbség.

Na meg attól is függ,kinél csináltatod.

2014. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak ez érdekelt, hogy tízezrekben gondolkozzak e, vagy ezrekből is kijön? De úgy látszik nagyon drága. :(
2014. jan. 3. 16:22
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Ezrek?:D


Egy 3 kg-os kutyánál a legalacsonyabb ár kb. 10 ezer.És ez megy felfelé.

Egy 40-50 kg-os állatnál már 30-40 ezer.


Időben kell ivartalanítani,ezzel megelőzhető az emlődaganat.

A korai ivartalanítás pedig lényegesen olcsóbb,mint a későbbi műtét daganat miatt.És a kutyának is jobb.

2014. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezrek.

Álmomban sem gondoltam volna, hogy pofátlanul tízezreket elkérnek. Nyilván nem ingyen, de ha én állatorvosnak mentem volna, nem lett volna szívem ennyit kérni, elvégre sokan vannak -és egyre többen lesznek- akik bármennyire imádják az állatukat, nem tudják ezt az összeget megfizetni.

Az állat meg bármikor megbetegedhet a leggondosabb gazdi mellett is, és nem csak az emlődagantra célzok.

Szomorúnak tartom, hogy szegény állatok megbetegedésén egyesek ennyit keresnek. Úgy látszik, már ez sem arról szól, hogy megmentsük a beteg, gyámoltalan, ránkszoruló állatokat, hanem csakis a pénzről.

2014. jan. 3. 16:41
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Te már csak tudod az állatorvosnak mibe kerül egy műtét... Az altató-, nyugtatószerek drágák, világítás, kisegítő személyzet, az idő, amit rászán, stb. Ő ne fizessen neked, hogy megműthesse a kutyádat?
2014. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Állatorvostól függ. Az én egyik kutyámnak a hasán volt egy daganat, azt 9 ezer ft-ért vette le egy állatorvos. Egy másik 22-ért akarta műteni. Nem volt nagyon pénzem, így az olcsóbbat választottam, de ma már jobban meggondolnám.
2014. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mielőtt provokatív választ írsz, olvasd már el normálisan mit írtam! Biztos baromi gazdag vagy vagy egy sértett állatorvos, úgyhogy nem bocsátkozom veled vitába. A normális választ pedig megköszönöm.
2014. jan. 3. 17:19
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Se gazdag nem vagyok, se állatorvos, csupán megadom a kutyámnak, amire szüksége van.
2014. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Sose felejtsd el az örök érvényű mondást: kutyát nem kötelező tartani, de ha már megvan, akkor kötelező jól bánni vele.

Az az emlődaganat könnyen adhat áttétet szinte bármelyik szervébe.

2014. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Már ne haragudj,de a doki szerinted azért tanult 8-12 évet és azért lett orvos,hogy minimálbérért szenvedjen,csak mert az emberek felelőtlenül vesznek kutyát (állatot) magukhoz?


Kutyát tartani nem kötelező.Szakszerű ellátást biztosítani,ha beteg,az kötelező.

Aki kutyát vállal,nézzen a tárcájába,ha adódik egy ilyen gond,képes-e ellátni az állatát.Ha nem,akkor nem kell kutyát vállalni,vagy kérni kell részletfizetést.

Nem találkoztam még olyan orvossal,aki egy nem várt betegségnél ne adott volna részletfizetési lehetőséget.


Meg egy orvosnak nem kell ennie?

Egyen a szeretetből,amivel ingyen ellátja az állatokat?


Egy rendelő bérlése plusz rezsije,meg a személyzet szerinted mennyi pénzbe van?

Ha állatorvos lennél,tisztában lennél az árakkal és nem jönnél ide osztani a nem létezőt...


Ivartalanítani vittem a kutyámat 12 ezer ft-ért.Azt ki is csengettem a dokinak,majd 12 órával később a kutyám rosszul lett,és sürgősségi műtétet kellett rajta végezni.Nem az orvos hibája volt,nem is a műtét lett elrontva,egyszerűen így reagált a kutyám 1 hatóanyagra.A 12 ezren felül még 35 ezret kellett kifizetnem,és úgy,hogy mindent ANYAGÁRBAN számolt fel.

Nem számolta bele a munkadíját,azt sem hogy éjfélkor műtötte a kutyámat,a személyzet díját..semmit.ANYAGÁRBAN volt 35 ezer a 2. műtét,akkor szerinted neki ezen mennyi haszna volt??

Kb. semennyi.


Ilyenek a mai árak,nem csodálkozni kell,hanem felfogni.

Mellesleg rögtön mondta,hogy fizethetem részletbe,mivel nem úgy készültem,hogy 52 ezret ki tudok csengetni.



Törekedj a megelőzésre,az mindig olcsóbb és jobb az állatnak is.

Az emlődaganat megelőzhető,negyed annyi áron és egy észrevétlen műtéttel az állat számára.


Amikor meg kialakul,minél hamarabb cselekedni kell,hogy ne terjedjen szét.És nem az árakon lovagolni,olcsóbb nem lesz,csak a kutya fog szenvedni.

2014. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!