Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos amstaff kislány...

Zsuzsanna25 kérdése:

6 hónapos amstaff kislány kutyánkat ha elengedjük, alig tudjuk megfogni az utcán, egyáltalán nem fogad szót, ész nélkül rohangál. Hogyan tudnám szófogadásra bírni?

Figyelt kérdés
Kis előkertes házban lakunk, ott gyakran játszunk, labdázunk. Keveset tudunk kimenni vele sik területre futni, kb. hetente egyszer.Nagyon goromba a kutyákkal, nem érzékeli az erejét Nem verekszik, csak durván játszik, a futtatón a kiskutyások elkerülnek minket. Mindenkire ráugrál, ránk is, mikor hazajövünk. Egyébként is nagyon szófogadatlan, szobatiszta, de éjszaka pisilni is csak jutalomfalattal tudom kicsalogatni. Mindent összerág, nem győzünk pakolni.
2014. jan. 3. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy szóban tudom összefoglalni a választ: kutyaiskola ;-)

Olyan problémákat soroltál fel, amik simán megoldhatók sulizással.

2014. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Baromi egyszerű,nem nevelitek JÓL a kutyát.Lehet,hogy próbálkoztok a neveléssel,de egyértelműen látszik,hogy nem a megfelelő eszközökkel próbáljátok.


Javasolnám én is a kutyaiskola felkeresését,mert elsősorban TITEKET kell megtanítani,hogy kell kezelni egy kutyát.A kutya mindig jól működik,az ember hibázik.


Több séta kell,pórázon.Amíg nem behívható NE engedjétek el.Napi legalább 1 óra intenzív séta,vagy kocogás.Keressetek kutyás társaságot és ne hagyjátok,hogy durván játsszon.

A rágás lehet a fogváltás miatt is,de unalomból is.

Kapjon valamit,amit rághat,de ne legyen előtte 0-24.Jutalomként kaphatja meg pár órára.


Következetes,határozott,a falkavezérséget betartó nevelést igényel.


Nem értem,miért kell mindenkinek amstaff,ha bánni nem tud vele.Nem egyszerű kutya,nem való mindenkinek.


Kutyaiskola!!

2014. jan. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ő... nekem az jutott eszembe hogy ez mind rendben van egy hat hónapos kutyánál. A kutyák nem érzik az erejüket egyébként. Mármint értelmesség kérdése hogyan bánik a másik ebbel, figyel e rá, látja hogy sok neki valami akkor visszább vesz stb.


Mifelénk is van egy ilyen amstaffos srác, az ő kutyája is durván játszik, nem látok ebben semmi kivetnivalót. Nyilván olyan társaságot keres neki, olyanokkal van, akiknek a kutyája hasonló habitusú. :D Ilyen egyszerű.


Szóval ha nem verekszik, nem úgy kap oda, akkor rendben van szerintem. Láttam olyan staffot, aki egyből rángatni akarta a kutyámat, de náluk a gazda volt hülye: "őneki az a dolga hogy domináljon, mert pitbull" --> a kutya kb az agresszió határán túl van, hála a nevelésnek. Közel veszélyesnek mondható más kutyákra nézve.


Mindenesetre a heti egy kivitel, és mozgatás nagyon nagyon kevés egy kutyának. Ezek csupa energia színizom ebek, nem megbántani akarlak, de ha eleget tudnád mozgatni nem lenne ennyi energiája, ami rosszalkodásra sarkallná.


Így látatlanba azt tudnám hát javasolni, hogy lehetőleg kétnaponta vigyétek szabad területre, ahol hozzá hasonló kutyákkal kitombolhatja magát, vagy:

kutyaiskola, ott is elfárad, heti egyszer.

Bár én a szabad foglalkozást jobban preferálom.

2014. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem igaz,hogy így kell játszania.

Nekem 2 kutyám van,egy 3 éves Cane Corso és egy 2 éves staff.Mind a kettő kan,de soha nem játszottak így kicsinek se.

Nagy darabok,izmosak,kicsinek nem érzékelték a határokat,de azért van a gazda,hogy megtanítsa nekik,hogyan kell normálisan játszani,úgy,hogy a többi kutyának is élvezhető maradjon.


9 hónapos volt a corso amikor ideiglenesen hozzánk került egy 3 hónapos snaucer keverék.Nála tanulta meg,hogy vigyázni kell a kisebbekre is.


Menjetek kutyaiskolába,mert jó úton haladtok,hogy a kutya a fejetekre nőjön

2014. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Lefárasztásnál, mozgatásnál pedig nem az a lényeg, hogy hullára ki legyen fáradva a kutya... hanem hogy egy egyensúlyi állapotba kerüljön, ahol már kezelhető.

Ha nem feszül belülről, hallgatni fog rátok, ebben biztos vagyok. Hogy ez melyik kutyánál mennyi, milyen foglalkozás az pedig változó.

Az enyém is nagyon szeret vadulni, ha más kutyával játszik kb 2 óra az, mire kiegyensúlyozottá válik. Ezt szerencsére minden nap, de legalább kétnaponta tudom biztosítani neki a séták mellett, így különösebb gondunk nincs vele.

De ha egy egy nap kimarad, vele is nehezebb, dekoncentráltabb, feszültebb a kutya.

2014. jan. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nem igaz,hogy így kell játszania. "


Nem azt mondtam, hogy így kell játszania, hanem, hogy nem gond, ha így játszik, ha nem agresszív.

Amúgy ne hagyjátok figyelmen kívül, hogy alig van mozgatva ez az eb, szerintetek miért játszik így, és rág szét mindent? Ez nem neveletlenség, hanem feszkó.


Én nem szeretem a kutyasuliban simára vasalt ebeket úgymond. persze még mindíg jobb, mintha agresszívak, gyagyásak lennének.

A kutyák igenis szeretnek vadak lenni néha, állat módjára játszani egymással. Egy gazdit ismerek a környéken, aki hasonló véleményen van. Ha vele találkozunk, nagyon örülök, mert a féktelen - de nem agresszív játék - esik legjobban a kutyámnak, ahogy észrevettem.

Mindenesetre, ők észreveszik ha a másik kutya ebben nem partner, akkor azt békén hagyják.

Valami ilyen állapotot kéne elérni a tiéddel is.

2014. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most újabb problémánk van, mivel ő az első lány kutyánk, nincs ebben tapasztalatunk. Múlt hét hétfő óta tüzel, vérzik még ma is, ez már a 11 nap. Olyan a lakás, mint egy mészárszék, minden csupa vér. Ismertetné velem valaki a tüzelés folyamatát? Hogy meddig tart a vérzés, utána következő -termékeny- állapot stb. stb. Köszönöm előre is a válaszokat.
2014. febr. 20. 10:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennek az interneten is könnyen utánanézhetsz, vagy megkérdezed az állatorvost. Akkor egyúttal már az ivartalanításról is beszélhettek, ami többek közt a mészárszék jelenségre is megoldást jelent.

Amúgy vagy túlzol, vagy ennyi vér már nem normális.

2014. febr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!