Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó gazdi lennék vagy felejtsem...

Jó gazdi lennék vagy felejtsem el a kutyatartást?

Figyelt kérdés

Most fogok elköltözni a saját lakásomba, és gyerekkorom óta szeretnék egy kutyát. (most vagyok 28)

Sajnos elég messze van a munkahelyem (kb 1 óra az utazás) és este 6 előtt nem igazán érek haza.


Panelba megyek egyedül, ami másfél szobás.

Nem vagyok valami nagy eljárós fajta, ezért is lenne jó, ha rávenne valami, hogy több időt töltsek a levegőn.

Kutyám sem volt még soha.

Nagyon szeretem az állatokat és minden vágyam egy kicsi, tacskószerű állatka.


Érdemes lenne kutyát tartanom?

Ha be is vállalnám, akkor le kellene mondanom a színházba, kávéházba járásról? Esti találkozásokról a barátokkal?

Teljesen tapasztalatlan vagyok ezen a téren, épp ezért fordulok segítségért hozzátok.



2014. jan. 4. 23:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

Ne mondj le a kutyáról azért mert, keveset vagy otthon napközben. Gondold inkább végig, hogy tudnád megoldani, hogyan ne legyen a kiskutya egyedül sokáig napközben. Jó, most lehet, hogy még nincsenek ismerőseid (ha távolra költözöl), de kiskutyát(?)( lehet, hogy jobb lenne idősebb kutya) se lenne jó rögtön bevállalni. Lehet, hogy találsz nyugdíjast vagy gyereket, aki kiviszi a kiskutyát vagy szívességből vagy egy kis pénzért.

Addig, amíg megszoksz az új lakásban lenne elég időd alaposan felkészülni a kutyatartásra. Végig tudnád gondolni, milyen kutya felelne meg neked és itt nem a külalakra gondolok és miről kellene lemondanod az együttélésért!

Sok sikert!:)

2014. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
39%

Egy kistestű kutya 10-12 órákat nem bír ki,mellesleg fél napokat egyedül hagyni 1x-1x lehet ilyet,de hosszú távon,a kutyára sem lelkileg,sem fizikailag nem egészséges ez az életmód!

Egy kölyökkel meg plána sokat kell lenni,2-3 óránként levinni stb


Akkor legyen kutyád ha esetleg lesz egy szobatársad vagy párod aki abban az időben bevállalja a sétát míg távol vagy.

Kutya mellett normális esetben nem kell lemondani a barátokról,meg hogy eljárkálsz ide-oda.Csak jobban be kell tervezni a dolgokat :)


Én még a szüleimmel élek meg húgommal és ha sokáig dolgozok, mert 1 hónapból 1 héten végig túlórázni kell.Ilyenkor húgom bevállalja a sétákat.Idős a kutyusom szóval nagyon nagy foglalkozást már nem igényel,mint mikor fiatal volt.


Én ha barátokkal találkozok,akkor előtte mindenképpen elviszem sétálni.Jó részt ha bulizni vagy ide oda megyek az este szokott lenni.De általában mindig úgy megyek el itthonról,hogy a kutya meg legyen sétáltatva,ha sok időre megyek el akkor pedig ha hazajöttem akkor is egy séta.

Szóval nálam az idő eléggé be van osztva :)

Egy kutya mellett kell is egy napirend amihez tartod magad.

2014. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Animalist ***** válasza:
6%
elhozol egy 8 hetes kiskutyát és reggel 5 kor kiviszed sz@rni szerinted hogy fog kinézni a lakásod este 7 óráára??+!!! gondolkozzál már ember..Istenem de szeretek ilyen okoskodókat...Persze hogy lehet panelban kutyát nevelni senki sem ezt mondta ...DE nézd meg a körülményeket..Istenem...
2014. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Animalist ***** válasza:
5%
Bocsi előző hozzászólűsomnak lemaradt az eleje... Most mindenki olvassa el a 9 es válaszát hogy szerintetek igaza van??Hát ember volt már kiskugyád bmeg???tegyuk fel elhozol egy 8 hetes kiskutyát és reggel 5 kor kiviszed sz@rni szerinted hogy fog kinézni a lakásod este 7 óráára??+!!! gondolkozzál már ember..Istenem de szeretek ilyen okoskodókat...Persze hogy lehet panelban kutyát nevelni senki sem ezt mondta ...DE nézd meg a körülményeket..Istenem...
2014. jan. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Kölyökkutyára egyáltalán nem gondoltam.

Nincs semmi tapasztalatom kutyanevelés kapcsán és időm sem lenne arra, hogy egy kölyökkutyát naponta 4-5-ször levigyek sétálni.


Mindenképpen átgondolom. Várok még egy évet, aztán döntök.

2014. jan. 5. 15:42
 16/21 anonim ***** válasza:
49%

Ha munkád 1 év múlva is ez lesz,akkor felejtős a kutyus.

Hosszú távon egy felnőtt kutyának 8-9 óra a legideálisabb ha egyedül van és szobatisztaság szempontjából is így jobb.Ha egy héten 1x lenne 10 órát egyedül az még nem vészes,de hosszú távon kifog készülni a veséje,hugyhólyagja.

3x minimum lent kell hogy legyen egy panelkutya naponta!


Akik sokat dolgoznak nem véletlenűl nincs állatuk,örülnek,hogy haza érnek és hétvégén elmehetnek lazítani a barátokkal,nem hogy a kutyával foglalkozni,szerintem te is ilyen vagy.

Sajnos el kell fogadni,hogy vannak emberek akiknek való kutya,mert tisztességesen kitudják elégíteni az igényeiket.Meg olyan a munkaidejük,hogy belefér egy kutya tartása és vannak akik akármennyire szeretnének kutyát nem tarthatnak a munka miatt!


Nekem is nem egy ismerősöm van aki 10-12 órát távol van neki is utazással együtt ennyi,szeretne kutyát,de tudja,hogy a kutyának nem lenne jó ennyit egyedül,szobatisztaság meg lehetetlen.Így vár,hátha lesz jobb munkája ami mellett tartható egy kutya.

Ha állatot szeretne az ember aki 10-15 évig vele lesz akkor ne legyen önző!!!

Tarthatsz törpenyulat,tengerimalacot,hörcsögöt,halakat szerintem még macskát is,bár nem tudom a macskák mennyire szeretik az egyedüllétet.

2014. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%
animalist, fogd már vissza magad, kérlek. van kutyám, képzeld el :) nem panelban most, hanem kertesben. de neveltem már kölyköt lakásban, hát képzeld, ha elmentünk pár órára addig bekakilt és bepisilt. te ezt nyilván el sem tudod képzelni, de van aki pár hétig elviseli, ha igazán akarja azt a kutyust. nem mondtam, hogy ideális a 10-12 óra, de 8-9 órát normális ember dolgozik, mégis sokan tartanak kutyát. egyébként meg jó az érkezését egy szabadsághoz igazítani és akkor legalább 1-2 hét az elején nagyobb közelségben telik.
2014. jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki napi 8 órát dolgozik, még nem kell lemondani a kutyatartásról. Nagyon sokan vannak távol napi 9-10 órát, és egészséges, jól szocializált kutyájuk van. A kutyák akár 14-16 órát is alvással, pihenéssel töltenek, így ideális esetben alszik éjszaka 8 órát és napközben a többit, amíg egyedül van. De kölyköt semmiképpen nem javasolnék, mert az valóban nem fog ilyen hosszú időt kibírni egyedül, ráadásul rengeteg dologra meg kell tanítanod pl. ne rágjon meg dolgokat, ne ugráljon fel ágyra, ha nem szeretnéd, és ez csak egy-két dolog, ami hirtelen eszembe jutott. Ezeket csak úgy tanulja meg, ha sokat foglalkozol vele.

A kutya mellett sem kell lemondani a magánéletedről, barátokról, de nyilván nem teheted meg, hogy ha hétköznap egyedül van napközben, akkor te még estére is magára hagyod. Felelősséggel jár, mert munka után muszáj hazarohannod és elvinned egy hosszabb sétára.

Én azt javasolnám, fontold még meg a dolgot, hogy munka mellett valóban lesz-e időd és energiád foglalkozni a kutyával. Séta, etetés, szellemi fárasztás, ezekre mind-mind szüksége van, és simán kitesz napi 2-3 órát hétköznap, hétvégén meg nyilván még többet.

2014. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a lelkiismeretes és részletes választ :)
2014. jan. 6. 00:06
 20/21 -Evetke- ***** válasza:
46%

Arra számíts, hogy

1. anyagi kiadás lesz

2. a kezdetek kezdetén ki kéne venned pár hét szabit hogy otthon legyél vele, és fokozatosan szoktasd az egyedülléthez

3. úgy tudom, egy év alatt nem lesz szobatiszta, de van kutyapelenka, ha nincs más

4. fogak növekedése - rágni fog (erre szerezhetsz be mindenfélét, ha nem akarod hogy a lakást egy meg)

5. a lakást kutyabiztossá kell tenni (pl. vezetékek, mosószerek)

6. kutyaszőr lesz

7. reggel séta, este séta, akkor napközben szépen alszik

8. napközben egyedüllét szerintem nem gáz, mások sem adják fel a munkahelyüket mert kutyájuk lett (én 7-től 5-ig, fél6-ig nem vagyok otthon, előtte-utána övé vagyok :))

10.hétvégén sokat legyél vele

11.esti program csak akkor van, ha tényleg lefárasztottad a kutyát (hétvégén pl. napközben kutyázás, este színház)

12.van kutyás kávézó, ahova vihetsz be kutyát, nézz utána! (ha jól nevelt lesz, sok helyre amúgyis beengedik)

13.teljesen kezdőként nem ártana egy kutyaiskola

14.esti találkozás barátokkal - nálam aki akar, becsatlakozik a sétába


Egy menhelyi kutyának egy lelkiismeretes panelos gazdival

is sokkal jobb az élete, mint a menhelyen, telepen!!! Ha elmész egy ilyen helyre, ott a gondozók ismerik a kutyákat, biztosan tudnak Neked olyat ajánlani, hogy Te is és a kutya is jól járjon. Egy ilyen látogatás nem kötelez semmire, akár több helyet, kutyát is megnézhetsz.

2014. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!