Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért bonyolítja túl manapság a kutyatartást?

Figyelt kérdés
Sok ember úgy bánik a kutyával, mintha egy gyerek lenne. Nem bánnak állatként vele. Felöltöztetik, tüsszent egyet, egyből rohannak orvoshoz, leugrik valahonnan, akkor is futás a dokihoz. Főznek neki külön. Szerintem ez egy picit nevetséges. Szeretem a kutyámat, sokat foglalkozom vele, de azért tudom, hogy ő nem egy kisgyerek. :)

2013. nov. 12. 14:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos a mai világ el van fajulva, az emberek többsége szeretethiányos és ezt egy kistestű kutyán vezetik le. A másik fele szimplán menőzni akar vele, hogy hátha Angelina Jolie-nak is az van nekem is az lesz mert divatmajom vagyok. Amúgy én is nagyon útálom amikor nem merik letenni a földre mert elkap valami betegséget bezzeg az én 80 kg kankutyám nyalogatja még az orvosi rendelőbe is és köszöni szépen jól van. Múltkor olyat is láttam, hogy a nő (hideg volt az időjárás eléggé) levette a kabátját és letette a földre ,hogy azon szaladgáljon csak a yorkshire terrier, ő meg ott gugolt melette és ahogy ment volna le róla gyorsan felkapta magához szorította és puszilgatta. Ez állatorvosi rendelőben történt. MEg egyfolytában azt hallgatom, hogy tegyek szájkosarat arra az óriási d...g-re mert rátámad a pici ártatlan csivavájára aki vicsorít mindenkire és rángatódzási rohamai vannak.
2013. nov. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Semmi baj, ha te nem így tartod a tiédet, de abból se csinálj gondot, ha más így tartja. Szerintem a fő gond az - és nem csak ezen a terülten - hogy valamiért meg vagyunk győződve, hogy ha valaki másképp csinálja, akkor azzal gond van. De az is lehet, hogy a dolog valami bizonytalanságból származik, hogy ha az látjuk, hogy más másképp csinálja, akkor elbizonytalanodunk, hogy ezzel nem azt akarja mondani a másik, hogy mi rosszul csináljuk és akkor támadunk.
2013. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%

Mert sokan nem "rendeltetésszerűen", meghatározott célra, feladatra, hanem érzelmi pótléknak használják a kutyákat.

Gyerekpótlék, unokapótlék, játszótárspótlék.

Magányosak, valami hiányzik az életükből, amit az emberi kapcsolataikban nem tudnak megtalálni.


Mindenesetre a majomszeretetet a felelős állattartástól, gondoskodástól meg kell különböztetni.


Ami a főzést és dokit illeti.

Változatos, vitamindús étrend a kutyák számára is fontos.

Ha pedig egy sérülés nem kerül időben kezelésre, örökre megnyomoríthatja az állatot.

2013. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%
Ne is mondd, itt megkaptam, hogy állatkínzó vagyok,mert az 1 méteres nem szobatiszta kutyát nem tartom lakásban. Nah meg 0-ra pontoztak, amikor egyik kérdésnél írtam, hogy a kutya nem családtag. A család egyenlő ember.
2013. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Lienah ***** válasza:
12%
Számból vetted ki a szót kedves 2-es! Maximálisan egyetértek!
2013. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Miért az jobb hogy veszek egy házörzőt 10 ezer ft-ért,kirakom a kertbe egye a maradékot,ja meg muszáj a lánc mert szökik? Ha meg beteg majd beadunk emberi gyógyszert,vagy megdöglik aztán veszünk másikat..Ettől kutya a kutya?

Itt 2 végletről van szó,meg kell találni az arany középutat. És még fajtától is függ.

Én is rohanok rögtön orvoshoz,jobb félni mint megijedni.Persze nem egy tüsszentés miatt,de pl sokan leszarnák ha a kutyájuk vakarózna,én elvittem és kiderült súlyos bakteriális bőrgyulladása van (hosszúszőrű én nem is láttam a kiterjedését a sebeknek).

De hiába 5 kiló nem adok rá ruhát minek? Ott a szőre megvédi a hidegtől,imádja a havat,minden télen azzal szórakozok hogy rugdosnom kell neki,meg dobálnom ő meg elkapja órákig elszórakozik és még nem is lett beteg tőle. Mondjuk az a hátránya hogy 2 lépést alig bírok menni,ott hasal a lábamnál támadásra készen a hószörnyre:D

Főzök is neki külön mivel liszt,csirke allergiás,így tápok kizárva meg nem is szereti túlzottan. Éheztettem én 4 napig akkor is csak 1-2 szemet evett meg belőle hogy épp ne haljon éhen szinte.

Ezt minek nézzem végig? Minek kell a kutyát rákényszeríteni olyan ételre amit utál meg főleg allergiás is szinte mindenre.

Mióta főzök neki igen jó súlyba van,nagyon szép a széklete,sose megy a pocija ami állandó volt ezeknél az agyontartósított kitudja milyen összetételű,mert bármit ráírhatunk kutyatápoktól..

Ja és még velünk is alszik..

Ettől még nem tartom gyerekként őt,de mindent megadok neki a boldog élethez és kivívtam a tiszteletét,bármikor engedelmeskedik nekem és tudja hol a helye a rangsorba.

Ez nem túlbonyolítás inkább megkönnyítés az életre egy családtagot..

2013. nov. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Nah nekem a kutyáimnak van külön ágya, van kabátjuk is(sőt külön van esőkabátja meg olyan ami meleg) főzni nem főzők rá mert nyersen kapja a húst.. Doki amikor kell akkor látja.. az hogy szerintem mikor kell vinni az legyen az én dolgom. Sokat foglalkozom vele.. de képzeld mind ezek ellenére tudom hogy nem gyerek. Kutyaként van kezelve..


Mért van kabátja? Mert nem egészen erre az éghajlatra vannak kitalálva és fáznak. Mért van külön eső kabát? mert ha meleg van és esik nem akarom hogy ázottkutyaszaga legyen a háznak..

Mért viszem orvoshoz ha van valami kissebb baja?(ha olyan amivel nem vagyok tisztába) mert nem akarom hogy legyen valami szövődménye.. inkább kifizetek időnként 3-4ezret minthogy nem és ha eldurvul a baj akkor 50-100at..

Mért eszik húst? mert jobb neki(=kevesebb doki) igazából valamennyivel jobban is kijövök anyagilag, és mert élvezi..

2013. nov. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Megint a két véglet vitatkozik egymással.

Az emberek között is van olyan, aki "rideg szeretettel" bánik a gyerekeivel, és van olyan is, aki babusgatósan. Mindkettő jó módszer, HA közben a módszerük mögött nem felejtik el a lényeget: megadni mindent a gyereknek, vagy esetünkben a kutyának! Mert azzal kitörölheti a gyerek, ha babusgatják, megvesznek neki mindent, de nem ülnek le segíteni a matekháziban, vagy nem mennek el együtt közös programokra, vagy nem beszélgethetnek egy jót a problémáikról, stb. Ugyanúgy, a kemény kezű nevelés se ér semmit, ha egyszer se mondja a szülő, hogy "szeretlek fiam", vagy nem iratja be egy sportszakkörre se, nem mesélnek egymásnak, és csak a módszerétől várja, hogy normális felnőtt legyen a gyerekből, anélkül, hogy figyelembe vette volna, hogy a gyereknek minden téren, suli, szabadidő, barát-barátnő, hobbi, stb, kell a figyelem és a törődés.

Ugyanez van a kutyatartásban is: Az egyik véglet az udvaron tengődő házőrző, a másik az elsorvadt lábú idegbeteg ölkutya. Lehet így, és lehet úgy felfogni a ktuyatartást, semmi baj azzal, ha "túlszeretik" a kutyát, ahogy azzal sem, ha ridegebben fogják, HA törődnek azzal a szerencsétlen kutyával. Egy csivavának és egy németjuhásznak is ugyanannyi foglalkozást lehet biztosítani, a házőrzőnek vett kerti NJ-vel is el lehet járni nagyokat sétálni, netalán foglalkozásokra járni, és a csivavának is lehet pont ennyi aktív programot biztosítani, tanítgatni, kutyások közé járni, neadjisten agilityzni vele. Nem a szeretet hőfoka az érdekes, az embernek szíve joga úgy bánni a kutyával, ahogy akar, és még az is megbocsátható, ha érzelmi helyettesítő is egy kicsit, egészen addig, ameddig hagyják kibontakozni mint kutya.

Ebben kiegyezhetünk?

2013. nov. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
74%
Lehet, h nevetséges, de inkább bánjanak így a kutyával, mint verjék, rugdossák.
2013. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"egészen addig, ameddig hagyják kibontakozni mint kutya.

Ebben kiegyezhetünk?"


Így van, ez a kulcsmondat.


Hozzátéve, hogy még fajtánként is eltérőek a szükségletek.

2013. nov. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!