Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyire tartjátok be az 5...

Ti mennyire tartjátok be az 5 perces szabályt?

Figyelt kérdés

Hazaérkezésnél.


Véresen komolyan betartjátok vagy ha minden oké a kutyával, nincsenek problémák a sorrendben, akkor elnézőek vagytok, és nem tartjátok be?


2014. jan. 6. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel általában minden oké a kutyáimmal, inkább azon múlik, hogy betartom-e, hogy milyen passzban vagyok. Azért az alap, hogy nekem az az első, hogy ha hazaérek, hogy lepakolok, kezet mosok, leveszem a cipőm meg ilyesmik, és csak utána állok szóba a kutyával. Szóval bármennyire is imádom, nekem meg kellett tanulnom még az előző nagyon domináns kutyámnál, hogy nem lehet ő az első. Más kérdés, hogy ha mondjuk buliból érek haza kicsit illumináltan éjjel, akkor a nyakába ugrom, de alapból nem szoktam.
2014. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs. Egyrészt amikor hazaérek, nem rohanok azonnal a kutyáimhoz, szerintem ez a normális. Először lerakom a biciklit, aztán körülnézek a házban, előhívom a macskár, adok neki enni, utána előveszem a kutyakaját, és csak akkor szoktam kiengedni őket. Másrészt viszont szerintem akármeddig várhatnék, az én kutyáim nem nyugodnának le. Vagyis lenyugszanak, pontosan addig amíg nem foglalkozok velük. Ha fél napig nem foglalkozok velük, akkor ők fél napig nyugodtan várnak, de amint elkezdek velük foglalkozni, azonnal megörülnek. Én úgy vagyok vele, hogy engem ez nem zavar, a kutya nem erőszakoskodik, nem ugrál rám, nem akar irányítani, csupán rohangál, csóválja a farkát és örül. Szerintem ez normális.
2014. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég szigorúan tartottam, azután a kutyámmal való jó kapcsolat érdekében elhagytam. Nekünk szükség volt rá, hogy kicsit közelebb kerüljön hozzám a sorrendben, mert egyébként tartott tőlem (noha nem ütöm-verem). Most, hogy már jobb a kapcsolat, szerintem megint vissza fogom vezetni főként azért, mert visszaszokott az ugrálásra, amit ugye izgalmában tesz...
2014. jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 sippara ***** válasza:
100%
Sosem figyelem az időt, de amikor hazaérek, először leveszem a cipőt, kabátot, aztán leteszem a táskám, leülök a kanapéra/ágyra és akkor hívom oda őket, addig mindenki csendben vár a helyén, esetleg (szintén csendben) örömködik a nappaliban, hogy megjöttem :) ha ne adj' Isten borulna valami a falkasorrendben, akkor sem ez lenne az első, amin szigorítok, hanem az ágyban alvás :P
2014. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
5 percig csak vele, utána a többi :)
2014. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem tartom be, illetve nem gondolok rá. Ha olyanom van, rögtön megszeretgetem őket, ha épp teli kézzel megyek haza a bevásárlásból, akkor csak 10 perc múlva. Amikor én azt mondom nekik, hogy "na gyertek!", akkor jönnek hozzám örömködni.
2014. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút betartom, mivel jönnek-mennek az ideiglenesek, ezért nem árt, ha rend, fegyelem van, ha csak saját kutyáim lennének, változó lenne, valószínűleg néha azonnal üdvözölném őket.
2014. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Kb. semennyire. Nem attól leszek jó vezető, hogy nem üdvözlöm hazaérkezésnél. Nem hagyom tombolni őket, de mindig üdvözlöm mindkettőt.


A sorrendben egyébként, ha egy minimálisat is foglalkozol a kutyával és nem hagysz rá mindent, akkor nincs semmi probléma, csak sajnos sokan minden kis apró gondot erre fognak.

2014. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sosem direkt hagyom meg az 5 percet,csak hazazuhanok 8-12 ora utan,nekem azaz elso hogy levetkozom,elpakolom amit vettem,kezet,arcot mosok,csurrantok egyet aztan kutya....A parom az aki kikoveteli hogy amint belepek az ajton udvozoljem a kutyakat,hisz nézzek csak rajuk mennyire vártak már....
2014. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves utolsó, nincs semmi probléma, csupán egy kérdést tettem fel...
2014. jan. 6. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!