Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam be a kutyát...

Hogyan szoktassam be a kutyát a kennelbe, hogy ne büntetésnek érezze, hanem szeressen ott lenni?

Figyelt kérdés
Most kap majd egy kennelt, amiben bent lesz a háza is, abban nagyon szeret lenni. Igen ám, csak a kennel ajtaja lesz hogy zárva lesz...
2014. jan. 6. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak is van egy kennele,nem tudom a tiétek mekkora,de az enyémnek elég nagy (bőven elszaladgálhat benne).

Nincs semmi baja a kennellel ,ha hívom egyből szalad be és megy a helyére. Mikor megcsináltuk én nagyon sokat voltam bent vele,ott játszodtunk, ott evett (még most is),neki is ott van a meleg kis házikója, sok rágcsája, a csontot is mindig ott adtam neki oda,szóval rengeteg időt voltunk bent.

De szerintem ha nem éri rossz dolog a kennellel és jól lemozgatod (sétával,játékkal,futással) akkor nem lesz semmi gond,persze ez csak saját tapasztalat.

2014. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Először vezesd be a kívánt vezényszóval pl. helyedre és a kennelben adj neki fincsi falatokat. Egyre messzebbről küldd, és dobálj be neki kaját. Aztán kicsit várj a kaja bedobásával, töltsön el bent fél percet ,egy percet ,stb...amint kilépne, mozdulj felé és szólj rá.

Ugye nem lesz állandóan bezárva?

2014. jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak zárd be. Idővel megszokja majd, hogy csak akkor jöhet ki, ha nyugton van. Etetheted is bent, úgy talán jobban fog kötődni hozzá.
2014. jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam hogy eleinte csak úgy hagynám hogy bemenjen a házába, ami a kennelben lesz. Még nyitva tartanám az ajtót. Meg bent etetném, bent adnék neki minden kaját és finomságot. De mennyi idő múlva próbáljam meg bezárni? Nem, nem lesz állandóan bezárva, mikor itthon vagyunk mindig kint lesz, csak megnyugtatna ha elmegyek itthonról tudnám hogy ő ott bent van biztonságban. Mivel múltkor valahogy szétment a kerítés és ő átment a szomszédba, onnan hívtak fel. Na most ha másik szomszédba ment volna agyon is üthették volna, vagy kiengedik az utcára... belegondolni is rossz.
2014. jan. 6. 20:31
 5/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Kiadós séta-játék után a kennelben etesd és zárd be kicsit...ha tudomisén 10-20 perce már nyugiban fekszik bent, szó nélkül nyisd ki és kész :)
2014. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amikor beküldöd a kennelbe soha ne érje kellemetlen dolog, mindig magától menjen be. Ha makacskodik és nincs rá időd, akkor inkább fogd meg és rakd be, de soha ne büntesd ott. Én így csináltam, és a kutyáim fejest ugranak kb a kennelbe ha szólok. Meg persze amit mondtál, hogy ott etesd, stb
2014. jan. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Kiadós séta-játék után a kennelben etesd és zárd be kicsit...ha tudomisén 10-20 perce már nyugiban fekszik bent, szó nélkül nyisd ki és kész :)
2014. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát ez nem volt egy nehéz menet! :D Mikor megjött a kennel, nyitva hagytam az ajtaját, hogy ismerkedjen vele kedve szerint. azonnal belement, megnézte, körbeszaglászta. így hagytam még kb. 2 napig, persze ott kapott enni, inni, meg én is bementem vele együtt. Aztán elsőre mikor bezártam kb. két órát volt bent, de úgy hogy végig látott engem mert kint rendeztem addig a kertet. Eleinte volt egy kis hiszti, de aztán megnyugodott. Mikor kinyitottam az ajtót, leültettem, mondtam neki hogy ül marad, és csak a "mehetsz" parancsra mehetett ki, ezt azonnal szépen megcsinálta, nem akart egyből kirohanni. Ezt persze minden egyes alkalommal így csinálom. Semmi baja nincs vele, magától bemegy, tegnap is kerestem hogy hol van és ott aludt bent. Játék közben is magától be szokott oda futni. Szóval kicsit túlaggódtam ezt a dolgot. :)
2014. jan. 15. 15:10
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Szuper, ügyes kutya
2014. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!