Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kiskuty...

Hogyan szoktassam le a kiskutyámat a szőnyegre pisilésről?

Figyelt kérdés

11hetes vizslámat próbáljuk szobatisztaságra nevelni, döcögősen megy még mint ahogy ez természetes. De ha bepisil szinte kivétel nélkül a drága szőnyegre, amit amúgy nem lehet felszedni. Hiába szidjuk le utána, mindig oda végzi a kis-nagy dolgát. Nem elég, hogy foltos már de az egész lakás a szőnyegtől bűzlik. 2-3 óránként járok ki vele, de ha dolgozok vagy nem vagyok otthon, egyértelműen megtörténnek a balesetek.

Ha a csempére pisil azt legalább fel lehet rendesen takarítani, de a szőnyeg beissza! Próbáltuk odaszoktatni aludni, mivel ahol a kutya alszik oda nem piszkít, de nem működött. Mit tudnék tenni ellene? Esetleg kétezik ilyen spray? Vagy bármilyen technika ellene?


2013. dec. 15. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehetne kizárni abból a szobából ahol a drága szőnyeg van? Arra az időre, míg nem vagytok otthon.
2013. dec. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felügyelet nélkül nem hagyunk a teljes lakásban szabadon kiskutyát.Olyankor bármit megtehet anélkül, hogy jeleznétek neki, nem helyes, amit csinál. Amíg nem vagytok otthon, olyan helyre kell tenni, ami felmosható. Ráadásul , ha dolgozik valaki, bizony sokkal több időt tölt el a kutya egyedül, mint amennyit kibírna ekkora korban piszkítás nélkül.
2013. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

NE SZIDD MÁR LE ÉRTE!!!!!


Amikor te besz@rtál vagy beh@gyoztál anyád elvert?

2013. dec. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egybenyitott a lakás az előszobával, a konyhával, ebédlővel és a nappalival, szóval nem lehet elzárni. Nem szokott elrágni vagy szétszedni semmit, a kutyára veszélyes dolgok nincsenek a lakásban, ami volt(vezeték) el lett tüntetve. De amúgy is csak a játékait rágja. És persze a szőnyeget használja wc-nek.


Kedves utolsó válaszadó, áruld már el, hogy hol írtam én, hogy el van verve a kutya. Szerintem sehol. Szidás alatt pedig logikusan azt értem, hogy rászólok, hogy nem szabad és elhajtom a szőnyegről, és ezt is csak a problémás területen... legyél szíves kétszer vagy többször meggondolni, hogy mit írsz.

2013. dec. 15. 20:31
 5/7 anonim ***** válasza:
De ne szidd meg vazz! Pisilnie kell, szóval bepisil. Nem örömében, kényszerként. Ha te kicsiként bepisáltál, akkor szét lettél szidva? Kétlem, mert az jó kis lelki defektet tud okozni. Ez ugyanúgy igaz a kutyára is. Ezzel csak azt éred el, h ha becsinál ,akkor majd felnyalja, mert fél, h szidást kap érte.
2013. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyetek egy szobakennelt. Most nagy segítség lenne a szobatisztaságra nevelésben, rágni meg úgyis csak később kezd el, akkor is jó hasznát fogjátok venni.

Sokan tartózkodnak ettől a megoldástól, de hidd el ha jól szoktatod bele a kutyát semmilyen lelki törést nem szenved.

2013. dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem megoldaná a kiszabadulást :D eddig minden elkerítési módszerünket kijátszotta :(
2013. dec. 17. 05:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!