Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél éves pitbull póráz...

Másfél éves pitbull póráz nélkül mindig sokkal előttem megy. Hogy szoktassam magam mellé? Behívható, jól nevelt, kedves kutyus de zavar hogy 10-15 méterrel előttem van!

Figyelt kérdés
Nagyon okos kutya, hamar tanul, emberrel és állattal is barátságos, szocializált. Nem szalad el, nem megy oda hívatlanul senkihez, de mindig 10 méterrel előttem van, nem pedig mellettem/mögöttem ahogy azt szeretném. Pórázon amúgy szépen sétál és ilyenkor is első szóra visszajön, de miután behívtam és újra engedem menni, egyből előre iszkol. Ha nagyon fáradt akkor jön mellettem, ehhez 2 óra játék kell a parkban. Falkasorrenddel szerintem nincs gond, kaját nem félti, emberre sosem mordult/ugatott, nem húz a pórázon, semmi baj nincs vele, de nem jön mellettem. Út szélén ugyanakkor leül és megvár. Mit tehetnék? Azt próbáltam hogy számtalanszor megálltam és a másik irányba elindultam mikor túl messze ment és úgy hívtam. Akkor odaszalad hozzám, majd mikor elindulunk újra előre megy. Akkor próbáltam azt is, hogy elrohantam tök más irányba és elbújtam, akkor megijed, visszaszalad, de megint semmi eredmény. Jutalommal is próbáltam, azért visszajön, majd megint el. Kutyasuli? Vagy van megoldás?
2014. jan. 2. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért gond, hogy előtted megy? Ha olyan helyen vagytok, ahol ez probléma, akkor vedd pórázra, ahol meg nem, ott miért ne mehetne előtted, ha egyébként minden rendben?
2014. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott a pont. Vagy engedd, hogy menjen, vagy vedd pórázra. Semmi értelme ilyesmire tanítani.
2014. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Van egyébként a hivatalos szabadon láb mellett követés (ezt kajával, labdával, ki mivel tanítja), de én a hétköznapi sétákon nem szeretem a formagyakorlatokat. Úgy értem, hogy én nem szeretném, ha a kutyám a séta nagy részében úgy jönne mellettem, hogy végig engem néz. Én ezt csak a pályán szeretem, mikor kifejezetten képzés van. Persze ezt meg lehet úgy is tanítani, hogy ne nézzen téged, csak simán láb mellett kövessen, de akkor meg már mindegy szinte, ha pórázon van. Így én úgy vagyok vele, hogy vagy engedem, hogy menjen, vagy pórázon van.

2014. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ennek tökre semmi értele, miért ne mehetne előtted a kutya? Hadd szaglásszon, élvezze a sétát. Én ha helyzet van, behívom őket, majd kiadom az 'itt' parancsot, ami azt jelenti, hogy mellettem vagy mögöttem kell jönniük, de nem szemkontaktussal. Aztán ha elmúlt a helyzet, újra elengedem őket. Szerintem ez praktikus dolog.
2014. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg kell tanítani lábnál sétálni és arra,hogy csak parancsra mehet el lábtól.Ezt előszőr pórázon kell megtanítani,azt,hogy nem mehet a lábad vonala elé és amikor ez már stabil,lehet elkezdeni póráz nélkül is.
2014. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!