Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt valaki, aki egyedül...

Van itt valaki, aki egyedül tart/nevelt kölyök kutyát?

Figyelt kérdés
Egyedül lakom,és szeretnék egy kölyök kutyát hazahozni.viszont dolgozom,ezért pár órát egyedül lenne.eddig voltak kutyáim,de azokkal mindig otthon tudtam 0-24ben maradni,amíg kicsik voltak.minden tanács érdekelne,a kölyökkutya otthon egyedül témában.köszi
2014. jan. 6. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első egy-két hétben megoldottuk, hogy ne maradjon egyedül csak rövid időkre (mondjuk fél-1 óra). Aztán fokozatosan szoktattuk hozzá, hogy többet kell egyedül lennie, de eleinte igyekeztünk beadni "bébiszitterhez": barátoknál/ismerősöknél többször töltött fél napokat, amíg kicsi volt. :)
2014. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én így vagyok. De kertes házban élek, tehát szobatisztaság szempontjából könnyű. Viszont nekem azzal van problémám, hogyan tanítsam meg neki a szabályokat. Mert ha nem vagyok itthon, akkor senki sem tud rászólni, amíg pedig nem tanulta meg stabilan, addig erre szükség lenne. Biztos összezavarodik, hogy amikor otthon vagyok akkor rászólok, és jól viselkedik, amikor meg egyedül van akkor ugyanazt megcsinálhatja és nem történik semmi. Így én azt csinálom, hogy amikor nem vagyok vele, akkor olyan helyre rakom, ahol nem tud hibázni, ezért teljes békésségben élünk, és semmi baj a kapcsolatunkkal. Viszont így sajnos nem tanulja meg, hogy akkor sem szabadna amikor nem vagyok ott.

A másik mellékhatás meg az, hogy így nagyon nem fog emberekhez szokni. Mármint olyan hétköznapi dolgokban, hogy más játszik vele, más fogja a pórázt stb. De ez csak az én észrevételem, mondjuk engem egyáltalán nem zavar, én szeretem, hogy így van!

2014. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet megoldani, hogy otthon legyen egyedül a kölyök. Egy 3-4 hónapos kölyök kb. 3-4 órát bír ki egyedül, plusz pisi, kaki nélkül, így mindenképpen tanácsos vele otthon maradni legalább pár hónapig, de mivel ezt kevesen engedhetik meg maguknak, így keríteni valakit, aki leviszi pisilni, kakilni és foglalkozik is vele egy kicsit, hogy ne legyen egyedül és ne unatkozzon.

A kölyökkor nagyon meghatározó, nem érdemes magára hagyni és elrontani már az elején az egészet.

2014. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!