Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha sír a kiskutya meg kell...

Ha sír a kiskutya meg kell nyugtatni vagy nem igazán mert akkor nyavajgós lesz?

Figyelt kérdés

2 félét olvastam. Egyik szerint, igen, mert szegény így nyugszik meg a másik vélemény meg nem nagyon mert akkor folyton nyavajogni fog mindenért.

Most akkor?



2012. júl. 24. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
attól függ,miért sír? Azért mert fel akar menni az ágyra,vagy egyedül marad,vagy kajáért vagy miért?
2012. júl. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert egyedül hjagytam. Eddig kint voltam vele órákon át, most meg nem vagyok ott, és a macskával maradt kettesben. Végül is nincs egyedül...
2012. júl. 24. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
ha be akar menni a lakásba és azért sír, akkor ne engedd be mert ezt tanulja meg,hogy hisztivel elérhet bármit. Ha megnyugszik nem sír akkor menj ki hozzá/vagy engedd be ahogy szoktátok,addig semmiképp míg hiszti van,ezt nem jutalmazzuk! De amint elcsitul,akár elkullog nyugodtan egy sarokba odamehetsz hozzá,játszál vele,sétáljatok nagyokat,nyugodt viselkedést mindig jutalmazd. Később már kevesebb lesz a sírás,de azért fél éves koráig legalább jó lenne ha ki/be járása lenne a picinek!
2012. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg kell nyugtatni, de nem úgy, ahogy egy gyereket. Ha odamész babusgatni, azzal csak megdicséred a nyavajgásért, tehát legközelebb is csinálni fogja, ráadásul valójában nem nyugszik meg, csak ideiglenesen csendben marad, mert ha ott hagyod, újra elkezdi.

Ha nem piszkálod, akkor megtanulja magától kezelni a helyzetet, és képes lesz tényleg megnyugodni. Meg persze segíthetsz neki elkerülni, hogy ideges legyen, például nem csak éjszaka hagyod magára, hanem napközben is szoktatod hozzá, hogy nem ő a világ közepe, és néha bizony távolabb kell lennie tőled, illetve ha jól kifárasztod, és megvárod, amíg lepihen, mielőtt ott hagyod.

2012. júl. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mustafa33 ***** válasza:
Attól is füg mennyire kicsi. Ha épen csak elválasztották, nem jó mindjárt egyedül hagyni. Nem kell mindjárt babusgatásal nyugtatni, csak jelenlétel. A jelenlétett fokozatosan kell ritkítani míg megszokja az egyedüllétet. Ha egyszerre van egyedül hagyva az sokk, és hisztis maradhat.
2012. júl. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!