Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyamnak meg lehet fajtiszt...

Allat tenyeszto kérdése:

A kutyamnak meg lehet fajtiszta kolyke?

Figyelt kérdés
A kutyam parosodott egy nem fajtiszta ebbel szuletett 9 kolyke. Ha paroztatnam egy fajtiszta ebbel ami pont olyan mint o akkor szulethet meg fajtiszta kolyok?

2014. jan. 7. 10:11
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
85%
az ember az egy faj, Kata. a kutya is egy faj. a kutya lehet fajtatiszta. emberre nem nagyon mondunk ilyet, mert az rasszizmus. ha egy kutya más fajjal teremt szexuális kapcsolatot :D akkor pl egy macskával teszi. ennek nem lenne következménye. ha egy labrador egy berni pásztorral, akkor a kiskutyák keverékek lesznek, tehát nem FAJTAtiszták. ezért nincs értelme annak, amit mondtál.
2014. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
83%
#9, figyu, nem mindenki születik humorérzékkel. van ilyen.
2014. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 Akiteki ***** válasza:
86%
Ezt bizony elszúrtad. Ezek után még az is várható, hogy a kutyád átváltozik kenguruvá. Nem segít más, csak az ivartalanítás.
2014. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
13%

11

Köszönöm a válaszodat, de nem értek veled egyet. Én csak a minimális biológiai tudásommal megpróbáltam elmagyarázni a dolgot a kérdezőnek. Nem kell mindig rasszizmust keresni minden mögött, mert én abszolút nem vagyok rasszista. Szerintem ez egy érthető és reális példa volt, most rendszertani dolgokba nem mennék bele, mert valóban nem szerencsés azt mondani, hogy az ember egy faj és azon belül vannak fajták, mint a kutyáknál, ezt nem szép így mondani és nem is szoktuk, de attól még tény, hogy ha kínaitól lesz gyereked nem úgy fog kinézni, mintha európai embertől lenne. Másrészt még senki nem adott választ a kérdésre, mindenki csak szemétkedik, persze ez a gyk, én is tudom, hogy milyen, de az első jó szándékú válaszba belekötni?

2014. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
84%

A válaszok nem rosszindulatúak, hanem szarkasztikusak.

Ha valaki ilyen néven regisztrálja magát, illene egy minimálisat is értenie a dologhoz. Alapok nélkül nem lehet házat építeni.

0 tudással az ember ne akarjon egy olyan dologba belekezdeni, amibe mások éveket ölnek ,hogy tanuljanak, és még több évet, hogy tovább fejlődjenek.

Ez olyan, mintha én elmennék bomba szakértőnek, a tv-ben mindig a piros kábelt vágják el, ezért én úgy gondolom magamról, hogy értek hozzá, mert vagy 15 filmben láttam már, ha meg mégsem, akkor bumm.

Itt is ugyan ez a helyzet, csak a kérdező nem ember életekkel játszik, hanem kutya életekkel, mert miatta megint legalább 5 kutya fog gazda nélkül maradni.

Na, de hogy a kérdésre válaszoljak.

Mivel a kutyád már szült keverék kölyköket, ezért a keverék gének beépültek a dns-ébe, és soha többé nem lesz fajtatiszta kölyke. Ezzel már nem tudsz mit kezdeni, jobban kellett volna vigyázni... De, egy jó hírrel is szolgálhatok a számodra, ha neadj' isten kölykei lesznek, azok garantáltan fajtiszták lesznek, mert csak kevés különböző faj egyedei képesek életképes utódot létrehozni.

Lásd, pl az öszvér, vagy az "új" hóbort, a liger.

Ez a veszély a kutyáknál nem áll fenn, hacsak nincs talonban egy farkasod, mert abból még lehetne valami.

A legjobb, amit tehetsz, hogy ivartalanítod, mert keverék kutyákért senki sem fizet, mert a menhelyek is tömve vannak vele.

2014. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
9%

Ezt most már frankón én nem értem. Oké, új infó nekem, hogy beépül a kutyába a dns, ha más fatájú kutyától lesz kölyke, ezért nem lehet többé fajtiszta kölyke, soha nem hallottam ilyesmiről, nem is vagyok kutyatenyésztő, de akkor mi a jó híred, hogyha mégis összejön neki ugyanolyan fajtájú kutyától, amire kicsi az esély, akkor fajtiszták lesznek?

Amúgy szerintem nyilván nem kutyatenyésztő a kérdező, mert akkor ezeket biztosan tudná, lehet, hogy van egy fajtiszta kutyája, aztán gondolta, hogy ez is egy jó biznisz lehet.

2014. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
88%
Hűű katika drága, te nagyon szőke vagy....
2014. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
57%
jajj, már. ne értetlenkedj. Az ilyen kérdést feltevőt remekül meg lehet vezetni ahhoz, hogy eszébe ne jusson újabb almot lehozni.
2014. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
9%
17 Te meg nagyon bunkó, szőke nem vagyok, egyetemi diplomám viszont van, feltételezem neked nincs, ettől még a kutyákhoz jobban érthetsz, mert bevallottam, hogy erről gőzöm nincs. Az a mondat pedig továbbra sem egyértelmű, de igazából már nem érdekel annyira. Ennyire nehéz a kutyatenyésztőknek, hogy még egy kamu állattenyésztőtől is ennyire rátok jön a para? Szar lehet nektek.
2014. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
82%

ajjajjjajjj....húúúú....nagy levegő.nyugodt vagyok.

Kevés dolog idegesít fel, de a buta emberek azon kevesek közé tartoznak.

Kedves Katika. Remélem, hogy csak viccelsz. Nagyon remélem.

Elmagyarázom neked, bár, nem tudom, hogy letudom-e annyira egyszerűsíteni, hogy érthető legyen.

Szóval, rendszertant tanulunk egy kicsit.

Van egy olyan, hogy az állatok országa.

Ez nem egy tényleges ország, földrajzilag nem határolható be. Ez a rendszertan legmagasabb ága. Azon belül vannak a gerinchúrosok. Ez a gerinchúrosok törzse, ami azt jelenti, hogy van egy istenverte gerince.

Ezen belül, egy olyan, hogy emlősök osztálya. Remélem nem szorul magyarázatra. Utána, eleven szülők alosztálya, méhlepényesek alosztályága. Kicsit bonyolultnak tűnik, de ne adjuk fel a felénél. Most már rövidre fogom. nem: Canis, faj: c. lupus, alfaj: c. lupus familiaris.

De, mivel ez szerintem így bonyolult egyszerűsítem.

Van egy olyan, hogy kutya faj,(négy lába van, szőrös, ugat) és azon belül, hogy fajTA ( német juhász, boxer, havaneese, stb.)

Na, már most, ha összerak két különböző fajú állatot, pl kutyát, és macskát, nem fog létrejönni a párzás, de ha valami abszurd módon mégis létre jönne az aktus, akkor a kutya nem vemhesülne a macskától, mert két különböző faj. Ellenben, mint írtam, vannak kivételek. Szamár+ló=öszvér , tigris+oroszlán=liger

Kutyát, és farkast lehetne egymással pároztatni, mert életképes utódokat hoznának létre, pontosan nem tudom, hogy nekik van-e valami megkülönböztető nevük, én eddig csak simán a hibridet olvastam róluk.

Ezért írtam a kérdezőnek, hogy a jó hír, hogy ha összerak két fajtiszta kutyát, akkor csak fajtiszta kutyái születhetnek, mert bizony két fajtiszta kutya párzásából még sosem születtek macskák.

A két fajTA tiszta kutya összerakásából is csak akkor mondhatjuk rá, hogy fajTA tiszta, ha igazolni tudják a felmenőket, ergó van tk-ja. Ha nincs, akkor csak fajtajellegű keverék.

A dns-es dolgot meg nem akarom megmagyarázni, az maradjon neked is, meg remélem a kérdezőnek is örök rejtély, remélem, hogy a dns-es dolog miatt nem fognak keverék kölykök sem születni.

2014. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!