Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám ezt...

Mit tegyek ha a kutyám ezt csinálja?

Figyelt kérdés
1 éves szuka keverék kutyám ha szabadon van engedve és csontot, kidobott ételt vagy döglött állatot talál egyből beeszi és nem érdekli a tiltás, sőt elfut előlem és oda sem jön. Erről, hogy tudom leszoktatni és hogy tudom rávenni arra, hogy ilyenkor is szót fogadjon? Hogy taníthatom meg neki, hogy ne egyen be semmit sem? Amíg ez nem megy és újra előfordul ilyen hogyan büntessem és éreztessem vele, hogy rosszat tett úgy, hogy tudja is, hogy miért kapja szidást? mivel lehet, hogy percekbe is telik mire pórázra tudom tenni is megszidni, tehát nem egyből akkor amikor megteszi.
2014. jan. 7. 15:46
 1/9 anonim válasza:
Ha odajön hozzád ne szidd meg, mert legközelebb nem jön majd oda. Gyakorolni kell vele pórázon az étel megtagadást. Először persze azt kell megtanítanod neki, mit jelent az, ha azt mondod, hogy "nem!". Amíg ezt nem érti nem fogod tudni letiltani a talált élelemről. Ajánlani tudom, hogy keress fel egy kutyaiskolát, ott megtanítják neked hogyan tanítsd a kutyádat.
2014. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jártunk kutyasuliba de ott a "menetelésen" kívül semmit sem tanítottak még úgy sem, hogy konkréten mondtam, hogy mik a gondok...mindegy egyes kutyának ugyanazt tanítják, teljesen mindegy, hogy mindegyikkel más a problémás.
2014. jan. 7. 15:59
 3/9 A kérdező kommentje:
A "nem" jelentését tudnia kell hiszem mindenről azzal tiltom itthon is és akkor is ha pórázon van és úgy felszed valamit. Akkor elég rendesen leszidom és kiveszem a szájából. Ha el is húzza akkor is kisebb "pofont" is kap mellé (nem verem ne aggódjon senki sem, nem akkorát kap, hogy fájjon neki, csak jelképeset, mivel volt, hogy "bedarálta" az ujjamat amikor kivettem a szájából a csontot)
2014. jan. 7. 16:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az vált be, hogy ilyenkor hangosan ráordítok, és elkezdek nagyon trappolva felé futni. Ettől megijed és elugrik. Ha már nincs a kajánál akkor behívom. Vagy volt hogy egy nagyobb fadarabot dobtam mellé, hogy mellette puffanjon (nem a kutyára!), attól is összerezzent. Kell idő, de pár hónap alatt ott tartunk, hogyha rászólok, vagy elindulok felé akkor otthagyja a cuccot. Persze figyelni kell mert van hogy visszamegy...Kutyasuliba mellettünk úgy tanították, hogy egy másik ember kínálja neki a falatot és a gazda konkrétan leüvöltötte a kutya szőrét a fejéről ha érte nyúlt, meg is rázta ha kellett... Mondták, hogy ezt csak így lehet, mert nagyon erős inger nekik a kaja, és életet menthet ha működik a kajamegtagadás...
2014. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Anno nagyapámnak hasonló gondja volt, a kutyája ugyanígy hallgatott mindenre, de felette amit talált. Mikor semmi nem használt, néha a kertben, vagy a sétahelyen előre "elhagyott" egy egy darabka ételt, amit a "macskap***e" (elnézést, de semmilyen más néven nem ismerem...) nrvű erőspaprikával kezelt le... Szegény kutyusnak szerzett így pár kellemetlen percet, de megtanulta, hogy amit feleszik, az nem jó.


A módszer elég szadistának tűnhet, de ha tényleg nem használ semmi, meg kell próbálni, a kutyának komoly érdeke, hogy megtanulja (pláne ugye, hogy jószándékú emberek mérgezett dolgokat is hagynak szét itt-ott, néha a kertekbe is bedobálják). Persze ezt csak akkor, ha nem használ más...

2014. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előzőekkel értek egyet, pórázon próbáld meg kaja közelébe vinni és úgy megszídni ha engedély nélkül felveszi a falatot. Fontos hogy mindig ugyanaz legyen a tiltószó így biztosan tudja a kutya hogy mit akarsz. Ha leül és nem veszi el a kaját amíg meg nem engeded, akkor jutalmazd meg. Ha nem fogad szót akkor szídd meg, sétálj vele egy kört aztán megint menjetek a kajához és próbáld újra. Az én kutyám szerencsére a saját kajájához sem nyúl amíg azt nem mondom jó étvágyat, akkor tudja hogy szabad enni. :)


Abban is egyet értek az előzővel, hogy ezt életmentő lehet megtanítani neki mert nem egyszer hallja az ember hogy mérgezett kaját szórnak ki kutyasétáltató helyeken.

2014. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Én ha elindulok felé mérgesen akkor elfut, de a cuccal a szájában, ha meg véletlenül kiesik neki közben akkor amint lehetősége adódik visszamegy érte. Ha odadobok valamit akkor is figyel arra, hogy ne a zsákmány nélkül induljon el. Panelban lakunk így én kertben nem tudok ilyet játszani vele, itthon meg nincs ilyen gond, mert itt otthagyja ha ráordítok ha meg mégsem akkor könnyen elveszem tőle. Én is a mérgezés miatt félek:S
2014. jan. 7. 16:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Itthon ő sem eszeik a sajátjából sem amíg itt vagyok a tálnál, de ha nem vagyok ott csak kiszólok neki a másik szobából akkor is elmegy onnan és lefekszik messzebb. Itthon oké minden de lenn...:/
2014. jan. 7. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Séta előtt tegyél ki neki csalikat, vagy kérj meg valakit, hogy tegyen ki, csak beszéljétek meg, hogy hova. Aztán amikor arra sétáltok hagyd hibázni a kutyát és korrigáld.
2014. jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!