Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kihányja az ételt,...

A kutyám kihányja az ételt, kezelés ellenére is, valami tapasztalat?

Figyelt kérdés
Karácsonykor kezdődött, hogy néha hányt egyet, de nem mindig és nem mindent. Kedve, étvágya, széktlete változatlan volt. Nem hányta ki a vizet és nem hányt mindig, mint egy virusfertézésnél. Aztán elmúlt, de újév után kezdődött újra, hogy a vacsorát reggelre kihányta. Harmadikán reggel az orvosnál azt modnták bronchitise van, bár mondtam, hogy nem köhög. Elkezdtük az antibiotikumot, semmi változás. Tegnap már kértem, hogy újra vizsgálják meg, mert sztem nem az a baja. Tegnap óta vénásan kap metronidazolumot is és savlekötőt is. A hányás nem habos, nem fehér, nem nyálkás, a széklete normális, de a gyomortartalom kijön. Mi lehet még? 11kor megyünk ma is, de tanácstalan vagyok és már nagyon aggódok.Az állatorvosunk jó és ismeri a kutyát, bár még sohasem volt beteg (2 éves vizsla), megbizok benne, de azt érzem standard gyógymódot követünk és elcsúszunk az igazi ok mellett.
2014. jan. 6. 08:22
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy féregtelenitettünk is harmadikán, étrendje nem változott, Acana száraz tápot eszik, ünnepek alatt sem kapott asztalról lehulló semmit, úgyhogy nem gyomorrontás, bár az nem is tartana ilyen sokáig.
2014. jan. 6. 08:28
 2/18 anonim ***** válasza:
Én elvinném egy másik állatdokihoz is kikérni a véleményét. Lehet hogy valamit nem lát a jelenlegi, vagy még szeretne egy pár bőrt lehúzni rólatok.
2014. jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a doki pénzre utazna,bár nem olcsó ez a naponta szurizás, de régóta ismerem, nem olyan. Inkább azt érzem, hogy adjuk az antibiotikumot naponta lóadagban, mert hátha, adjuk a metronidazolt, mert hátha, adunk savlekötőt is, mert hátha...ő igy elmondhatja, hogy mindent megtesz, csak a konkrét ok sztem nincs meg.
2014. jan. 6. 08:39
 4/18 anonim ***** válasza:

Én is másik dokihoz vinném, nem azért mert a jelenlegi rossz doki, de több szem többet lát.

Annyi hogy az új dokihoz vigyél mindent hogy mit kapott eddig a kutya.

2014. jan. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Amikor az én kutyám volt beteg és számomra gyanúsan kezelte az elismert (!!) orvos, én igenis, hallgattam a megérzésemre (elvégre én voltam a gazdi, én ismertem legjobban a kutyámat) és kezdtem hívogatni a többi, környékbeli állatorvost, de még a megyei állatkórházat is. Elmondtam mindent kereken, még azt is, hogy egy doki már látta, szóval nem volt kérdés számukra, hogy egy kolléga nem igazán jött rá, mi a baj. Aztán találtam egy másik dokit, aki ijesztően más, radikális megoldást javasolt - és bejött. Életben maradt a kutyusom, akinek az életét az mentette meg, hogy felvállaltam a nézeteltérést az általam ismert és kedvelt dokival. Nem vagyunk istenek. Lehet, valamit az egyik nem lát meg, ami a másiknak teljesen egyértelmű. Inkább legyen egy kis mosolyszünet a megszokott dokival mint temessem a kutyámat.

Remélem, minden rendben lesz.

2014. jan. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor ma elmegyünk a kezelésért 11-kor és ha azután is hányni fog, akkor másik dokihoz is. Az az érdekes, hogy egyébként nem kedvetlen, nem erőtlen a kutya, jön-megy, járkál, pedig nyilván hiányzik neki az energia, hiszen étel aligha szivódhat fel igy. Kérni is fogom ma, hogy ha már úgyis vénásan kapja az egyik gyógyszert, adjunk neki infúzióban vmit, nehogy legyengüljön.
2014. jan. 6. 08:53
 7/18 anonim ***** válasza:

érdekes eset.

nem gondoltatok valami daganatos dologra, ami irritálhatja hányásra? akár valami betokosodott csontdarabra vagy hasonlóra?

gondolom vérvizsgálaton túl vagytok?

lehet egyébként hogy valami szervi (gyomorszáj) elváltozása van.


én is kikérnék még pár véleményt.

majd írd meg hogy van a kutyus.

jobbulást neki.

2014. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hasi UH-t nem csinált? Egy labor mellett szerintem most már mindenképpen kéne az is.
2014. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az érdekes eset oka úgy néz ki kiderült: idegen test van a kutya gyomrában. Lenyelhetett vmit, szép gömb alakú, magam is láttam a kontrasztanyagos röntgenen. És ezt már egy másik állatorvos csinálta, ugyanabban a rendelőben, átvette az esetet, mert nagyon reklamáltam.

Vérvizsgálat eredményei mind jók, ma kapott infúzióban aminosavakat, nyomelemeket is, valamint antibiotikumot tovább, mert holnap reggel mütét:(

Húslevest etettem vele, ez úgy tünik átmegy,mint a viz, más viszont nem nagyon.

Reméljük a legjobbakat, köszönöm a hozzászólásokat!

2014. jan. 6. 16:21
 10/18 anonim ***** válasza:
Én voltam aki reggel olyan hosszan írt... Már akkor megfordult a fejemben, hogy mi van ha valami elváltozás vagy lenyelt cucc... de nem akartam riogatni. De úgy látszik, az orvosváltás itt is bevált! Nagyon örülök hogy mindez kiderült, mivel fiatal kutyus, kisebb a rizikója az altatásnak is. Utána viszont folyamatosan mellette kell lenni, meleg helyen kell tartani, egy pokróc sem árt, ha a közelben van. Altatás után azzal takargatni is lehet meg ha megijedne attól hogy kótyagos, akár rá is lehet teríteni, kicsit "lefogni" vele, nehogy kárt tegyen magában. Én folyamatosan a kutyám mellett voltam műtét után, beszéltem hozzá, nyugtatgattam. Enni és inni ugyancsak jó ideig nem lehet, mert még a nyelést sem tudja megfelelően kontrollálni. Bár mindez most kicsit félelmetesen hangzik, de lényeg, hogy felügyeletre van szüksége. Ha kinti kutya, akkor be kell hozni, ez sem kérdés. Nagyon-nagyon szorítok holnap, jó lenne, ha kapnánk itt valami visszajelzést, hogy minden rendben ment. Üdv, jó éjszakát!
2014. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!