Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki az a hülye aki kidob egy...

Ki az a hülye aki kidob egy kutyát?

Figyelt kérdés

Most volt nemrég a chipelés és ezért sok kutyát kidobtak ......de mér nemértem

de most szegény ártatlan kutyát megfosztanak az otthonától 2000FT az a chip.Az emberek nemképesek pár forintot fizetni a kutyáért.Ez mért van?



2014. jan. 7. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
mert sok embernek annyi pénze van, hogy éppen elél belőle, és jobban látták kitenni a kutyát, mert pénz nincs hogy beletegye, de ha megtalálják nála lehet büntetés vár rá. és valaki nem azért tart kutyát mert szereti, vagy ha szereti, nem úgy mint itt a legtöbb kutyás.. ne értsetek félre, én is beletetettem a kutyámba, soha nem tenném ki, de el kell fogadni, hogy van ilyen.
2014. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Láss a dolgok mögé: Onnantól, hogy chip van a kutyában, lenyomozható lesz a gazdája, és mint tudjuk a kutyatartás felelősség és vonatkoznak rá bizonyos törvények. van aki ezt nem tudja vagy nem akarja vállalni.
2014. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem 2000 Ft a chip, 3500 legalább(!). Nekünk 5500-ba került darabja, 2 kutyánk van 11000 Ft összesen. Kb egy éve 1 fizetésből próbálunk valahogyan élni. Mi megoldottuk. Nem azt mondom hogy helyes, de valahol TALÁN meg lehet érteni, pláne ha nem családtagként tartják a kutyát (amiről meg van a véleményem...).
2014. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Az, akiben nincs empátia, akinek a kutya nem társ, hanem "csak egy kutya". Egy szomorú statisztika: tavalyelőtt óránként Magyarországon 28 kutyát altattak el óránként, tavaly ez már 30ra nőtt, "hála" a chip bevezetésének. Tudom milyen egyik napról a másikra élni, hogy nekem alig van mit enni, de azt a keveset is megosztom az állataimmal, de soha nem tenném őket utcára, inkább vállalnám, hogy megbüntetnek
2014. jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megvan a véleményem az ilyen emberektől. Az állattartás pénzbe kerül és felelősséggel jár. Ergo, nem kötelező senkinek se kutyát tartani, de ha már mégis csak ott van, akkor legalább annyi legyen benne, hogy vállalja a vele járó dolgokat. A kutya nem tehet semmiről, mégis ő szív.


Ha az ember nem tudja vállalni, akkor inkább keressen neki új gazdit vagy adja be egy menhelyre.


De aki ennyire se képes, mert ő nem vállalja az arcát meg a nevét, egyszerűbb kib_szni a kutyát az utcára vagy egy fához kötni, had haljon éhen. Undorító, gyáva ember az ilyen és hihetetlenül önző, mert nem látná be hogy hibázott, hanem "nyom nélkül" akarja elsinkelni a kutyát.

2014. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

A chipezés nem a kutyák miatt van, hanem azért hogy a gazdát később megadóztassák mert higyétek el ez lesz.

Legjobban járnak a tanyákon élők mivel őket a szomszéd nem jelenti fel hogy nem oltatja a kutyáját így chip sem kell.

Mivel veszettség ellen be sem oltják a kutyát ha nincs chipezve.

Sok ember nem szereti annyira a kutyáját hogy költsön is rá. Sokaknak viszont nincs is pénze mert ugyebár a napi 2 liter Koccintósra telik, kutyára viszont nem.

Amúgy a chipezés kampányoltáskor 3500, olyankor érdemes rakatni bele, nekem 3 van, mindegyikbe van.

Viszont az a legbátrabb és legboldogabb aki nem rakat chipet a kutyájába, ő a saját felelősségére máris egy szabadabb ember...

2014. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
56%-os, hát már ne is haragudj, de a tanyákon élő kutyáknak ez miért lenne jó? Meg tegyük hozzá, elég annyi hogy a kutyát megkapja egy róka vagy egy denevér, netán egy veszett macska, aztán kész, utána jöhet az ember és kampó. Azért aki faluhelyen még egy veszettség ellenit se képes beadatni a kutyájának, az tényleg ássa el magát... Nem "szabad ember" az ilyen, csak szimplán hülye... mert saját magát is veszélyezteti így. Bár nem kár az ilyenért.
2014. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Ja! És ajánlom figyelmedbe a Cujo című filmet ;)
2014. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Chiptől függetlenül u.úgy dobãlják ki őket,nincs emelkedő tendencia a chip mizéria miatt.Amúgy ez már több éves kérdés és emiatt senki nem parázik,mivel a gyakorlat szerint semmi következménye a chipetlen vagy akár oltatlan kutyának.Tehát u.úgy kidobják,ha megúnták,nem kell,beteg,vemhes,elsózhatatlan kölyök.Még a gyeptelepig sem sétãlnak el.
2014. jan. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ano 6000 Ft/kutya rakattam be a chipet,de amikor akciós lett úgymond,se adták olcsóbban,mint 4500 Ft , viszont ez csak egyszeri kiadás.Sokan nem a pénz miatt,hanem a számonkérhetőség miatt nem chipezik a kutyát,mivel ha azonosítható az eb,máris vinni kell oltani,nem tudja "elveszteni",ha kárt okozott,meg kell téríteni.Persze van aki simán nem ad ki ennyit a kutyájára,de megveszi a csini ruhát neki,aztán ha ellopják vagy elveszti,sokkal nehezebben találja meg,vagy kapja vissza.
2014. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!