Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etetés probléma. Másnál is...

Etetés probléma. Másnál is van ilyen?

Figyelt kérdés
A fiam 13 hónapos. Reggeltől estig pörög, csak addig áll le, amíg alszik. Nehéz etetni, mert nem marad meg az etetőszékben, unja az evést. Hiába adok a kezébe valami "játékot", az sem köti le sokáig, mert nem akar megülni egy helyen. Egy idő után kénytelen vagyok kivenni, mert csak sír és nem eszik. Ilyenkor megyek utána, és jobb híján menet közben etetem. Muszáj, mert így is keveseket hízik. Mivel köthetném le? Tévéztetni nem nagyon akarom.
2013. febr. 22. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Két megoldás lehetséges. Mindkettő egy kis koszolódással és morzsálással jár, viszont hatékonyak.

1. Állva etetni. A mi, hasonlóan pörgős lányunknál az vált be, hogy ő az asztal mellett áll, én pedig vagy a kezébe adom a falatokat, vagy az asztal szélére teszem egy tálra, és onnan veszi el és úgy eszi. Nálunk nagyon jó bevált ez a megoldás, bár amikor már nem annyira éhes, néha leguggol, vagy elkezd minket etetni, vagy elmászkál.

2. Mivel az első megoldás főzelékféléknél nem alkalmazható, ilyesmit úgy adhatsz neki, hogy szintén az asztal mellett áll, te pedig kanállal eteted. Ha már nem túl éhes, elmászkál, ekkor menni kell utána és etetni.

3. Zsömlét vagy más darabos ételt adhatsz egészben a kezébe, és játszás illetve mászkálás közben nagyon ügyesen megeszi. Igaz, a lakás közben tiszta morzsa lesz.

2013. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! A 2-es és 3-as verziót szoktuk alkalmazni. Elég borzasztó, hogy én megyek utána a kanállal... :)

Persze jobban szeretném, ha ülve maradna. És érdekelne, hogy akinek így eszik a gyereke, mennyi idős korára változott meg. Mikortól lesz hajlandó megmaradni az asztalnál??

2013. febr. 22. 12:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Lányom is ennyi idős, és detto ugyanez a helyzet, mint nálatok. Van egy kis üveges asztalunk a nappaliban, annál szoktunk enni. Én ülök a földön, ő pedig áll az asztalnál és két falat között körbefutja az asztalt. Vagy elmászik, én meg megyek utána a kanállal. Ha péksütit, vagy kenyeret eszik, akkor ő is csipked belőle és etet engem.

Én már az etetőszékkel nem is próbálkozom, feladtam. Így is örülök, ha normális adagot eszik.

Őszintén, csak abban bízom, hogy ha majd a bölcsiben látja a többi gyereket, őt is magával ragadja a csapatszellem, és egy helyben képes lesz enni.

2013. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!