Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fogyókúra?

Kutya fogyókúra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 2 éves kutyám. 41 cm marmagasságú, 16 kg. Fél éve van nálam. Mikor idekerült nagyon sovány volt. Eleinte ennek tudtam be azt, hogy elég falánk volt, szegény nem sok ételt látott előtte. Rengeteget sportolunk, jön velem futni, sétálni túrázni, biciklizni. Na a gond az, hogy ha nem annyit kap, amivel ő jól lakik, akkor kaparj a bejárati ajtót, és ugat. Hiába csökkenteném az adagját, anyám mindig azzal jön, hogy "nem te fogsz új ajtót venni, ha majd lekaparja az összes festéket". Persze így megtanulta a kutya, hogyha éhes, akkor csak kapar, meg nyüszög egy kicsit, és már repül is neki a kaja. Szóval a kaja mennyiséget nem tudom csökkenteni, mert anyám mindig eteti, és ha kevesebbet adok neki, akkor azon képes velem összeveszni, hogy hát ő nem fogja fogyókúráztatni az kutyát. Na szóval így állunk. Mit tudok tenni, hogy lefogyjon a kutya, az étel mennyiség csökkentése nélkül? Még több mozgás, vagy mi az ami segíthetne? Anyámnak, hogy tudnám megváltoztatni a véleményét, mert már így is elrontotta a kutyát, akit amúgy én nagy odafigyeléssel nevelek, tanítok, stb.



2014. jan. 5. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha elkezd kaparni/nyüsszögni belülről csinálsz egy kis zajt, mi lábast kocogtatunk, vagy megzörrentjük köves palackot, elég hamar le fog róla szokni.
2014. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valamivel el kéne keríteni az ajtót (pl. vannak ilyen kisebb műanyag kerítések, nem tudom mi a pontos neve) és nem venni róla tudomást.

Egy idő után megunja a dolgot.

Adjatok neki enni naponta kétszer és mellette mehet sok mozgás is.

2014. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
El van kerítve az ajtó. A gond csak az, hogyha pl nem tudom elvinni sétálni, és sietek, akkor az 1,5 m-es kerítés sem kottyan meg neki. Nem szökős, csak akkor ugrik ki, ha én megyek valahova, és előtte nem tudtam vele foglalkozni, erre eddig 2x volt példa, mindkét alkalommal, csak egy pillanatra mentem haza, és az volt a baja. Szóval olyan rugói vannak, hogy a kerítés nem hatja meg.
2014. jan. 5. 21:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugye tudod,hogy konkrétan ti tanítottátok meg a kutyának,hogy kaparjon az ajtón,akkor kap enni?


Kapar -> jön a kaja (jutalom)

Következtetés: legközelebb is kaparok,kapok enni.


Ezt magyarázd meg anyudnak,meg azt is,hogy egy túlsúlyos kutya hamarabb betegszik meg és lehet állatorvoshoz járni,ami többe kerül,mint egy új ajtó.

2014. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát persze ezt én is tudom. Csak anyám nem fogja föl, hogy nem kéne minden kaparásért etetni a kutyát.
2014. jan. 7. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!