Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy palotapincsi kislány...

Van egy palotapincsi kislány kutyám. Soha nem volt még vemhes. Nem is terveztük! (mielőtt jönnének az okoskodások elmondanám, hogy NEM VAGYUNK SZAPORÍTÓK! ) ( Egy ismerősünknek kisfiú palotapincsije van. ) Mit tegyünk a köldökzsinórral?

Figyelt kérdés

A helyzet: a nő elutazott 2 hétre és ránk bízta a kutyusát.

Időközben a miénk elkezdett tüzelni. Nagyon igyekeztünk külön-külön tartani őket, de egyik reggel sajnos összeragadtak...

A kérdés: utána olvastam a kutyaszülésnek, videókat is néztem róla és csak egy dolgot nem értek. Az egyik videóban a nő(miután megszületett a kicsi) elvágta a köldökzsinórt és az anyakutyából meg kitépte a másik végét..

Azt ki kell belőle húzni? Vagy mit kell azzal csinálni?

Normális válaszokat adjatok kérlek, ne bunkó,flegma véleményeket!

Előre is köszönöm!



#Kutyaszülés #köldökzsinór.
2014. jan. 8. 09:33
1 2 3
 11/24 sippara ***** válasza:
87%
Azért kéne számontartanod, hogy mikor tüzel, mert ivaros szukát tartasz, basszus. Ennyi felelősségérzet nem szorul az átlag kutyatartóba? Vagy amúgy is ki van cseszve a kertbe, nem oszt, nem szoroz,hogy épp tüzel-e? Nem értem :/
2014. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg a felelős gazdák szokták számon tartani a tüzelést, hogy tudják, mikor kell figyelniük a kutyára, éppen azért, hogy ne történjenek ilyen balesetek. Ha van egy kis eszed, akkor felháborodás helyett összeszeded, hogy mit csinálhattál volna jobban, és legközelebb aszerint cselekszel.

Állatorvossal viszont mindenképpen konzultálj, vizsgálja meg a kutyát, és legyen kéznél a telefonszáma, ha gond lenne.

2014. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Am. Mindkét kutyus törzskönyves. És 3 évesek.

Külön szobába tartottuk őket, külön is sétáltak.

A szülés menete megvan, csak ez az egy dolog a köldökzsinórral nem volt tiszta.

A többieknek a normális válaszokat szeretném megköszönni!

2014. jan. 8. 10:58
 14/24 Firestorm ***** válasza:
88%

Még annyit hozzátennék,hogyha nincs közünk hozzá minek teszel ki ilyen kérdést?

Ha valaki ilyen kérdést feltesz a nyilvánosságnak,onnantól kezdve köze lesz mindenkinek hozzá aki elolvassa,hiszen Te osztottad meg velünk.

De,ha már így alakult akkor fentebb bemásoltam pár dolgot.

Állatorvosnál jártatok?Mit mondott a doki az Uh-n?

2014. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%

Mind két kutya törzskönyves, és nem tudtad mikor tüzel és épp baleset történt... micsoda véletlenek :D

De feltételezhetően a kölykök már nem lesznek törzskönyvesek.. :o( hisz nem vagytok ugye szaporítók, így se kennelnév, se tenyészszemle, se semmi, ami a tenyésztéshez és a törzskönyvezéshez kell. Csak azt remélem, h a nyakatokon ragadnak a kölykök jóóóó sokáig. No meg azt h ezek után ivartalanítjátok a szerencsétlen szukát...

2014. jan. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%
Kedves, itt mindenki normális választ adott. Az már más kérdés, hogy neked nem tetszik hogy nem öröm ujjongunk azért, mert felelőtlenül összeengedtél két kutyát ráadásul úgy, hogy még annyit sem teszel meg, hogy számon tartod mikor tüzel a kutyád... Írhatnánk azt is, hogy hú de jó, lesznek édi-bédi kicsi pincsi kutyuskák, igaz lehet, hogy ideg gyengék lesznek, na meg lehet, hogy előjön pár betegség, de mit számít ez. Hurrá. Ügyes vagy kérdező, csak így tovább, hozz le minél több almot, lehetőleg évente 2x, mert az úgy a jó! Bizony, juhúú, akkor egy évben kétszer is élvezheted a cuki-muki kicsiket! Áruld őket expresszen 15.000-ért "törzskönyves szülőktől"... Így jó, így már tetszik? Ez nem bunkó, vagy flegma? Tudod mit, pont lesz...arom a lelkivilágod, csak a szerencsétlen szuka és a kölykök miatt aggódom. Van elég így is a beteges, ideggyenge kutyákból, tele vannak a menhelyek ráadásul még a fajtát is hígítod... Ivartalanítsd a kutyát mielőtt megszületnének a kölykök!
2014. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 sippara ***** válasza:
90%

Ha nem tartod számon, mikor tüzel, sőt, szinte közöd sincs az egészhez, akkor miért tartottátok őket külön szobában, miért sétáltattátok őket külön? Vagy ha tudtátok, hogy tüzel, miért hagytátok őket kettesben? Valahol oltári kamu van.


Persze VÉLETLENÜL mindkettő TÖRZSKÖNYVES "palotapincsi" (scanneld vagy fényképezd már be a tkkat légyszi, kb fél éve vadászunk itt palotakutya törzskönyvre, mert még egyikünk se látott)...

2014. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
96%

" Minek kéne számon tartanom, hogy mikor tüzel a kutya ha nem vagyok szaporító?! Szerintem ezt a szaporítók szokták! "

Érdekes, én 24 éve tartok szuka kutyát, eddig összesen hármat, és nagyon is számon tartottam/tartom. Például mert nem csak vemhesség, hanem egyéb egészségügyi szempontból sem mindegy. És még nem volt nálam alom.

Felelősségteljes szuka tulajdonos, ha nem ivartalaníttatta az állatát, igenis, kutya kötelessége számon tartani, mikor tüzelhet! Remélhetőleg ezt most te is megtanultad egy életre. Remélem azért a kutyusnak nem lesz baja, nem egy egyszerű dolog a szülés, pláne egy palotapincsihez hasonló kistestű kutyánál és hozzá nem értő gazdinál. De ha már megtartottátok a kölyköket és nem értesz hozzá, miért nem kértél legalább a szüléshez állatorvosi segítséget?

2014. jan. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Palotapincsi...

www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5243008-a-pincsik-miert-nem-olyan-divatosak-mint-mondjuk-a-csivavak-mind-a-ketto-kicsi-

2014. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
96%
Nyilvánvalóan hazugság a két tk., mert olyan ritka a tk.-s pekingi kutya, hogy annak a gazdája nem gyakorin kérdezget a véletlen alom miatt az tuti... Azt nem értem, hogyan kerültek össze? Mikor külön voltak választva, és külön is sétáltattátok... Hogy a fenébe találkoztak mégis? És ti ezt mennyi ideig nem vettétek észre? Honnan tudjátok, hogy a pekingi kantól vemhes? Voltatok vele orvosnál? Tudjátok hány kutya lesz? Orvos készenlétben lesz a szülés alatt? Szukát megfelelően tápláltátok (nem úgy kell mint általában) a vemhesség ideje alatt? És mindehez mit szól a kan gazdája?
2014. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!