Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitol viszket a maltai selyems...

Lia1963 kérdése:

Mitol viszket a maltai selyemszoru kutyusom talpa? Setalas utan ujabban mindig megmossuk a mancsait samponnal, mert rettenetesen saros. A sampontol lehet baja a mancsainak?

Figyelt kérdés
Olvastam a csirkealergiarol is, mindent eszik, amit mi, igy csirket is, de a talpat igy viszketni meg nem lattam, mint ma. Tudom, vigyem orvoshoz, de addig mi tevo legyek? Nagyon sajnalom szegenyket!

2014. jan. 8. 23:11
 1/7 Hovarju ***** válasza:
100%

A gyakori samponos mosás kiszárítja a bőrét. Attól szerintem simán viszkethet.

Körömvirág krémmel kenjétek be a lábát, akár naponta többször is.


Ha nagyon koszos a mancsa csak sima vízzel mossátok.


Ha a sampon elhagyása után még mindig viszket, akkor mutasd meg egy dokinak, mert lehet, hogy nem csak a sampon az oka.

2014. jan. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Másik lehetőség

Beleragadt valami apró növény ami összehúzza a szőrét, és azt próbálja kitépni..

2014. jan. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minek azt samponnal mosni? A sima meleg víz simán lehozza a sarat. Evvel csak annyit érsz el hogy úgy kiszárítod a lábát hogy fölrepedezik és azért viszket.

Illetve ha télen sózzák a járdát, na azaz ő mancsukat rendesen kitudja szárítani ha sokáig van rajta, mert ügye sós víz. Ezt még megspékeljük a samponoddal, és kész a baj.

Nézd a párnák közeit, neme szálka ment bele vagy ilyesmi.


Krémezd, esetleg próbáld ki a kutya cipőt.

2014. jan. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű a mindennapos samponozástól száradt ki a bőre és az viszket neki nagyon. Mindenképp el kell hagyni a sampont, a sár kijön a szőréből sima meleg vízzel is.
2014. jan. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne mosd samponnal. Én a kutyámnak melegvízzel szoktam lemosni a tappancsát, tökéletesen lemossa és fürdetni se szoktam sokat mert a sampon kiszárítja a bőrét és 2napig folyton csak vakarózik. Valószínűleg a tiéd tappancsát is a sampon szárítja ki és ez a baja.
2014. jan. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,rendesek vagytok.Akkor tenyleg a sampont kell kihagynom.Hmm...egy videki kisvaros lakotelepen lakom, jardak nem leteznek csak ut kocsikkal,es a saros "gyep" teli vakondturassal.El tudjatok kepzelni,hogyan nez ki a feker kivancsi kiskutya a seta vegen? persze,kihagyom a sampont es kenegetem neki.Tegnap mar megvizsgaltam, nics a tappancsaban serules se karmolas, csak a samponos mosas lehet a ludas. Koszike,meglatom kellesz e a doki.
2014. jan. 9. 10:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

esetleg még egy dolog...a lábujjai közt nézz szét, nincs-e befúródott toklász...az lehet még ilyen...


de alapvetően én vízzel mosnám meg a lábát, alaposan kitörölném és vagy körömvirág krémmel vagy kutya mancskrémmel (Panzi, kb 500 ft) kenném be.

2014. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!