Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most emiatt kutyasuliba kéne...

Most emiatt kutyasuliba kéne mennem? :D

Figyelt kérdés

Kicsit szőrszálhasogató a kérdés, de kíváncsi vagyok.

Van egy 8 hónapos vizsla keverék kutyám kirobbanó energiával, folyton játékos, extra érdeklődő, nagyon nyitott, barátságos kutyus.


Minden nap egy bő 4 órát mozgatva van. Pórázon szépen jön, de gyakran megyünk elengedős helyre is, ahol mehet a móka. Figyel rám, akármikor kihívhatom játék közben is, jön első szóra.

Viszont a közeledése más kutyák felé kicsit túláradó. Nem agresszív, és érti a jelzéseket, csak olyan "vehemens" módon játszik, mint egy "állat". (hangtalanul, tehát nem morog, csak eleven) Eddig nem találtam ezt gondnak. Normális, tehát nem félős kutyákat sem zavar ahogy én látom. De félős kutyákhoz is közel tudott már kerülni úgy, hogy őket is játékra bírta. viszont beszólt valaki, hogy hordjam iskolába, mert nem elég "kifinomult". Meg, ha elengedem nem csak láb mellett jön, hanem veszi a bátorságot, körbefutja a teret, megnézi hol mi van, szóval... én úgy voltam vele, hogy fiatal még stb, és idővel megkomolyodik, megnyugszik.


Most kutyasuliba kéne mennem vele, hogy ne mozduljon a lábam mellől, és ne akarjon semmit csinálni, csak rám figyeljen? :D Homályosítson fel valaki légyszi, mert nem értem. Vagy csak egy hülye beszólás volt.


2014. jan. 9. 03:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem el kellett mennem suliba, ez már az első sétán kiderült számomra (még jó, hogy egyébként is akartam menni, első kutyásként).

Ha ti jól érzitek magatokat, jól működtök együtt és még a szocializációját is meg tudod oldani (kutyás társaság) akkor nem kell suliba mennetek, ha nem akarsz.


Szerintem itt a másik gazda nem volt képben teljesen. Én már rengeteg módját láttam a kutyák közötti játéknak, és ez a mód, ahogyan ő játszik, a kutyaiskola hatására nem hinném, hogy változna. A korral változik. De mivel a leírásod alapján jól játszik, ezért szerintem ezzel nem is érdemes foglalkoznod.

2014. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. szeretnék vele majd suliba menni, jelenleg viszont sokat dolgozom, ami szabadidőm van azt a kutyára szánom. Én úgy látom, hogy a napi 4 óra mozgatás szinten tartja, itthon sincs vele semmi gond. Tényleg egy könnyen kezelhető jószág, csak nagyon energikus.


Az első séta elején akar nagyon húzni, eszetlenkedni, de soha nem hagyom rá, jó 10 perc tréning után szépen figyelmesen jön mellettem, szóval tudja mi a feladata.


Idegenekre sem ugrál ha velem van -pedig a környék nehéz helyzet ebből a szempontból, mert szinte minden 2. járókelő szugerálja, nyúlna érte - s bár látom rajta, hogy szívesen odamenne vagy ugrana, megállja, és jön velem tovább.


Én is arra gondoltam, hogy idővel finomodni fog, elvégre még bőven kölyök. Mindenesetre, ha úgy látom hogy indokolt, akkor később megnézzük azt a sulit, biztos nekem is tudnának sok újat mutatni, ami gazdagítaná az időnket.

2014. jan. 9. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!