Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassuk le a kutyánkat...

Hogy szoktassuk le a kutyánkat az "öncumizásról"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy tünci-münci fiú kutyánk, szófogadó, okos meg minden, stb. VISZONT!!! Egész nap cumizza magát, ha szakszóval jobban tetszik ön-fellációt végez, ami undorító és gyomor forgató. Nem tudom leszoktatni róla sehogy sem és előre szólok, hogy verni nem fogom szóval ilyen tanácsokat nem kérek, de bármi más tanácsnak nagyon örülnék. Interneten nem találtam erre instrukciót. Leírom a folyamatot, mivel nem akarok olyan kommenteket sem, hogy ez miért hiba? ki lehet bírni. Általában több mint fél órán át tart a folyamat, napi 2-3 alkalommal. Folyamatos cuppogásokkal, szipákolós hangokkal kísérve (HANGOSAN), annyira cumizza, hogy mindig habzik vagy folyik a nyála. Mikor jön a finálé pumpál a testével és közben természetesen nyögdécsel és undorító nyelő hangokat hallat, majd amit nem sikerült lenyelni felnyalja a földről. Egész nap arra kell figyelnem, hogy mikor kezdi el, hogy legalább ne a szőnyegen csinálja mert onnan nehéz kimosni a kutyag....-it meg amúgy se. Vettem neki már csomó macit, plüsst és párnát erre a célra, hátha úgy használná, mint más kutyák de nem jött be... Próbáltam rászoktatni, hogy legalább egy helyen csinálja, de nem teszi. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 9. 17:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb.olyan viselkedés zavar,mint a farok kergetés.Minél tovább tart,annál nehezebb lesz leszoktatni.Az ivartalanítás mellett érdemes lenne szakembernek is megmutatni.A kényszeres viselkedésnek sok oka lehet.
2014. jan. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
100%

Mindenképpen súlyos viselkedési zavar, ha ritkán csinálná még akkor is, de napi 2-3-szor... Ez legalább annyira tükrözi a lelki egyensúlytalanságát, mintha harapós lenne, ami úgyszintén tűrhetetlen személyiség és szokás béli hiba, amiről le kell szoktatni. Szerintem következetesebbnek kéne lenned vele, mert írtad, hogy ha eközben rászólsz nem reagál, tehát nem vesz teljesen komolyan és mivel írtad, hogy más parancsokat is tud nem lehet hülye. Legyél tényleg a falkavezére, érezze biztonságban magát még jobban, mert ki tudja miket élt meg az előtte lévő 4 évben. És egyet értek az előttem szólókkal, mindenképpen heréltesd ki! Semmi baja nem lesz tőle, kiegyensúlyozottabb lesz lelkileg, mert így legalább a hormonális dolgok megszűnnek. Ezzel nem bántod, hanem segítesz neki. Gondolom úgy sem akarod tenyészteni, már csak azért sem mert talált kutya és nincsenek leigazolható papírjai.

Kicsit személyesebben meg tényleg visszataszító dolog és undorító!!! Egy ilyen kutyával találkoztam csak, ismerősöm kutyája csinálja ugyanezt, pár alkalommal elviseltem, de azóta nem járok már át hozzá. Annyira elkényeztette a kutyát, hogy az nem igaz és amikor megkértem, hogy vigye be a fürdőbe, hogy ne előttünk csinálja megsértődött, hogy "miért kell cseszegetni azt a szegény kutyát? Ez csak ösztön". Én sem csinálom előtte, ne kelljen már néznem hogy a kutyája igen és utána még fel is nyalja. UNDORÍTÓ!!! :D Amúgy meg az harapós is és hagyja is hogy megharapja, de gondolom te ennél jobban neveled, mert minden másban szófogadó :)

2014. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
2 kan kutyám van. soha se csinálják. nincs nekik plüss se. gyakori ,rendszeres séta. szerintem is valami frusztráció miatt alakult ki. én a helyedben,amikor elkezdi,akkor fognám,és egy kiadós sétára vinném el.
2014. jan. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

[link]


itt egy angol cikk...azt írja a legvégén, hogy amikor elkezdi, tereld el a figyelmét és pl menjetek sétálni, vagy játsz vele.


azt is írja, hogy normális alapvetően, de van egy szint ahonnan kényszeres is lehet, olyan, mint a kényszerbetegség. A nyalogatás egy idő után sebesedést, vérzést, fertőzéseket is okozhat:S pl hugyuti fertőzéseket, úgyhogy ha gyakran csinálja, és téged zavar akkor ne hagyd, de tényleg.


az ivartalanítás a hormonszint csökkenése miatt segíthet, ugye csökkent tesztoszteron, csökkent vágy.

2014. jan. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Fúj! Ivartalanítsd!
2014. jan. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!