Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta megfelelő...

Melyik kutyafajta megfelelő számomra ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdő kutyatartó leszek pár hónap múlva, és gondoltam előre tájékozódom.

Kertes házba szeretnék kutyust tartani, illetve nem csak a kertben, hanem a házban is. Amolyan kinti-benti kutyuska lenne.

Mindenképpen kistesű kutya jöhetne szóba, maximum méret kb. mint egy tacskó.(a kert kicsi, és a ház is)

Gondoltam shi-tzu kutyusra, csivavára, törpepincserre, hevenase-re (bocsi ha rosszul írom valamelyiket) de tudom h a yorki és csivava kutyák inkább bentre valók.

Kérdés hogy a shi-tzu attól még h dús és hosszú szőrrel rendelkezik, lehet kinti kutya? Vagy fázni fog?

Melyik kistestű kutyafajtát ajánlanátok, amelyik ilyen feltételek mellett megfelelő lenne nekem?

Fontos számomra hogy a majdani kutyusom jól érezze magát, és ne szenvedjen semmiben sem hiányt.


Nagyon köszönöm a válaszokat!


2009. nov. 30. 18:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Parson Jack Russell Terrier
2009. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%

Hát ha szereted a kutyádat keresni,mert állandóan szökésben van akkor Jack Russel XD

Tacskó nem igazán kinnti kutya. Spániel esetleg? Az már túl nagy?

2009. nov. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
50%
Nekem palota pincsim van nagyon ragaszkodó kutya, imádnivaló. Kint van a kazánházban a helye, ha nektek nincs semmi ilyen, akkor egy JÓL kibélelt ól is megteszi.Odabent békésen tévézik velünk a pokrócán. :-)
2009. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Nekünk is Parson Jack russelünk van és nem szökős.. de az télleg kinti benti kutya és nagyon aranyos.. Tacsko is lehet kinti kutya mint pl a szálkásszörü az vadász kutya tuti nem fázik..
2009. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszike a válaszokat! :-)

Akkor a shi-tzu kiskutyus felejtős? Olyat inkább ne tartsak? Valahol láttam a fényképét és tök cuki :)

Megnézem ezeket a fajtákat, amiket írtatok.

2009. nov. 30. 18:50
 6/26 anonim ***** válasza:
Amiket írtál inkább mind-mind benti kutyus.. Én is a Spánielt javasolnám vagy a mopszot :) Vagy esetleg ha nem feltétlen kölyökkutyát szeretnél fogadj örökbe egyet amin már látszik a végleges mérete! :)
2009. nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Aranyos ez a russel terrier is :)
2009. nov. 30. 18:55
 8/26 anonim ***** válasza:
szia! a shih-tzu inkább bennti kutya, és nem azért mert fázik, hanem a szőre miatt... nekem van..ha kiváncsi vagy vele kapcsolatban valamire, irj privit.. ha gondolod.
2009. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Sheltie? Kicsi de mégsem öleb. Pásztorkutya, tehát kezdőként biztosan boldogulsz vele nem úgy mint egy terrierrel. Amúgy nem a legfontosabb hogy mekkora helyed van. Sokkal fontosabb, hogy mennyit és hogyan foglalkozol vele! Ha jól csinálod, nagyon kis helyen is jól fogja érezni magát! Természetesen észszerű határokon belül. Pl ne ír farkast vegyél a legkisebb házba, nem azért mert sokat mozog hanem mert nem fér el xD A kérdés hogy neked melyik tetszik.
2009. nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
hmm hát drótszőrú Beagle..mondanám hogy Bolognese de az benti kutyus, de hidd el a világ legimádnivalóbb kiskutyája.=)
2009. nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!