Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a cane corso?...

Milyen kutya a cane corso? (viselkedés, tanítás. )

Figyelt kérdés

2014. jan. 9. 18:27
 1/5 anonim válasza:
100%
Nagyon jól tanítható kutya. Nyugodt .nagyon szereti a gyerekeket.nekünk is ilyen van.egyáltalán nem vad kutya
2014. jan. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jól tanítható, bár kezdőknek általában nem szokták ajánlani. Meg elég mozgékony is, erre nem árt figyelni.
2014. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól tanítható kutyák,elegendő mozgás és fegyelem ellenében kiváló családi kedvencek.

Nem lehet kirakni a kertbe,mindennapos mozgás,séta,feladat kell neki.

A szocializációját hamar el kell kezdeni és jól is kell csinálni,különben a későbbiekben gond lehet.


Én nem ajánlanám első kutyának,annál több tapasztalatot igényel.Ha nem nevelik megfelelően könnyen az ember fejére nő és elkezdődnek a problémák.

2014. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 donne ***** válasza:

Könnyű tanítani, főleg kisebb korában.Ragaszkodó, erős, nem igazán kezdőknek való, hamar az ember fejére nő, ha nincs megfelelően pici korától szocializálva, makacs.Eleinte, kb főleg 8-12 honapos koráig a miénk elég rakoncátlan volt,mindent szétszedett, ásott stb, pedig napi szinten rentgeteget foglalkoztam vele.Mostanra kezdett lenyugodni, gyermekszerető, jó házörző.Családdal szemben gyengéd.Idegeneket nem enged be, más állatokkal általában harcias, de nem kifejezetten vérremenő kutya.Én hozzászoktattam idegen kutyákhoz, így nem 1 vérengző fenevad, de általánosságban nézve, domináns

a kutyákkal szemben.

2014. jan. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nyugodt kutyák, könnyen tanul de erőszakkal semmire nem mész nála mert meg makacsolja magát. okos nagyon a gazdit és családot figyeli számon tartja. valóban domináns még a szukák is ami nem azt jelenti hogy agresszív vagy harapna, hanem azt hogy egy kutyta közösségben minden szinten mutatja a dominanciáját. bármilyen kutya szórakozha t vele amíg ő is akarja de ha túl megy egy határon akkor a corso meg mutatja brutális erejét. átlagos kutya nem áll meg előtte. nem marcangol, nem sunyi vagy alattomos. a harci játékokat jobban kedveli mint pl a labdát, nem túl apportos, persze kivételek lehetnek. az enyém is szeret labdázni de nem egy labrador. a családban kezes bárány, a gyerekekért rajong és mindenáron védi őket, szót is fogad nekik. jó házörző, erre külön tanítani sem kell, mert az idegeneket nem csípi, mindenki gyanús neki. természetesen a helyesen nevelt, jól szocializált kutyáról beszélünk.
2014. jan. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!