Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásból kertbe és kertből...

Lakásból kertbe és kertből lakásba szoktatás? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van egy 5 éves labradorom. Sajnos úgy alakult, hogy ahol most lakunk onnan költözni kell. Átmenetileg laknánk egy új lakásban. Sajnos elég szűkös a hely és körülbelül fél évig nem tudok elköltözni innen vele. A kérdésem az lenne, hogy ha azt a fél évet a szüleim kertes házában töltené ahol kinti kutya lenne kennelben és fél évvel később visszahoznám egy lakásba az mennyire viselné meg illetve, hogy mennyire lehetne utána újra visszaszoktatni lakásba?


(Menhelyes, a menhely előtt az utcán élt és 1.5 éve pedig folyamatosan lakásban).


Szerintetek legyen itt a kisebb helyen? Napi 3 sétát, sok törődést tudok neki adni vagy legyen a szüleim kertes házában ahol sok helye lenne szaladgálni, oda nem tudok vele menni, így ritkán látnám. Félek hurcolászni is, meg attól is, hogy nem maradna már meg utána lakásban.


Igazából a szivem szakadna meg ott hagyni valahol, de rosszat sem akarok neki a kicsi lakással.


Válaszokat előre is köszönöm!



2014. jan. 10. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel lenne jobb neki egy kennelben(ami nemigen nagyobb mint a lakás), foglalkozás nélkül, mint a szeretett gazdijával, foglalkozás mellett? Sokkal jobban megviselné, ha nem láthatna téged, mint a kisebb lakás, főleg hogy már évek óta lakásban lakik.
2014. jan. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább maradjon nálad, de igyekezz mindig rendesen lemozgatni, az a 3 séta legyen hosszú.
2014. jan. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, hogy mellettem a helye, csak egy kis megerősítést szerettem volna, mert ez a pár nap viharos volt. Hirtelen jött, hogy menni kell. Februárig el kell költöznünk az új helyre.
2014. jan. 10. 17:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Még ha egy 15 négyzetméteres lyukban laknátok is ötödmagatokkal, az is jobb lenne a kutyának, mint kizárva a kertbe, nem beszélve a kennelről.


Egyébként azután is megmaradna a lakásban, még nem hallottam oyanról, hogy gond lenne a beszoktatással, emiatt nem szoktak a kutyák panaszkodni.

2014. jan. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
Napi két eü-i sétával és egy hosszabb 1,5-2 órás aktív mozgatással-tanítással-játékkal boldog lesz Veletek!
2014. jan. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!