Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tartsuk a kutyát?

Hol tartsuk a kutyát?

Figyelt kérdés
Most fogunk új Jack Russel kiskutyát venni(max 10 hónapos)és nem tudjuk hogy kint vagy bent tartsuk. Szüleim elve hogy a kutya az kintre való,de mégis, nem e viseli meg a kutyát? A mostot úgy értem hogy most tervezzük,és kb. áprilisban vesszük meg,tehát hidegnek nem igazán kéne lennie. Félek egy kicsit mert szerintem nagyon olyanok mint a Fox terrierek, hogy mikor felnőnek ásni kezdenek,és kiássa magát a kerítés alatt.

#kutya #jackussel
2014. jan. 10. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha a kutysa normálisan meg van nevelve és a napi mozgás biztosítva van, naponta le van fárasztva, nem fog ásni.


Ez a fajta kinti-benti, kintre kidobi állatkínzás. De bentre is nagyon jó. Nekem volt foxim. Megneveltem, lefárasztottam nem szökött.

2014. jan. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát kint is bent is jó? Nem kivágnám,dobnám hanem kitenném, bélelt kutyaházba, ami a kinti sör sátorunkban lenne. Egyébként milyen injekciókat kell megkapnia?
2014. jan. 10. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért is ezt a fajtát választottátok? nem házőrző fajta, sem olyan, amelyik elvan az udvaron, időnként meg ránéz valaki.
2014. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt hogy időnként ránéz valaki? Mert egy életvidám,rövid szőrű ,kis termetű és árban elérhető fajta(külföldön élek, és itt nem találsz,venni nem veszel 10 000ft-ér sem,és ha ingyen adnak kutyát akkor az általában 5 év felett van,pluszba ezen a környéken 20 mérfölden belül ez az a faj amelyik a többi szempontnak is megfelel. először azt terveztük hogy Magyarból hozunk egyet,de kb annyiba kerül kihozni egyet mint meg venni itt,és úgy több is a macera vele. De egyébként ennek a fajnak a tulajdonságait össze mérve a körülményekkel mi baj lenne ezzel a fajjal?
2014. jan. 10. 20:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Kinti-benti: azaz benti kutya, bármikori kijárással. A jackenkek, mint minden kutyára, szüksége van a gazdája társaságára, a FALKÁRA. Szóval BENTI kutya. Kész, ha nem tudjátok megadni neki, válasszatok más fajtát, ami nem igényli a gazdát - vagy ne is legyen kutyátok.


Emellett családi házas kutya is igényli a napi 2 óra sétát, főleg ez a fajta.


És mit tudnátok megadni? Lehetne bent? Biztosítanátok neki a napi 2 óra SÉTÁT, AGYI LEFÁRASZTÁST, JÁTÉKOT? Ez nagyon kemény fajta!

2014. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha nem tudod minden nap megsétáltatni és lefárasztani tényleg valami nyugisabbat keressetek, a kutya vásárlást nem szabad elhamarkodni. nekem is most lett egy kölyök kutyám(még csak nem is annyira aktiv, mint a Jack Russel) de mivel kölyök így is elvesz rengeteg időt tőlem(nagyom szívesen áldozom rá) de kemény változásokat kellett beiktatnom így is az életembe. ha nem tudod megtenni, mert csak kint lenne és ha kedved van odamész simizni felejts el bármilyen kutyát.
2014. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy 2 emeletes házunk van,és csak az alsó része linóleum, fentebb végig szőnyeg, és mivel gondolom nem a hely neki a lényeg hanem a körülötte lévő mozgás,tehát emberek az nem oldana meg semmit ha az alsó szintre betenném,mi meg fent lennénk,lent mindig nem lehetünk...de viszont az én szobámba én betudom "csempészni" és ott lehet velem. Napi 2 óra sétával nincs baj,azt megtudom oldani.
2014. jan. 10. 22:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Életvitelszerűen kell veletek lennie...nem becsempészni.Hanem folyamatosan veletek kel és veletek fekszik,ha akar kimegy,ha akar bejön.Mindeközben napi minimum 2 órát sétálni kell vele aztán játszani és tanítani.

Akkor is ha esik az eső,akkor is hideg van,akkor is ha beteg vagy.


Különben felássa a kertet,rosszalkodik,szétrág mindent,esetleg ugat egész nap...stb.


Ha nincs időd a kutyára és a normális feltételeket sem tudod biztosítani,akkor nem kell kutya.

2014. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nektek nem kutya kell, hanem plüss.

Ahogy az utolsó mondja, úgy van.

2014. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az írásodból az jön le hogy fogalmatok sincsen milyen is egy Jack Russel. Hidd el, jobban jártok ha nem vesztek. Nem a legkönnyebben kezelhető fajta, plusz napi 2 óra natúr séta meg sem kottyan neki.. én már csak tudom. ;) (nekem jack-em van)
2014. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!