Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt mondjak hogy ha egy Husky...

Azt mondjak hogy ha egy Husky kutyat hozunk ide a mi kornyezetunkbe ahol melegebb van, es nem ott tartsuk ahol szoktak elni, akkor az rossz hatasra van a kutyara?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 16:50
 1/7 A kérdező kommentje:
nem fogja birni itt?
2011. márc. 7. 16:50
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A husky-k már nemzedékek óta itt élnek. nem szibériából veszed gondolom. és a kutya annyi szőrt növeszt amennyire szüksége van.
2011. márc. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 IGCM ***** válasza:

Ez nem igaz :D


Viszont amint kicsit melegszik az idő iszpnyatosan vedlenek.Ha lehűl akkor kinövesztik a téli bundát...egy hát allatt képesek bundát váltani szóval amikor ilyen hülye idő van mint mostanság,hogy hideg-meleg-hideg-meleg akkor folyamatosan vedlik hiába van fésűlve.Huskyt csak furminátorral tudok elképzelni tartani :D

2011. márc. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
aham ertem.koszi a valaszokat :) meg johetnek ;) (zold kez)
2011. márc. 7. 16:53
 5/7 anonim válasza:
54%
A miénk félig az, de ismerek fajtisztákat is. Télire bundásak, aztán a vedlés, igen az rossz... tele a kert a szőrével:) Azért számolni kell vele, hogy az életciklusuk kicsit más, pl. a kicsik télen születnek.
2011. márc. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bőven élnek Mo-on huskyk, minden probléma nélkül.

De ugyanúgy, ahogy egy hoszúszőrű kutyát fésülni kell, vagy egy afrikai oroszlánkutyánál figyelni kell, meg ne fázzon télen, a huskynál figyelni kell, hogy nyáron 40 fokban el tudjon bújni a nap elől hűsölni.


Am. jól alkalmazkodik, a nyári bundájuk nem olyan sűrű és ha kicsit odafigyelsz, hogy ne melegedjen túl, nincs vele probléma.

2011. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem van, lakásban tartom, télen nagy bunda, idén jan. közepén kezdett vedleni. Furminátor van, de inkább fémfésűt használok, mert tavaly furminátorral téptem és úgy nézett ki, mint aki nagyon beteg (hirtelen kijött a sok bunda). Nem feltétlenül igaz, hogy máskor ellenek, enyémnek április közepén születtek meg a babái...

Teljesen alkalmazkodnak az adott éghajlathoz, nem bírja rosszabbul a nyarat, mint egy Golden vagy egy n.juhi, de a telet annál inkább! Amúgy van jópár másik fajta, ami nagyobb bundával rendelkezik (szerintem legalábbis: moszkvai, skót juhász, újfundlandi, stb...)

2011. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!