Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a sebbel?

Mit csináljak a sebbel?

Figyelt kérdés
Négy napja láttam, hogy a kutyámnak (tacskó) van egy tenyérnyi gennyes seb a hátán, egyik napról a másikra... Mikor töröltem, jött le a bőr a szőrrel együtt. Megijedtem, és elvittem az állatorvoshoz, aki adott injekciót, pár tablettát és közölte hogy bolhaallergiája van (pedig nem is bolhás, mert mindig be van csepegtetve). Kérdeztem, hogy mit csináljak a sebbel. Azt mondta semmit, de ha nagyon akarok, akkor aloe vera kenőccsel kenegessem. Hazajöttünk, azóta kamillázom neki, de a szőr bele van ragadva, megkeményedett a bőr, és alatta gennyedzik. Megpróbáltam lehúzni a bőrt, de nagyon vergődött, és csak egy kis felületen jött le. Kezd tovább terjedni a seb, és én nem tudok, nem is merek vele mit csinálni. Ez az egy állatorvos van a közelben, még arra se lenne pénzem, hogy visszavigyem hozzá, így is rengeteg pénzt elkért a tablettákért. Szóval tudtok valami ötletet?

2014. jan. 10. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szalmasárga betadinos oldattal locsolgasd, az nem engedi elfertőződni. De valahogy vissza kéne vinni őt.
2014. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
Elevenen fog elrohadni szegény kutya, ha nem indulsz neki másik orvost keresni.
2014. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Akiteki ***** válasza:
58%

Pedig másik orvoshoz kellene vinni.

Aki egy ilyen sebre közli a bolhátlan kutyára, hogy bolhaallergiás, ahhoz ne vidd többet. Lehet valami komoly fertőzés belőle, ha nem tisztítják ki a sebet.

2014. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

A szőrt vágd le, ha tudod borotváld le a seb környékéről.

Ha baromfit is adsz neki akkor most néhány hétig ne adj neki!


Kutyakaja helyett áljatok át házikosztra!


Allergia is lehet, van hogy benézik a dokik..


Amúgymeg el lehet vinni a kutyát másik dokihoz is busszal pl...

2014. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 neger ***** válasza:
elég baj,hogy nem kezeli normálisan a doki.vidd vissza!
2014. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Látszik h itt senkinek nem volt bolhaallergiája a kutyájának, ami anélkül is lehet h bolhás lenne. Igen, van ilyen. És nem fog elevenen elrohadni. A mienknek ugyanez volt egy éve és ugyanígy váladékozott a bőr, és jött le a szőr. Betadinos vízzel töröld át naponta kétszer, picit dörzsölheted is, h az elhalt sejtek lejöjjenek, és meg fog gyógyulni. Kicsit hosszadalmasabb meg undi és ijesztő kicsit a seb így de nem életveszélyes ;o)
2014. jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
sajnos lehet rühös is...az is ilyen, és akkor is folyamatos fertőtlenítés, a sebkörüli, és belőle növő szőrszálak kiszedése...vááá borzalmas...dokihoz menj vissza, vagy egy másik dokihoz és kérdezd meg mivel kezeld a sebet magát.
2014. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Érdekes h sántításnál meg hányásnál mindenki jön h itt senki nem állatorvos és nem tudunk távgyógyítani, de itt egyből megkérdőjeleztek látatlanba egy orvosi véleményt...érdekes.
2014. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak is volt egyszer bolhaallergiája, hiába volt becsepegtetve mindig, neki is ugyanilyen volt, gennyes folt a bőrön, ott lejött és összetapadt a szőr. Nekünk a doki egy Cortizeme nevű kenőcsöt adott, naponta bekentem és hamar elmúlt.
2014. jan. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát, így semmiképp nem maradhat. Szerintem Betadine-nal locsold be, az nem csípi, feltőtleníti. Nyílt, nem gyógyuló sebre szokták ajánlani a kristálycukrot. Olvass utána, ha semmi más nem használ, én ezt még megpróbálnám. Az én kutyámnak más jellegű sebe volt (kipállott a bőr a pérájánál és elevenné vált), de arra bevált.
2014. jan. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!