Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a sebbel?

Mit csináljak a sebbel?

Figyelt kérdés
Négy napja láttam, hogy a kutyámnak (tacskó) van egy tenyérnyi gennyes seb a hátán, egyik napról a másikra... Mikor töröltem, jött le a bőr a szőrrel együtt. Megijedtem, és elvittem az állatorvoshoz, aki adott injekciót, pár tablettát és közölte hogy bolhaallergiája van (pedig nem is bolhás, mert mindig be van csepegtetve). Kérdeztem, hogy mit csináljak a sebbel. Azt mondta semmit, de ha nagyon akarok, akkor aloe vera kenőccsel kenegessem. Hazajöttünk, azóta kamillázom neki, de a szőr bele van ragadva, megkeményedett a bőr, és alatta gennyedzik. Megpróbáltam lehúzni a bőrt, de nagyon vergődött, és csak egy kis felületen jött le. Kezd tovább terjedni a seb, és én nem tudok, nem is merek vele mit csinálni. Ez az egy állatorvos van a közelben, még arra se lenne pénzem, hogy visszavigyem hozzá, így is rengeteg pénzt elkért a tablettákért. Szóval tudtok valami ötletet?

2014. jan. 10. 20:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem is bolha ekcémás a kutyám. De ilyen durván nem jön ki egyik napról a másikra. Egyik nap semmi nincs másik nap meg tenyérnyi helyen nincs bőre.
2014. jan. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

ez még egy nagyon jó kenőcs. Kérdezd meg az orvost, hogy mit szólna hozzá!!! kimondottan sebekre való.


[link]

2014. jan. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


A kristálycukorra én is gondoltam már, olvastam róla, de nem nagyon merem kezelni vele.

Vettem Betadine-t, azzal kenem, plusz kamillával naponta háromszor. Ha nem javul, majd kérek kölcsön valakitől, és elviszem egy másik orvoshoz.

6. válaszoló, köszi, hogy írtál, most egy kicsit megnyugodtam! :)

2014. jan. 11. 17:56
 14/14 anonim ***** válasza:
55%

szia!


Nem kell rémüldözni!


Az én kutyám is bolhaallergiás, már a 4 éve alatt 3x kijött rajta. Ugyanúgy, mint a tiéden. Elmúlik magától a seb. Nekem is mondta a doki, hogy semmit ne tegyek rá. Valószínűleg úgy jobban gyógyul, mintha bármivel is bekennénk.

Amúgy az a kutyának olyan, mint egy horzsolás. Ha rajtad van horzsolás, te is kenegeted? jó, egyszer le van fertőtlenítve, de utána azt mondják rá, hogy inkább szellőzzön, nem? Ez is ugyan olyan.

2014. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!