Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem akaszt ez ki?

Csak engem akaszt ez ki?

Figyelt kérdés

Most olvastam facebookon egy kutyás csoportban, hogy valaki (tájékozatlan) vett szaporítótól kutyát, és most mindenféle baj van vele... Mindenki azt tanácsolja neki, hogy adja le egy fajtamentő egyesületnél, és keressen rendes tenyésztőnél rendes kutyát. Ááácsi. Most már a kutyákat is úgy kezeljük, mint a haszonállatokat? Eddig én azt hittem, legalább azokat nem. (Kivéve, mikor dolgoztam egy kutyakiállításon)

Tömve vannak a kutyamenhelyek, gyepmesteri telepek, tényleg ilyen fontos a villogás, hogy nekem fajtatiszta kutyám van? Vagy ha igen, tényleg nem lehet annyit fizetni érte, hogy egy lelkiismeretes tenyésztőtől vegyük?

Nem értem meg. Annyi sanyarú sorsú kutya van.

A történet 2 sebből vérzik. Elsősorban a keresletből, aztán a kínálatból.

Ha valaki egy fajtát szeretne fenntartani, szépíteni, váljon tenyésztővé. Ha valaki meg akar gazdagodni, az meg ne kutyákkal szórakozzon.

A másik, ha valaki csak egy szerető házi kedvencet szeretne, megannyi remek kutyust örökbe fogadhat innen-onnan. Nem tudom elhinni, hogy az összes ember, akinek fajtatisztája van, van vele valami konkrét célja a presztízsen kívül.

Én is szeretem pl. a rottweilereket, a tacskókat, de amíg tudom, hogy akár egy gazditlan fajtatisztán segíthetek, addig eszembe se jutna fizetni 100ezreket valakinek, aki felcsináltatta a kutyáját.



2014. jan. 13. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is hülye voltam, szaporítótól vettem kutyát, fél millióm van abban hogy nem vakult meg, tud még járni, stb. 2 éves. Tudatlan voltam, ma már nem vennék "kedves család"-tól kutyát, de le sem passzolnám az tuti. Sajnos az a baj, hogy sokszor akinek nincs pénze tk.-s minőségi kutyára az megveszi 25 ezerért, annál kijön egy mondjuk fél millióba kerülő probléma (pl. dp) és mivel eleve nem volt pénze és most sincs, lepasszolja és vesz egy másikat olcsón. Ezt én sosem fogom megérteni, de nem vagyink egyformák.
2014. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Sn0wf0x ***** válasza:
92%
Az az állatvédő is megéri a pénzét, aki azt ajánlja egy nyilvánvalóan tájékozatlan kutyásnak, hogy adja le és vegyen másikat. Pofám leszakad...
2014. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első kutyám nekem is szapitól van,nem tudtam még akkor a különbséget sem mást.Lekopogom eddig egy fülatkán kívül nem volt vele baj és már 2,5 éves,viszont azon nyomban ivartalanítottam,még véletlenül se szaporodjon tovább.


Sokan akartak tőle kölyköt,meg ajánlgatták a ránézésre is keverék szukáikat...Főleg a hiperpigmentált társaink.


Ma már van egy gyönyörű tk-es ugyanilyen fajtájú kutyánk is,de ettől függetlenül eszem ágában sem volt a másiktól megszabadulni...Szeretem mind a kettőt.


Aki ilyet tanácsolt volna,azt elküldöm a pi.csába.

2014. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ez borzalmas:S de komolyan...én felnőtt kutyát hoztam, direkt szaporítótól, hogy segíthessek rajta. Nem kölyköt, nem drágán, szerettem volna ilyen fajtát, és úgy gondoltam, hogy kössük össze a jót a hasznossal:)
2014. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is felelőtlenűl szaporítótól vettem. Sajnos dps a kutyus. Sokba került eddig és még fog is. De soha nem válnék meg tőlle. Akkor akadtam ki nagyon amikor egy ismert tenyésztő azt ajánlotta hogy altassam el, és vegyek másikat. Egy biztos attól a tenyésztőtől soha nem fogok kutyát venni, még akkor sem ha egyébként gyönyörű kutyái vannak.
2014. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Egy igazi tenyésztőtől származó, menhelyre leadott, idegrendszeri problémás kutyám van. Ilyen is van, a kutya nem tehet róla. Többen tanácsolták, hogy altassam el. Soha. Ez a kutya sokkal szerethetőbb - betegsége ellenére- mint sok problémamentes kutya.
2014. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az alacsony ár sajnos hajlamos elfeledtetni a gazdikkal,hogy mennyibe kerülhet majd nekik,ha mégis beteg lesz a kutya.Nem annyi,mintha szerződéssel,kennelből vennék,hanem sokszorosa.A legtöbb szaporított kutyának van valami baja és ahogy nő,szépen egymás után jönnek elő a problémák.Nem egy ilyen gazdit láttam már,hogy a gatyája is ráment a kutya kezelésére.Viszont az állatorvosok megélnek belőle.
2014. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:

Gondoltál arra, hogy esetleg akadnak olyan emberek, akik nem az állatorvosnak akarnak több száz ezer forintot fizetni és közben nézni, hogy szenved a kutyájuk?

A sok megmenteni való kutya egytől egyik a felelőtlen emberek viselkedésének következménye. Kezdve a megvásárlástól odáig, hogy lepasszolja a menhelyre. Ha normális helyről vette volna a kutyát, akkor ez a lehetőség fel sem merülhetne.

2014. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

és miért ódzkodnak annyian menhelyről örökbefogadástól ?

nekem is vannak kedvenc kutyafajtáim, de ennek ellenére menhelyről szeretnék, mert azok olyan különlegesek. de sajnos a legtöbb ember másképp látja.


múltkor pl. az egyik menhely oldalán láttam egy roti és shar pei keveréket, nagyon egyedi és szép volt, azonnal le is csaptak rá :)

2014. jan. 13. 23:03
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

en pl tartok az idosebb kutyaktol, mas nevelese, meg 1 tenyeszto kutyat is tonkretehet.

masreszt mentettem meg altalatok szaporitonak nevezettol kutyat, felhizlaltam oltattam, stb... semmi gond vele szeretjuk!

szoval nem kene attol leirni egybol a kutyat, h nem 1M ba kerul...

2014. jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!