Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy sétáltassam az amstaffom?

Bozsow kérdése:

Hogy sétáltassam az amstaffom?

Figyelt kérdés
Üdv, 1éves amstaff kutyusommal vannak gondjaim a sétáltatáskor, sajnos nincs lehetőség kutyaiskolába járatni és a sétáltatással még akadnak gondok.A lényeg: mindent szaglászik ebből adódóan húz,ha rászólok akkor észreveszi magát,de egy kis idő múlva ismét húz (ez csak a séta elején)és mindig ő szeretne elől menni,ha rövidre veszem a pórázt ,hogy mellettem jöjjön akkor meg csak fuldoklik.Próbáltam azt a megoldást amikor el mellőzi a lábam akkor 180 fokos fordulat és megyek a másik irányba..,de túl okos olyankor megfordul ő is és megint le akar hagyni.Ennek általában az a vége ,hogy elszédülök a kutya meg "röhög magában". Macskák/kutyák túlzottan felkeltik a figyelmét és akkor is nagyon húz. Próbáltam rászólni ilyen esetben, leültetni, leül ugyan ,de elkezd nyüszíteni és a lábaival toporog ,hogy oda szeretne menni.Előre is köszönöm a segítséget

2014. jan. 13. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Sose engedd,hogy húzzon! Olyankor határorott,hirtelen mozdulattal hátra kell rántani. A póráz mindig legyen laza. Tedd feljebb a füle alá a nyakörvet,úgy jobb hatást tudsz elérni. Még húzás közben figyelmeztetheted úgy is,hogy az oldalát megbököd határozottan. Ha ügyes volt,akkor jutalmazhatod.
2014. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Arra van lehetősége, hogy póráz nélkül szaladgáljon? Megvan a napi 2 óra rohangászás más kutyákkal? Nekem ez be szokott jönni, ha rendesen le van fárasztva nem húz, ha egy nap kimarad másnap reggel már érzem hogy feszültebb.
2014. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem azt kell megtanítani a kutyának, hogy mit nem szabad, hanem, hogy mit szabad. Tehát nem fullasztani kell, meg tiltani, hanem megmutatni neki, hogy miért jó, ha melletted megy. Tehát a láb mellett követést megtanítani neki.


Plusz kellene, hogy kutyákkal is találkozzon, akikkel tud játszani és sokat játszani, foglalkozni vele, mert úgy tűnik nem igazán fárad el csak a sétától, ami természetes is.

2014. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
A fordulással én is jártam úgy néhány kutyánál, hogy elszédültem :D Amit a kutyákkal közösen kifejlesztettünk: amint feszülNE (tehát még pont feszülés ELŐTT) a póráz, azonnal megállok és hátrálok pár lépést, a kutyát magam mögé-mellé rántva ;) Később, ha már laza pórázon tud sétálni, akkor elég megállni is :D Ha azt se akarod, hogy eléd menjen, akkor amint elhagyja a válla combodat, azonnal állj meg és hátrálj! Az is segítség, ha a hátad mögött átvezeted a pórázt és jobb kézzel is fogod, így a tested blokkolja a kutyát, nem kell akkora erőt kifejteni!
2014. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mennyit mozgatod? A leírtak alapján nekem gyanús, hogy keveset, és azt is csak pórázon, ami egy ilyen fajtának annyi, mint halottnak a csók. Keress valami sportos mozgásformát, amit rendszeresen csináltatsz vele, mindjárt könnyebben kezelhető lesz. Aztán meg ne fordulgass meg ne ültesd le, csak állj meg egy helyben, ha megfeszül a póráz (de akkor azonnal), és indulj el, ha lelazítja (szintén azonnal). Gyorsan rá fog jönni, hogy csak akkor mehet, ha laza a póráz, de hangsúlyozom, ez is csak akkor működik, ha rendesen le van mozgatva a kutya, és nem havonta egy-két alkalommal, hanem legalább 2-3 naponta, vagy sűrűbben, ha igényli.
2014. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 liome10 ***** válasza:
Ennyi baromságot olvasni, csak itt lehet. Mi az, hogy le kell mozgatni a kutyát, ha azt akarod, hogy ne húzzon? És ha tegyük fel, odáig is sétálni kell, ahol lemozgatod, akkor odafele húz, vissza nem? Jó hogy nem kábítsd el a kutyát, akkor nem húz."nincs lehetőség kutyaiskolába járatni" Kutyaiskolába nem járatni kell, hanem járni vele, méghozzá azért, mert az a gazdiknak szól, őket tanítják meg kutyával bánni. Ha csak ennyit akarsz, egy alkalommal megmutatják.
2014. jan. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Úgy értjük a mozgatást, hogy ha mindig CSAK pórázon sétál, akkor nem lehet elvárni, hogy ne húzzon!!!

De ha MINDEN nap a sétán van lehetősége szabadon kiereszteni a gőzt, akkor elvárható, hogy ne húzzon odafele se

2014. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha az időjárás engedi(most jelenleg nem) akk kimegyünk a határba ahol kedvére rohangálhat. Próbáltam más kutyákkal is fárasztani,de abból adódóan ,hogy egy kis faluban élünk így nem sok olyan kutyatartó van aki sétáltatja a kutyáját, abból pedig még kevesebb van aki tanítaninis próbálja. Ennek az eredménye az,hogy egy emberrel tudnám sétáltatni közösen a kutyát, de neki 2 szuka kutyája van és a közös sétából az lett,hogy a kutyám állandóan csak mászott volna rájuk párosodás céljából, vagy esetleges dominancia céljából, de ezt kizárnám ,mert az egyik szuka az dominánsabb és leteremti mindig az enyémet,de ez nem hatja meg, próbálkozik ismét.. A másik szuka viszont egyből fekszik így őt szokta fókuszálni amiből inkább megkötés van, mert nem szeretnénk labrador-amstaff kölyköket. Erre van valami ötletetek? Mert ha sikerülne elérni,hogy ne akarjon állandóan szaporodni, akkor ez a több kutyás sétáltatás működhetne.. Előre is köszönöm a válaszokat
2014. jan. 23. 16:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem szaporodni akar, hanem dominál. Az egyik nem hagyja, remek, csakhogy ezt NEKD kéne tiltanod, nem pedig rájuk bízni. Magyarázd el neki, hogy ez a viselkedés nem elfogadott.
2014. jan. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás...Most van a tini/fiatal felnőtt korszakában, így nemcsoda, hogy még szeleburdi. Amúgy meg lehet, hogy egyáltalán nem érez falkavezérnek, akinek szót kéne fogadnia. Ha nincs mód a kutyaiskolára, akkor talán célszerű lenne beszerezned egy szakkönyvet.
2014. febr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!