Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fiam megharapta a kutya a...

A fiam megharapta a kutya a fején, mit kellene tennie a kutyatartónak?

Figyelt kérdés

A családdal együtt lépett be a kapun. Állítólag még ilyen nem történt. A gyerek megsimogatta a fejét, engedéllyel. A kutya ezután ráugrott a hasára és ráharapott a gyerek homlokára idegből, úgy rángatták el a kutyát a fiamtól.

Mit kellene tenni a kutyával? A gyereknek nem lett komoly sebe. A lelke sérült, fél a kutyáktól. A kutya oltott.


2014. jan. 14. 06:30
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
A családban 3gyerek van, akik mellett nőtt fel ez a kutya, már 8éves. A fiam 8éves és a kutya gazdája mellett állt, mikor engedéllyel megsimogatta, erre a kutya nekiugrott. Nem is voltam ott, átengedtem a kis barátjához, a barátja Apukája vitte haza Őket, mentek be, odament a kutya és ez történt.
2014. jan. 14. 10:41
 12/33 A kérdező kommentje:
Szeretem az ebeket, nekünk is van egy jópofa csivavánk és volt német juhászunk is. Kicsit mérgesnek érzem magam a Szülőkre, akik hagyták, hogy ez megtörténjen. A gyerekeimnek azt tanítom, hogy óvatosan a kutyusokkal, mert amelyik nem ismer, támadhat. De odament, a Szülők hagyták, hogy hozzányúljon és így lett meg a baj. Szomorú vagyok napok óta emiatt.
2014. jan. 14. 10:53
 13/33 anonim ***** válasza:
30%
Egyes válaszolónak mondom -nagyon nyers vagy ,ezért tuti lepontoznak,mert a kutya az ember legjobb barátja és lelövetni? Igen ,le, maximálisan igazat adok neked. Tapasztalat szerint még a legvadabb kutyák sem bántják a kicsiket. Ha mégis, nem szabad neki adni még egy esélyt. Mert ugye amalyik az embert bántja , főképp a védtelen gyereket azt nemigen lehet baráti gesztusnak nevezni. És ha valaki az mondja ez nevelés kérdés az menjen....
2014. jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
50%

erdekes tapasztalataid vannak utolso, en pont maskepp tudom, olyan kutya ami amugy kezes barany volt, szofogado, oszt tarsam megis megharapta.

abban teljesen egyet ertek h nem szabad eselyt adni ra.

en inkabb elzarom, a kutya nem en vagyok.

meg jo h nem hagyta ott a szulo a gyerekeket jatszani.

2014. jan. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
21%
Nem akarlak megbántani, de ha ez a kutya harapni akart volna, akkor most a kórházban lennétek. Simán lehet, hogy játszani akart, az erő ledöntötte a lábáról, kapkodott, és az egyik foga felsértette a kisgyerek homlokát. Én visszamennék ehhez a kutyához, és átbeszélném a gyerekemmel, hogy Morzsi nem akart bántani, csak túl hevesen játszott. Azután együtt adnátok neki egy kis jutalomfalatot és ameddig foglalkoztatja a kisfiút, addig ezt a témát többször átbeszélni.
2014. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy nem hiszem, hogy bármit kéne tenni a kutyatartónak, ha alapvetően normális, nem agresszív kutyáról van szó. Egy nagy bocsánatkérés persze elvárható.
2014. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kért természetesen, nem vagyok haragtartó, nem is látszik rajtam, mégis picit haragszom. Nem játszott a kutya, mondták a szülők, hogy nekiugrott, de ott álltak mellette és a harapás után azonnal a nyakörvét elkapta a szülő és már nem tudott még egyet harapni, pedig sajnos akart. nem tudom, mi lesz. Azt mondták, ezentúl elzárják, ha kint vannak a gyerekek.
2014. jan. 14. 12:16
 18/33 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen sajnos mindig is lesznek. Ezek a kutyák nyilván a kertben rohadó kutyák. A "gazdája" nem ismeri a kutyát, nem látja előre, hogy mit fog csinálni bizonyos helyzetekben. Egy rendes kutya, amelyiket sétáltattak, találkozott már 100 gyerekkel és nem fog ilyeneket csinálni, vagy a gazdája tudja, hogy ilyen és nem engedi ezt a helyzetet kialakulni.
2014. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
11%
Ez inkább csak odakapás volt.Egy kutya kiszámíthatatlan,még a legcukibbnak is lehet rossz napja,amikor nem viseli el a nyulkáló gyereket.Ezt hívják balesetnek.Mindenre nem lehet felkészülni.
2014. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
20%

Az nem lezárás, ha úgy csinálsz, mintha nem is zavarna, de közben meg nagyon is dühös vagy. Azért van lelkiismeretfurdalásod, mert nem álltál ki a gyereked mellett. Ha nem akarsz önbíráskodni, akkor szólsz a rendőrségen. Aki még nem nőtt ki az iskoláskorból, erre azt mondja, hogy spicliskedés meg ilyesmi. Az igazság az, hogy ez a kulturált módja egy sérüléssel járó eset kezelésének. Ahogy egy autós koccanás is ha sérüléssel jár, rendőrt kell hívni. Nem kell megijedni a rendőröktől, jelentős részük teljesen normális. Kérheted azt is, hogy a kutyát elaltassa, mivel a gazdája nyilvánvalóan nem alkalmas az ember a kutyatartásra, a kutya meg veszélyes, ebből jó nem fog kisülni.


Amikor nekem a nagybátyám gyerekét megharapta az egyik kutyájuk, szó nélkül lelőtte a kutyát. Vadász volt, és szerette a kutyákat. Darwini szelekció. Csak a gyerekbarát kutyák maradhatnak életben.

2014. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!