Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fiam megharapta a kutya a...

A fiam megharapta a kutya a fején, mit kellene tennie a kutyatartónak?

Figyelt kérdés

A családdal együtt lépett be a kapun. Állítólag még ilyen nem történt. A gyerek megsimogatta a fejét, engedéllyel. A kutya ezután ráugrott a hasára és ráharapott a gyerek homlokára idegből, úgy rángatták el a kutyát a fiamtól.

Mit kellene tenni a kutyával? A gyereknek nem lett komoly sebe. A lelke sérült, fél a kutyáktól. A kutya oltott.


2014. jan. 14. 06:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
69%
# 20, ezt a sok sületlenséget mind magadtól sikerült kitalálnod, vagy segített benne valaki?
2014. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Nagyon kényes szitu. Nem nagyon haragszom, tényleg csak egy kicsit, mert én is látom, hogy ez egy baleset volt. Biztos, hogy nem hívok emiatt rendőrt, van elég dolguk...köszi mindenkinek a választ!
2014. jan. 14. 16:37
 23/33 zsuzsabazsa ***** válasza:
63%
Ha a gazda adta az engedélyt a simogatásra, akkor hülye, mert a saját kutyáját nem ismeri, ha meg a szülő, akkor ő is felelőtlen, mert honnan tudhatja azt, hogy a kutya engedi e vagy sem a tapit.Idegen kutyához nem nyúlkálunk, ha nem ismerjük. A kutyák jelet adnak ha ismerkedni akarnak velünk, de akkor is amikor nem. Ha mindezeket a jeleket nem ismerjük, akkor hagyjuk őket békén.
2014. jan. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrt? Mihez, mire fel? Gondolom kb. egy horzsolás van a gyerek fején, a kutya meg alapból normálisan viselkedik. Most ezzel mit csináljon a rendőr, kimegy megmondja, hogy hát máskor vigyázzanak jobban és visszamegy. Vagy majd beviszik a gyereket a laborba és mintát, lenyomatot akármit vesznek, meg a kutya fogairól is, hogy az volt-e? Na és ha igen? Látták a körülményeket a rendőrök? Nem. A gyereknek kb semmi baja neme esett, csak meg van ijedve, jó, eshetett volna nagyobb baja is,de nem így történt. Plusz azért, mert egy kutya nem gyerekbarát még nem kell lelőni. Pl. én sem vagyok oda gyerekekért, nem is tanítanám arra a kutyámat, hogy tűrje, hogy a gyerekek simogathassák, mert nem érdekel. Megmondanám, hogy a kutyámhoz senki ne nyúljon és kész (na mondjuk az is igaz, hogy nem mondanám, hogy simogassa meg és az én kutyám sosem harapott). De ezzel az erővel az összes kutyát le lehetne lövetni, mert jaj megharapott egy embert. Most miben más az, ha egy védtelen, alacsony, törékeny nőt harap meg, mintha egy gyereket? Vagy akár egy férfit? Ha nincs nála fegyver vagy vascső, az sem sokat tud tenni, szétszedi a kutya. Szerintem hülyeség rögtön altatni, lelőni (sőt azt még büntetném is, ha esetleg még nem büntetendő), nem mindegy, milyen körülmények között harapott a kutya és miért.
2014. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
48%
A kutya veszettség oltását ellenőrizni kell! A kis seb is lehet veszélyes, a fejen különösen. Ha oltatlan kutya, hatósági megfigyelés szükséges. A kutya gazdái remélhetőleg tanultak az esetből.
2014. jan. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
16%

Elaltatni, vagy ha vendég megy hozzájuk, legalább addig elzárni.

Kutya az egy kutya.

2014. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
16%
Nem vagyok jogász. Könnyű testi sértés biztosan szóba jöhet, az szabálysértés, de lehet hogy súlyosabb is, mivel gyerekről van szó és a fejét harapta meg. Mivel a kérdező nem fog semmit csinálni, se feljelentést nem tesz, se a gazdától nem követel semmit, se maga nem csinál semmit, minden marad majd a régiben. Nemhogy a kutya nem lesz elaltatva, de a gazdi se fogja megnevelni, nem megy el oktatásra, a kutya továbbra is veszélyeztet majd másokat.
2014. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Ti elvinnétek egy vérvételre legalább a gyereket?
2014. jan. 16. 17:24
 29/33 anonim ***** válasza:

Az alap vérvizsgálat hasznos és nem árthat, de abból nem sok minden derül ki (bizonyosan) erre vonatkozóan. Elviheted, de valószínűleg elég a sebet helyileg kezelni (fertőtleníteni). A kezdetektől fogva fertőtleníted egyébként?


Veszettség ellen elvileg oltva van a kutya, a gyerek pedig tetanusz ellen van oltva. Vagyis gondolom, mert gyerekkorban ezeket az oltásokat megkapja az ember, szerintem ő már kapott egyet (ha jól emlékszem, 8 éves?) és talán még fog is kb.11-13 éves kora körül. Egy-egy oltás hatása pár évig kitart, tehát ő most még védett kell legyen. De ha elmentek a gyerekorvosához, akkor ő meg tudja mondani ezt pontosan, hogy mikor kapott utoljára ilyen oltást és vannak-e további teendők most. Legalább 2 hét kell egyébként mire kialakul a védettség, tehát ha most kapna is tetanusz elleni oltást, akkor sem lennétek sokkal beljebb, hogy úgy mondjam. (De ha az orvosotok a sebet látva javasolja, akkor nyugodtan be lehet neki adatni egyet most is.)

Szerintem nincs különösebb teendő, de én nem láttam a sebet, nem tudom, mennyire súlyos a helyzet. Ártani biztos nem fog, ha elviszed az orvoshoz és tanácsot kérsz tőle, vérképet is nézhettek, legalább képet kaptok a helyzetről és ha esetleg van valami más, ezzel nem összefüggő probléma, akkor legalább az is kiderül. (Általában ritkán csináltatnak vérképet az emberek, feltételezem te sem viszed a fiadat pár havonta, így mondhatni, hogy egyébként is esedékes már egy általános vér- és vizeletvizsgálat.)


A paraziták miatt én nem aggódnék, ha nem lett komoly sebe és a kutya kívül-belül kezelve van élősködők ellen (féreghajtó stb.), akkor nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy ilyesmivel fertőződött. Általában amúgy sem így szedik össze az emberek, ilyenkor inkább csak a kutya foga karcolja, vagy sérti fel a bőrt, és a nyálában is inkább csak a kórokozók a veszélyesek. De ha rendesen fertőtlenítetted és nem is komoly a sérülés - ahogy te magad is írtad - akkor nem lesz baj.

2014. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Én még mindig azt mondom, hogy a gyerek lelkét kellene elsősorban rendbe rakni. Én biztosan nem hagynám benne ezt a traumát.
2014. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!