Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? Borzalmasa...

Mit tehetnék? Borzalmasa körülmények, de nem tágít a tulaj?

Figyelt kérdés

Szóval a probléma egy kissé komplikált. Van egy ismerősöm/barátom, aki tenyésztő. Kiállításozik is minden, imádja a kutyáit ez az élete. De szerintem nem egészen 100-as azt mondja ő mindent megtesz, de nagyon keveset ad enni a kutyáinak, akik végül is nem néznek ki vészesen rosszul, kiállításon s eredményesek. DE mindig van 1-2 jelenleg 2 van aki kriminális állapotban van borzalmasan sovány rémisztő. Ezek az állatok mindig elpusztulnak nála. Nem mondanám kifejezetten szaporítónak. Áhh el sem lehet mondani ezt a szitut... Szóval tenyésztő és a barátom, jól néz ki az állatai kiállításokon eredményesek, de amikor náluk vagyok mindig iszonyat éhesek és sokkal többet bírnának enni...és mindig van kb 2 kutya aki kriminálisan néz ki, és ők mindig meghalnak. idő előtt. azt mondja viszi dokihoz, mindig mondja nekem hogy mit mondott a doki. meg kezeli is őket. de szerintem annyi a bajuk összesen hogy nincs pénze a gazdájuknak elég tápra. de nem is tescossal etet hanem purina dog chow meg kb ilyen kategóriájúakkal, azt mondja ez a legrosszabb amit hajlandó adni nekik. imádja őket és nem rossz szándékú, egyszerűen nincs ki a 4 kereke ilyen szinten. mindig viszek neki tápot bőven, most felajánlottam hogy amelyik állatot úgy ítéli meg hogy rosszul néz ki adja oda nekem én rendbeteszem és visszaadom neki, elviszem dokihoz megetetem rendesen amíg helyre nem jön. mert ezek törzskönyves kutyák egytől egyg.

de van keverék is de azt sem akarja elajándékozni. beleőszülök már ebbe a helyzetbe, én kívülálló vagyok de ideiglenes befogadó is egyben...ha nem ismerném a teljes sztorit már tettem volna feljelentést, de nem mindegyik kutya ilyen nála de az tény hogy minegyk keveset kap enni. Kérlek kennelnevet ne kérjetek meg stb, mert azt nem fogom elárulni de adjatok tanácsot mivel nyithatnám fel a szemét...már mindent megpróbáltam átvállaltam volna a költségeket. e semi sem hat, és multkor már nagyon berágott rám megmondta hogy mindet megtartja és kopjak le...azóta egy picit jobb a helyzet újra beszélünk...csak a kutyák miatt izgulok ott, évek óta ismerjük egymást, e nem sikerült még előre lépnem az ügyben,de mostanában annyi kutya halt meg nála hogy az döbbenet, és ez így nem mehet tovább.


2014. jan. 14. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ő nem egyedi eset. Évekkel ezelőtt volt egy újfunlandi tenyésztő akinek majdnem éhen haltak a kutyái, az omladozó ház pincéjében húzták meg magukat, de nem adta oda. Vagy a közelmúltban a foxitenyésztő akinél több mint 70 kutya volt. Mindkettő nagyon szép kiállítási eredményeket ért el és tényleg szerették a kutyáikat, csak mentálisan félrecsúszott valami. Mindkét esetben nagyon radikálisan, kobzással, állatvédők és hatóság bevonásával oldódott csak meg az ügy.
2014. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom milyenek a valós körülmények, de nekem van egy apró gyanum hogy ezt egy kicsit túlliheged.


Milyen fajtát tenyészt? Hol tartja őket?


Sokan hajlamosak rámondani egy egyébként karcsú testalkatú fajtára, hogy kórosan sovány, éheztetik, pl az agaraknál. De már labradornál, vizslánál is hallottam olyat, hogy egy normális súlyban lévő kutyán mindenki szörnyülködött, mert szerintük csak az olyan kutya van jó kondiban aki úgy néz ki mint a Gizike néni guruló tacskója. Egy egészséges kutya mindig éhes, ha nem lenne az, az lenne az első jele annak hogy valami betegséget összeszedett. Ettől függetlenül nem kell addig tömni amíg fel nem fordul a kajától, mert pl a kölykök képesek lennének hasfájósra enni magukat ha nem lennének szabályozva. Akkor van jó kondiban a kutya, ha kitapintható a bordája (de nem kórosan!!!).


Még azt se lehetne rámondani, hogy rossz táppal etetne, a Dog Chow nem rossz táp. Szerintem amit te adtál neki (nem tudom milyen márka, de pl Pedigree, Darling, stb) nem volt pont minőségi és így próbálta volna udvariasan visszaadni.


Meg tegyük hozzá, hogy ha a kutyái törzskönyvesek és kiállításon is eredményesek, meg szerinted se vannak olyan "rossz állapotban", akkor nem hiszem hogy egy állatkínzóval lenne dolgod...


Ezt az idő előtti meghalást nem értem, hány éves kort jelent ez? Meg az sem mindegy mi viszi el őket.


Az meg szerintem egyenesen pofátlan a részedről hogy még te akarod megmondani hogy ajándékozza el a kutyáit. Nem csodálkoznék ha kezdene elege lenni belőled.


Legalábbis nekem a leírtak alapján ez jött le.

Ha úgy gondolod hogy nincs igazam, akkor hívd ki állatvédőket vagy fajtamentést.

2014. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu

Írd le részletesen, névvel és címmel (mármint a tenyésztő adataival).

2014. jan. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Kellene tudnunk a fajtát, és azt, hogy milyen betegségben haltak meg a kutyák. Az, hogy folyamatosan éhes egy kutya, normális...szerintem ilyen az ideális kutya, egészséges, mindíg motiválható...ami nem jelenti azt, hogy éhezik, sőt normális alkata van...nekem 3 ilyen kutyám van, akik folyamatosan éhesek, mégis normális a súlyuk. A sovány kutyák mennyi idősek...mert 1-2 nagytestű kölyök nagyon satnyán néz ki, mikor növekszik...aránytalan nyurga... a mi kutyánk tenyésztőjét, folyamatosan azzal vádolják, hogy soványak a kölykök nála...de erre is van magyarázat, mert egy nagytestű kutyánál komoly következménnyel jár, ha kölyök korban leterheled az izületeit. Próbáld kicsit objektíven szemlélni a dolgokat, és ha még mindíg úgy érzed, hogy gondok vannak, akkor tegyél feljelentést...
2014. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bullterrier, amelyiket kiállításra viszi azt eteti, amelyiket nem annak kint van a csípőcsontja fullba, állva látszanak a bordái és csak a csont meg a szőr van, a kutya aztán alig bír menni és meghal 3-4-5 évesen. szerintem nem vagyok pofátlan hogy ezt megjegyeztem...de lehet én gondolom rosszul. Happy Dogot vittem. De akkor hagyom.
2014. jan. 17. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:
van fajtamentésük és nagyon jó kis ütős csapat.
2014. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!