Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy aktívabb...

Mit tegyek hogy aktívabb legyen? Amerikai staffordshire terier!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 hónapos lesz a staffim jan.20.-án 1hete van nálam! Panelban lakunk!

Bent a lakásban általában eszik alszik, mikor megpróbálok vele játszani labdázni, nem érdekli 1*-2* utánnakap meg utánna megy és annyi le se tojja :D

Ha elkezdek vele incselkedni kicsit harapdál, de pár perc mulva hanyat dobja magát és várja hogy simogassam!

Most váltja a fogát, lehet hogy amiatt nem nagyon rágcsál és aktiv?

Ha lemegyünk póráz nélküli séták szoktak lenni jó hosszuak, nagyokat sétálunk, lent kissé félénk de egy kettő megbarátkozik idegen kutyusokkal, nem nagyon megy el mellőlem folyamatosan lábnál jön, csak akkor megy el ha megálok egy helyben akkor egy ilyen 5-6 m körzetet körbe mászkál körbeszaglászik! Nem kellene kicsit bátrabbnak lennie és elszaladnia tőlem ha pl meglát egy másik kutyát?

Meg ez a lakásban punnyadás akaszt ki egy lusta dög :D Hogy tudnám felturbózni kicsit? :)Köszönöm a válaszokat előre is!!! :) Ja és mégegykérdés jutalomfalatnak mi a legmegfelelőbb??? Most ezt a mini stripes jutifalatokat ettem neki egy zacsival de nyúlhús izűt és 10-2 szer ha elfogadja és megeszi :D


2014. jan. 15. 00:43
 1/10 anonim ***** válasza:

milyen nemű?

egészségileg minden rendben van vele?

azért ne felejtsd el, hogy csak 1 hete van nálad.

neki teljesen új a környezet, Téged is meg kell szoknia, el kell fogadnia gazdájának.


előtte hol volt?

ki kell alakulnia közöttetek egy megfelelő kötődésnek.

ne erőltesd rá a játékot se, ha nincs kedve.

minden egyed más jellegű, lehet hogy ő ilyen félénkebb típus.

bár az ilyen viselkedés szerintem nem igazán jellemző egy terrierre.

honnan vetted, milyen körülmények között élt, milyen kutyákkal találkozhatott előtte?

2014. jan. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a "tél" teszi. Az én staffim ugyanez, bár ő 1 éves, de amióta lehűlt a levegő, ki sem lehet robbantani a házból. Egyébként meg egyedenként változik. A tiéd ilyen kis nyugis. Inkább örülj neki. A harapdálást viszont ne engedd neki, nehogy később baj legyen belőle. Vidd sokat kutyák közé, foglalkozz vele sokat, mehettek suliba is meg kirándulni ide-oda, minél több ingerrel találkozzon. Az enyémet még a tűzijáték sem hatotta meg, az első durrogásnál felkapta a fejét, meredten nézte az ablakot aztán néztük tovább a tv-t. A lényeg csak annyi, hogyha megijed valamitől, ne kezd el babusgatni, mert azt pozitív megerősítésnek veszik, hogy amit csinál az jó. Csak maradj semleges.
2014. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja jutalom falatnak én nem használok előre gyártott falatot, mert meg kell rágni, ami kizökkenti a ritmusból őket, másrészt meg mivel száraz, szomjas lesz tőle. Én inkább virslit karikázok fel, nálunk ez jött be leginkább. Ajánlják még a sajtot, sonkát, esetleg ha merészebb vagy kis kockákra vágott májat sütőben kiszárítva. Jó szaga legyen, ez a lényeg.
2014. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

MEgpróbálok minden kérdésre válaszolni!

Kan a staffim Gino a neve!

Egy jó barátom alonjából származik gyönyörü szép szülei vannak! Most voltunk dokinál, azt mondta makk egészséges!

Engem szerintem abszolút elfogadott gazdijának mert pisilni nem tudok nélküle, és szót is fogad csak nem akar játszani :D

Szerintem itt az a gond hogy egy nem valami nagy kenelben volt 2 tesójával 4 hónapig és megszokta a bezártságot!

Elötte mig hozzám került nem nagyon érintkezett a családján kivül más kutyákkal! Ezt a virslis dolgot feltétlen kipróbálom :) Egyébként kutyákkal barátságos emberekkel is, csak annyi hogy a kutyákat elkezdi megdugni vagyis akarja mert egyből leszedem róla és leszidom... kis kanegér :D Dobok róla egy fotót :)


[link]


De remélem így fog kinézni :)


[link]


Köszi a válaszokat! :)

2014. jan. 15. 11:28
 5/10 anonim ***** válasza:

aranyos kiskutya, de dominanciára hajlamos (nem kanosságból csinálja)

de jól teszed, hogy rászólsz.

sok sikert hozzá.

2014. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez azt jelenti hogy már előadja magát hogy ő a falkavezér más kutyákkal szemben????
2014. jan. 15. 12:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Nemcsak más kutyákkal szemben, hanem veled szemben is. ha csak megpróbálja, ne csak rászólj, hanem egyenesen a grabancánál fogva repítsd le a másik kutyáról. Nem lesz egyszerű dolgod vele, kösd fel a gatyádat :)
2014. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miért nem lesz vele egyszerü dolgom???
2014. jan. 16. 10:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert egy domináns kutyával sosem egyszerű az élet. Ha ez egy egyébként szívós, kitartó, hiperaktív, csupa izom sport kutyánál jelenik meg, akkor meg pláne.
2014. jan. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az szép :)
2014. jan. 16. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!