Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor is kiengedi a gazda a...

Akkor is kiengedi a gazda a kutyát az utcára, ha már nem lesz a kutyának "játszó/sz**ó területe"?

Figyelt kérdés

Amikor megyek a buszmegálló felé, van 1 ház, amivel szemben van kb 2 üres telek, de nagy, szóval egy kisebb mező.

És a háznál van 1 kutya láncon, de sokszor elengedik és a mezőn szoktam látni sz*rni, meg rohangálni.


És egyszer jöttem, és rohant felém morogva a kutya a mezőről(én észre se vettem). És megúsztam a támadást el tudtam jönni, de nem örültem neki.


És most láttam, hogy tesznek ki karókat, meg mérték a területet.

Tehát valószínűleg házat építenek majd fel.


Így már nem fogja elengedni a gazdája a kutyát? Örülhetek már? Biztonságban mehetek már? Nem lesz neki terület, ahol a kutyája sz*rhat, játszhat felügyelet nélkül!


Vagy szóljak valami illetékes embernek, mert akkor is kifogja engedni?



2014. jan. 15. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szépen kivárod, amíg használatba veszik az üres telket. ha utána is kint kolbászol a kutya, először szólsz a gazdájának, hogy tiltott dolgot csinál a kutyája. Ha ezek után is kint az eb, jegyzőnél bejelentés.
2014. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És eddig miért engedte el? Rossz duma, egy agresszív kutyát elengedni az utcán anélkül, hogy figyelnénk rá!
2014. jan. 15. 14:18
 3/8 sippara ***** válasza:
85%

"És egyszer jöttem, és rohant felém morogva a kutya a mezőről(én észre se vettem). És megúsztam a támadást el tudtam jönni, de nem örültem neki."


Észre se vetted, de megúsztad a támadást? Milyen támadást?


"Így már nem fogja elengedni a gazdája a kutyát?"


Gondolom, a láncot nem betonozzák az építkezés keretein belül a kutya nyakára, így továbbra is el fogja tudni engedni a gazdája, ha akarja.


"Örülhetek már?"


Szerintem ezt eddig sem akadályozta senki.


"Biztonságban mehetek már?"


Mert eddig nem voltál?



Nézd... értem én, hogy jól esik hisztirohamot kapni a kiengedett kutya miatt, még ha nem is bántott senkit, ha neked ez az izgalom, a dolog, ami miatt felkelsz reggelente, hát egészségedre. DE ha problémád van azzal, hogy a kutya kijár - gondolom, nem ma engedték el először -, akkor már


- szólhattál volna a gazdájának normális hangnemben

- szólhattál volna egy fokkal csúnyábban, jegyzőt is megemlítve

- tehettél volna bejelentést a jegyzőnél


Egyiket sem tetted meg, viszont most már ide is jössz hisztizni. Ettől jobb lesz? Ettől "biztonságban leszel"?

2014. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért hiszitzek amiért mást meg mebgüntetnek, mert póráz nélkül sétáltatja a kutyáját!
2014. jan. 15. 14:29
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
ha meg sem támadt én sem értem mire fel hisztizel, a kutyának szabad térre van szüksége és ha nem tudja megsétáltatni legalább elengedi, én az olyanokat jelenteném fel, mint te akinek nincs jobb dolga, mint azt nézni, hogy más mit hogyan csinál. törődj a magad dolgával a másokéba meg ne pofátlankodj bele.(nagy támadás lehetett amit észre sem vettél)
2014. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sippara ***** válasza:
73%

"Azért hiszitzek amiért mást meg mebgüntetnek, mert póráz nélkül sétáltatja a kutyáját!"


Akkor MIÉRT nem teszel SEMMIT??? Ez így egy óvodás gyerek hisztije, kb ha van kakaópor a tejbegrízen, akkor azért, ha nincs, akkor azért, ha bele van keverve, azért, ha nincs, akkor azért... Az előbb még az volt a problémád, hogy "megtámadott" a kutya - bár te sikeresen elkerülted a támadást, most az, hogy MÁSOKAT megbüntetnek, ha póráz nélkül sétáltatnak - gondolom, te még csak nem is vagy "mások", ha lenne saját kutyád, nem lenne időd ilyen baromságokon túráztatni magad hetekig/hónapokig.

2014. jan. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a baj ebben az országban, hogy nagyon sokan tévhitben vannak! A kutyát kizárólag úgy lehet tartani, hogy az a magánterületről ne menjen ki közterületre, csak pórázon felügyelettel! Ez törvényileg szabályozva van! Ha egy autó rendszedesen belehajt a pirosba, ott előbb utóbb balesetet fog okozni. Jól ki lenne ez találva, ha a parasztok is betartanák! Mondom ezt úgy hogy két 50 kg kutyával megyek minden nap.
2014. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 es válaszoló vagyok. Mégazt hozzáteszem, hogy nagyon haragszom az olyanokra aki az utcára engedi a kutyáját! Nem egyszer fordult elő hogy az utcánkban tekergő kutya nekiugrott az enyémnek. ( akkormég egy volt. ) A tulaj meg fel volt háborodva amikor az én kutyám majdnem megölte az övét. Azilyeneket eltiltanám az állattartástol!
2014. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!