Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyus nevelésére mi a...

Kölyökkutyus nevelésére mi a leghatásosabb módszer? Kizárás?

Figyelt kérdés

Egy 9 hónapos francia bulldogom van (első kutya), aki nagyon aranyos általában, viszont ha egy általa megszokott dolgot tiltok neki, vagy ha rosszat csinál és azt tiltom, akkor morog... néha kicsit, néha viszont vadabbul.

Csinálom vele 2 hónapja azokat a "pontokat", amik ahhoz kellenek, hogy falkavezér legyek,de nem javul.

Gondolkoztam a kizáráson is, de mivel kölyök, nem tudom, hogy jó ötlet-e...

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. jan. 15. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet, főleg nem szakmai segítség nélkül! Nem mindegy hogyan csinálod, főleg az hogy mikor és hogyan oldod ki, ehhez szükség lenne valakire aki ért hozzá különben van hogy visszafelé sül el, és a kutya még sokkal kezelhetetlenebb lesz mint előtte. Javasolom látogass el vele egy kutyaiskolába, ott tudnak neked segíteni. Addig is alkalmazhatsz fegyelmező módszereket, ott a hangod, ott a szemmel verés... Láttam már vizslát aki felevett valamit és egy szimpla szemmel veréstől bepisilt a félelemtől, pedig soha életében nem volt bántalmazva fizikailag. Csak jól kell használni.
2014. jan. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sippara ***** válasza:

Egyrészt baj az, is, hogy nem vagy következetes, gondolok itt erre:

"ha egy általa megszokott dolgot tiltok neki"

Ami tilos, az mindig tilos, amit szabad, azt mindig szabad.


A dominanciarituálékat biztosan jól csinálod? Nem számít annak, ha leülteted a kapu/ajtó előtt, és azért nem megy ki, nem számít, ha pórázzal húzod vissza, nem számít, ha leülteted kajálás előtt, és azért nem nyúl hozzá engedélyig, meg úgy általában az összeset kiválóan be lehet tanítani a kutyának, mint TRÜKK, így viszont egyik sem éri el a kívánt hatást :)


Mindentől függetlenül a morgást határozottan tiltani kell, de a kizárást én rettenetesen soknak tartom, egyrészt azért, mert nagyon könnyű elszúrni, és úgy valószínűleg többet árt, mint használ, másrészt azért, mert egy 9 hónapos KAMASZról beszélünk - tulajdonképpen teljesen normális, hogy próbálgatja a határait :) Következetesség, következetesség, következetesség, egy kis kitartás, és sikeresen túlélhetitek a kamaszkort :)

2014. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Próbálkozom, viszont még nekem is van tanulni valóm...

A kutyus egyébként pár hónapja van nálunk.

2014. jan. 15. 23:01
 4/8 anonim ***** válasza:
A morgás ebben az esetben feleselés. Nem tudom neked milyen módszer áll közel a személyiségedhez, én anno egy komolyabb mordulásért(csontot akartam elvenni), abban a pillanatban ráüvöltöttem, megcibáltam a grabancát, majd 15-20 perc elzárás. Hatásos lehetett, mert többé nem volt morgás ilyen esetben. Sőt, szerintem azóta.
2014. jan. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A dominanciarituálékat biztosan jól csinálod? Nem számít annak, ha leülteted a kapu/ajtó előtt, és azért nem megy ki, nem számít, ha pórázzal húzod vissza, nem számít, ha leülteted kajálás előtt, és azért nem nyúl hozzá engedélyig, meg úgy általában az összeset kiválóan be lehet tanítani a kutyának, mint TRÜKK, így viszont egyik sem éri el a kívánt hatást :)"


akkor hogy kéne ezt gyakorolni? kiskutyáknál azt írták, jó, ha pórázzal rántjuk vissza. valahogy meg kell tanulnia, ha nem szólok rá, akkor kifut.. nem értem.

2014. jan. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja és mikor megyünk be az oviba a kapun, ott is azt mondják, hogy ültessük le.
2014. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1) Az a kutya nem kölyök, hanem kamasz, szóval a kora felől nyugodtan mehetne neki a kizárás, de az ilyesmit azért jobb szakemberrel csinálni, mert ha nem jól csinálod, akkor jobb esetben feleslegesen szívatod magatokat, rosszabb esetben még rontasz is a pozíciódon.

2) Az általánosan ismert gyakorlatok nem mindenhatóak. Ha ezeket csinálod, de minden másban alárendelődően viselkedsz, akkor cseszheted, hogy a kutya előtt mész ki az ajtón.

3) Ha morog rád a kutya, és nem pofoztad még fel visszakézből, akkor tényleg keressetek szakembert, mert ha nem állítod le, akkor csak még jobban belelovallja magát, elkezd kapkodni, aztán harapni, szóval nem lesz jó vége.

2014. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sippara ***** válasza:

"akkor hogy kéne ezt gyakorolni? kiskutyáknál azt írták, jó, ha pórázzal rántjuk vissza. valahogy meg kell tanulnia, ha nem szólok rá, akkor kifut.. nem értem."


Szemmelveréssel, testtel tartod bent, lehetőleg minél kevesebb érintéssel.

2014. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!