Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le sokan a kiskuty...

Miért nézik le sokan a kiskutyásokat, ölebeseket?

Figyelt kérdés
Az olyanokra gondolok, akik TÉNYLEG normál helyről veszik a kutyájukat, és nem szaporítótól, hanem tenyésztőtől/menhelyről hozzák. Emellett NORMÁLISAN meg van nevelve a kutya.
2014. jan. 16. 13:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Általánosítanak.100 kistestű kutyából minimum 95 elmebeteggé van ajnározva.

Persze hogy a kevés normálisan nevelt kistestűtől is inkább távol maradnak a többiek.

Én is messziről elkerülöm őket a bullterrierekkel.Nem egyszer esett neki kistestű kutya ok nélkül a dominánsabbiknak,mikor kicsi volt.Már nem tűri meg őket.A másik bull meg azt csinálja,amit a főnökasszonya.

2014. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nekem még nincs kutyám, de lesz, és tekintve, hogy hogy panelban élek, minden bizonnyal kistestű fajtát fogok választani.


Zöld kéz ment.

2014. jan. 16. 13:17
 3/17 A kérdező kommentje:
Amúgy imádom a nagyobb kutyákat is, a bullterriereknél meg már megsínylette a ruhám a barátságosságukat... Mentem az utcán, és egy bullnak megtetszhettem, mert erősen barátkozni kezdett. :)
2014. jan. 16. 13:19
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Mert neveletlenek a kutyáik. Nagyon ritka amiről te beszélsz kérdező. Három nagytestűt neveltem fel, de még nem találkoztam normális ölebbel vagy gazdival.
2014. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Neked is ment a zöld kéz.


A környékünkön is csak 2(!!!) normális gazdi van. Az egyiknek 3 tk-s francia bulldogja van, az egyikkel kiállításra is megy, egy másikuknak pedig két bichonja van, mindkettő kiállítási és az egyik most tette le a felsőfokú engedelmességit, a másiknak a középfokúja van meg.


Tudom, hogy nagyon ritka a normális, de szerintem messziről látszik, ki a normális, ki nem, és a normálisakhoz oda lehet menni.

2014. jan. 16. 13:23
 6/17 Firestorm ***** válasza:
100%

Én mint volt "ölebes" tulajdonos állíthatom,hogy a legtöbb kistestű kutya eszméletlen rosszul van nevelve.Támadnak a nagyobb kutyákra,támadnak az emberre,sok nem szobatiszta és még sétálni sem nagyon van kedvük inkább a gazdi öléből nézelődni az utcán.

Az én kistestűm (yorki) eszméletlen jól szocializált kutya volt,se kicsi se nagy kutyának nem ment neki,gyerekeket imádta és az embereket is (kivéve roma,részeg,drogos).Szeretett nagyokat kirándulni,ok nélkül nem ugatott,nem pisilt-kakilt be (leszámítva azt amikor lebetegedett,vese beteg lett).Sok kutya volt itt nálunk utcáról befogadva és addig itt voltak míg rendes gazdát nem találtam nekik és bátran velük mertem hagyni,nem szított tüzet.Viszont mikor mellé került a staffi kölykünk őt előszeretettel helyre rakta,ha sok volt neki.


Viszont itt a környéken 3-4 normálisan megnevelt kistestű kutya van a többi támadólag lép fel a staffimmel szemben,ráadásul vagy hosszú pórázra vannak rakva és csesznek elhúzni onnan a támadó kutyát vagy szabadon vannak és egy szót nem szólnak rá a kutyájukra.Ezek miatt születtek meg az előítéletek a kistestű kutyákról.

2014. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én is sokszor látom, hogy egy kicsi patkány (szapis) veszettül ugat. Ahhoz garantáltan nem megyek oda, max. elkerülöm. De van, ami szépen megy, csöndben, esetleg érdeklődve rám pillant, de ott marad: na, azokhoz szoktam odamenni, megkérdezve, szabad -e simizni.
2014. jan. 16. 13:30
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Van ellenpélda is:Cerbiék szoktak külön tanfolyamot indítani kistestű és mini fajtáknak.Egyszer láttam,amikor a tanfolyam első foglalkozására jöttek a gazdik,mind ölben hozta a kutyáját és füle-farka remegett,hátha Fifikét megeszi valami nagyobb eb :)

Mindjárt elmondták nekik,hogy a kutyáknak azért van négy lábuk,hogy járjanak rajtuk,tehát tegyék le őket a kedves gazdik :)

2014. jan. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen, láttam, hogy a Cerbiben van ilyen lehetőség, szerintem jó ötlet.


Ez komoly? Rémes.

2014. jan. 16. 13:51
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az előttem szólóknak.


Nekem is apró kutyám van. Mindössze másfél kiló. Teljesen megértem, hogy az emberek szemöldök felvonva néznek ránk, amikor sétálunk, vagy egyenest kinevetnek, pedig a jól nevetem láb mellett jön a laza pórázon. Nincs min csodálkoznom. 100 olyan kutyából, mint az enyém 100 neveletlen. A kistestűekkel sokszor úgy vannak a gazdáik, hogy cuki, mint egy baba, imádják, babusgatják, nem kutyaként kezelik, ezáltal nem is nevelik. Mert minek azt, hiszen olyan kicsi, hogy teljesen mindegy mit csinál nagy kárt úgy sem tud. Ezek az előítéletek.


És egy kis OFF, az előítéletekről:


A britek nem a legszebb nők, de vannak köztük gyönyörűek is.

A magyar nők a legszebbek, de mégis akadnak köztük nagyon csúnyák.

A feketék szuper atléták, de mégis van köztük tolószékes.

A kiskutyák elkényeztetettek, mégis vannak köztük jól neveltek.

2014. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!